Treść opublikowana przez bin85
-
Pomoc w odnalezieniu przekaźnika
Przekaźnik jest pod osłoną nad pedałami, ale niema on nic wspólnego z pływakiem, po czym wywnioskowałeś że się spalił bo raczej rzadko dochodzi to takiej awarii.
-
Problem z kontrolką sensor
Witam, przy takim błędzie to szukałbym idąc po kablu od czujnika jakiś przerw na przewodach może gdzieś przewód się przetarł
-
Wentylator Klimatyzacjii -Nie włącza sie
Kolego mam ten sam klimatronik, wentylatora startuje od razu a u Ciebie pewnie gdy już się załączy to pracuje na max obrotach, masz prawdopodobnie uszkodzony obwód I biegu wentylatora czyli do sprawdzenia rezystor oraz przekaźnik.
-
NA TEMPOMACIE O 10 km/h szybciej - śmiechu warte!!
W benzynie też jest elektroniczny chyba ze chodzi ci o samą mechanikę przepustnicy, oczywiście mówię o przepustnicy bez linki
-
Komputer Przekłamuje średnie spalanie. da się zrobić korekcje??
tego dokładnie nie testowałem, sugerowałem się tym ze w większości "oficjalnych" opisów tak jest podawane, nawet nasze forum http://a4-klub.pl/showthread.php?3614-Kodowanie-sterownik%F3w-w-Audi-A4-%28B5-1995-2001%29
-
Komputer Przekłamuje średnie spalanie. da się zrobić korekcje??
Witam Łączysz się VAGiem z licznikiem i w adaptacjach na kanale 03 jest korekta spalania, domyślna wartość to 100 i możesz ją zmieniać co 5 w zakresie od 85 do 125
-
nie dochodzi napięcie do wentylatora klimy
Schemat klimatronika co prawda do polifta ale obwód wentylatora powinien być ten sam, przekaźniki od I i II biegu wentylatora również są pod kierownicą http://www.sendspace.pl/file/abd8d4aa6f5c2dd49f739e8
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Na pin opisany jako SAFE podaj +12V, naklejkę z opisem pinów masz na pewno na górnej pokrywce navi, możesz zrobić mostek między pinem +Ub a pinem safe
-
Falujące obroty przy załączonej klimie
Po stronie wysokiego ciśnienia, czyli za sprężarka gdy jest gorąco ciśnienie jest większe niż wtedy gdy temperatura zewnętrzna jest niska, świadczy o tym działanie czujnika wysokiego ciśnienia co powoduje załączanie drugiego biegu wentylatora czyli obciążenie sprężarki też się zmienia. Aby obroty biegu jałowego zostały na odpowiedniej wartości przepustnica musi się troszkę uchylić i stąd falowanie obrotów. Nie wiem co w przypadku przepustnicy z linką ---------- Post dopisany at 12:32 ---------- Poprzedni post napisany at 12:32 ---------- Po stronie wysokiego ciśnienia, czyli za sprężarka gdy jest gorąco ciśnienie jest większe niż wtedy gdy temperatura zewnętrzna jest niska, świadczy o tym działanie czujnika wysokiego ciśnienia co powoduje załączanie drugiego biegu wentylatora czyli obciążenie sprężarki też się zmienia. Aby obroty biegu jałowego zostały na odpowiedniej wartości przepustnica musi się troszkę uchylić i stąd falowanie obrotów. Nie wiem co w przypadku przepustnicy z linką
-
Co to za rolka?
można samą rolkę
-
Co to za rolka?
Tak pod tym kapslem jest śruba i bez problemu wymienisz tą rolkę sam ---------- Post dopisany at 11:59 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------
-
Falujące obroty przy załączonej klimie
Miałem to samo, głównie w upalne dni gdy klima najbardziej obciążała silnik - przepustnica do czyszczenia i powinno być OK
-
Wtyk od anteny GPS - jak wloczyc odnajdywanie sygnalu pozycji
Od GPS to wtyczka zasłonięta tym plastikiem, po wpięciu drugiej anteny wszytko powinno działać, możesz też podłączyć VAGa i zobaczyć czy niema jakiś błędów
-
Prośba o rozpiskę pinów licznika UK-NSI audi a4 b5 1995r.
Tak tylko że według schematu połączenie czujnika z masą jest przez licznik czyli jeżeli go wypniesz to automatycznie odłączysz czujnik od masy
-
Prośba o rozpiskę pinów licznika UK-NSI audi a4 b5 1995r.
Bo czujnik jest między licznikiem a masą
-
Nawigacja
Ciężko tu powiedzieć o kosztach bo nie wiadomo co się stało, nie wiem czy w ogóle da się kupić taką małą swetrówkę bo najczęściej takie małe ekrany są podświetlana diodami, koszt samej świetlówki do większego ekranu to kilkanaście złotych. Jeżeli chodzi o rozebranie tego to trzeba wymontować napęd bo na środku ekranu od tyłu jest śruba która go trzyma. Gdyby okazało się że naprawa jest nieopłacalna to można by się pokusić o zmienię podświetlania na ledowe
-
Nawigacja
Witam Jeżeli chodzi o RNS-D jak dobrze kojarzę ekran jest podświetlany świetlówką CCFL, podobnie jak np w laptopie. Teraz trzeba by ustalić czy padło zasilanie czy sama świetlówka. Dobrze by był mieć drugą navi i podmienić ekrany, druga sprawa to skąd załatwić nową świetlówkę gdyby okazała się uszkodzona. Większego problemu ze zdemontowaniem tego raczej niema.
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
No to jeszcze lepiej
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Przebieg prostokątny o częstotliwości proporcjonalnej do prędkości jazdy, jak będziesz się bardzo powoli toczył to woltomierz będzie wskazywał raz 0 raz ok.12V
-
Wymiana licznika
To niestety dalej nie pomogę, być może dlatego nie można zakodować bo zegary są innego producenta nie na 100% pewny nie jestem
-
Wymiana licznika
Jak wpisywałeś pin dałeś "0" na początku ?
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Tez tak mam u siebie
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Gdyby sama końcówka mocy była uszkodzona dźwięk na line out powinien być, ustaw jeszcze kodowanie na 00001 czyli Bose i wtedy sprawdź line out
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Tak może być uszkodzona, podłącz jeszcze jakiś wzmacniacz do line out i sprawdź czy dźwięk jest na każdym kanale
-
Rozładowujący się akumulator
W pierwszej kolejności to zmierz jaki prąd jest pobierany z akumulatora przy wyłączonych wszytkach odbiornikach