Treść opublikowana przez bin85
-
[B5 APT] Regulator kolektora,pytanie[Foto]
ja też miałem ułamany i z kawałka plastiku wrzeźbiłem ucho i małą śrubką skręciłem z tą sztangą
-
[B5 APT] Regulator kolektora,pytanie[Foto]
Dokładnie trzpień od gruszki powinien się schować jeżeli zaciągniesz ale możesz dla pewności podłączyć dużą strzykawkę i pociągnąć, tą gruszkę da się rozebrać, ale z tego co wiem to membrana nie występuje jako część zamienna, sprawdź jeszcze czy działa elektrozaworek i podaje podciśnienie na ten wężyk, powinien się przełączyć po przekroczeniu ok.3000 obr/min
-
[B5 AJM] Czujnik otwarcia maski...... zapytanie
Np. jak się zapali niski stan oleju to jak otworzysz i zamkniesz maskę to komunikat zniknie i jeżeli jest ori alarm to tez chyba jest do niego podłączona
-
[B5 AJM] Czujnik otwarcia maski...... zapytanie
Dokładnie, 1/2 czy pełen fis nie pokazuje otwartej maski
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie kodowanie to ten numer w polu soft coding: 00040
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja do tylnych drzwi wpiąłem się bezpośrednio pod krańcówki, co do klapy to nie wiem bo to już było ori.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
bo ja wiem tego licznika nie mam prawie rok czasu.Ale byla fabryczna w kazdym badz razie nawet nie zmieniana,1.2w czy jakie tam ida nawet nie wiem Spróbuj wpiąć do przewodu którey idzie do kontrolki ładowania rezystor 100 - 120 ohm drugi jego koniec do +12V po stacyjce to zasymuluje że w obwodzie jest żarówka, możesz oczywiście zamiast rezystora wpiąć tą żarówkę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jaką moc ma żarówka w kontrolce w starym liczniku ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czyli możliwe że dlatego że jest dioda, wypnij możne kabelek z licznika od kontrolki i podłącz do niego żarówkę taj jak jest w przed lifcie i zobacz czy będzie dobrze.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Właśnie że może rozróżniać, ale możliwe ze faktycznie padł regulator, ale tu już musi sprawdzić kolega vauxhall95, po pierwsze czy na starym liczniku kontrolka też się świeciła czy stało się to po wymianie licznika. Po drugie sprawdzić jakie jest napięcie ładowania i jak zmienia się w stosunku do obrotów silnika. Problemem faktycznie może być to że kontrolka w po lifcie to dioda która pobiera dużo mniejszy prąd niż żarówka i zapali się przy niższym napięciu, jeżeli okazało by się zę tak właśnie jest to trzeba by dołączyć dodatkowy rezystor aby pobór prądu był podobny do żarówki
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Kodowanie zmieniasz vagiem wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja) Kodowanie sterownika -> funkcja 07 00?xx: Liczba głośników pasywnych 0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem) 1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem) 2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu 5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu 00x?x: System dźwięku 0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem) 1 - Bose-Soundsystem 00xx?: konfiguracja radia +1 - ferngespeiste Antenne +2 - zmieniarka CD +4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation) Zmień kodowanie na 00201, jeżeli nie masz tylnych głośników aktywnych to będzie grał tylko przód (niema opcji na 4 głośniki pasywne) Żeby wysunąć płytę włącz tryb nawigacji czyli przycisk NAVIGATION potem naciśnij MODE wyświetli się menu i najedź pokrętłem jak dobrze pamiętam na ostatnią pozycję czyli ustawienia następnie znowu ostatnia pozycja jest wysuń CD.
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Jakie masz u siebie głośniki aktywne czy pasywne ? może kodowanie w navi jest na BOSE ustawione, radio bez anteny powinno szumieć
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Elektroniką w środku, inne są też "silniczki" wskazówek i jager jest bardziej awaryjny
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
Dokładnie, wystarczy wypiąć wtyczkę ze zbiorniczka i już się powinna zapalić, ale możliwe że przed liftem jest odwrotnie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No to faktycznie dziwne ja podłączałem masę pod 15 pin i krańcówkę maski i po chwili się zapalał sensor.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No ja właśnie miskę zmieniałem ale nie podłączałem tej krańcówki pod licznik
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A masz w ogóle czujnik poziomu/temperatury oleju w misce?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Owszem jest krańcówka przy zamku ale wykorzystywana jest w przypadku jeżeli na fisie pojawi się komunikat o niskim stanie oleju i jeżeli otworzysz i zamkniesz maskę to komunikat zniknie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie wyświetla bo niema w ogóle takiej funkcji jak info o otwartej pokrywie silnika.
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Trzeba zeszlifować od dołu nie od góry
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Niema zdjęcia od strony numeru seryjnego ale wydaje mi się że jest to navi z A6 czyli bez cięcia nie wejdzie ale możesz upewnić się u sprzedającego
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Aha ok, a nie wiesz czy tmc musi być od A4 czy może być z A6, A8
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam Mógłbyś jeszcze podać jakie masz wartości na kanałach 60,61,62 w liczniku i numer tunera TMC
-
[ALL B5] Kontrolka klocków
Czyli funkcja ta jest wyłączona kodowaniem i musi być 01040, zegary są produkcji VDO? bo troszkę dziwne że nie możesz zmienić kodowania
-
[ALL B5] Kontrolka klocków
A jakie było kodowanie?, test włączasz przyciskiem Output tests