Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bin85

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bin85

  1. Wygląda to na problem z zasilaniem licznika, w pierwszej kolejności możesz sprawdzić czy na pinach 9 i 10 w żółtej kostce licznika jest +12V (na wyłączonej stacyjce), natomiast na pinie 3 i 4 w kostce niebieskiej powinno być zasilanie po włączeniu zapłonu.
  2. Hmm,możesz powiedzieć na jakiej podstawie sądzisz że czujnik temperatury jest dobry, bo jeżeli VAG nie wywala błędu to i tak nie świadczy to o sprawności czujnika
  3. Tarczę można tylko przełożyć jeżeli to przedliftowy licznik, jeżeli chodzi o polifta to po przełożeniu tarcz prędkościomierz będzie przekłamywał, trzeba również zmienić wsad.
  4. Tak, zapalnik jest przy mechanizmie zwijającym pas, trzeba zdjąć plastiki na środkowym słupku, co do błędu to praktycznie są dwie możliwości jak pisali wyżej koledzy przerwa w połączeniu lub wystrzelony zapalnik, chociaż tu bym się zastanawiał bo jeżeli wystrzelił pasażera to kierowcy też powinien
  5. Tak, generalnie cały licznik jest taki sam, tylko przeskalowany w milach, oczywiście można to zmienić.
  6. Raczej sposób jazdy wpływa na czas osiągnięcia tej temperatury a jeżeli zostanie osiągnięta to choćby się waliło i paliło ma być 90*C i wskazówka ani drgnie - oczywiście w rzeczywistości są jakieś tam niewielkie wahania temperatury, a jeżeli masz kolego 80 to może przyjrzyj się dokładnie układowi chłodzenia
  7. przecież ewidentnie widać że to elektrolit z kondensatora... wytłumacz mi proszę, jak?? od kiedy elektrolit ma taki kolor i konsystencje gumy poza tym nie ma go tak dużo w środku, a wzmacniacz będzie działał ponieważ kondensator i dławik obok pełnią role filtrowania zakłuceń w instalacji auta.
  8. Nie jest wylany to po prostu klej który go mocuje do płytki poza tym wzmacniacz by bez niego też działał, spełnia on tylko rolę odfiltrowania napięcia.
  9. Wyświetlacz niema żadnego bezpiecznika, może po porostu się wyłączył (reset na manetce), ewentualnie podłącz VAGa i zrób test zegarów
  10. Oświetlenie bagażnika i reszty ma ze sobą to wspólne że jest sterowana z jednego modułu czyli pompki centralnego zamka. Jeżeli posprawdzałeś i wszystkie krańcówki są ok, bezpieczniki sprawdzone to trzeba by właśnie przyjrzeć się tej pompce.
  11. mogło by to być przyczyną ale tylko zanim sonda się rozgrzeje ponieważ sonda bez grzałki pracuje poprawnie tylko trzeba dłużej poczekać aż się nagrzeje, czylli na gorącym silniku powinno być już dobrze. Podłacz vaga i zobacz jak pracuje sonda czy napięcie oscyluje w granicach 0,1-0,9V.
  12. Hmm no miernikiem byłoby najlepiej, ale wydaje mi się że można wykręcić sonde podłaczyś zasilanie z aku lub zasilacza do białych przewodów i zobaczyć czy się będzie robiła ciepła, a miernik możesz kupić za 15-20zł w castoramie czy jakims elektrycznym a napewno się przyda w przyszłości
  13. Jeżeli masz napięcie na białych przewodach to dobrze teraz wypnij sondę (oczywiście silnik nie pracuje) i zmierz oporność grzałki czyli właśnie na tych białych kabelkach, na razie czarny i szary zostaw w spokoju.
  14. Na tej taśmie znajduje się jeszcze sterownik wyświetlacza i chyba nie można tego kupić osobno tylko razem z wyświetlaczem dodatkowo trzeba mieć odpowiedni sprzęt aby go wymienić.
  15. No właśnie jest na odwrót dobre klocki - jest masa, przewód zatopiony w klocku przeciera się i wtedy wyskakuje komunikat. Spróbuj zewrzeć pin 7 do masy bezpośrednio we wtyczce licznika
  16. Raczej mało prawdopodobne że spaliły się diody, ale jeżeli tak to można je kupić w sklepie elektronicznym i jeszcze jedna uwaga są one łączone szeregowo bodajże po 4 i jeśli jedna się spali to wszystkie 4 nie będą świecić
  17. Dodatkowo zrób pomiar poboru prądu w stanie spoczynku przy wyłączonych wszystkich odbiornikach, może coś ciągnie na "lewo" prąd.
  18. Jak napisałem zapnij vaga i zobacz czy jakiegoś błędu niema jeżeli nie to nowy wsad.
  19. Niby jakie zębatki miał połamać, ale do rzeczy czy prędkościomierz wskazuje normalnie? jeżeli tak to impulsator będzie sprawny, sprawdź czy niema błędów w liczniku ale wątpię, w pierwszej kolejności można by wgrać na nowo wsad zanim wymienisz licznik.
  20. Czy ten opis dotyczy również a4 '98 i licznika VDO pełny FIS '98 ? Czy to dotyczy tylko II lifta? Tylko liczniki po II lifcie (z cyfrowym zegarkiem) pozostałe wogóle nie mają takich pinów
  21. bin85 odpowiedział(a) na Labiel temat w Audi A4 B5
    Jest to profil mniej więcej o przekroju jak na rysunku, na końcach oczywiście całkowicie spłaszczony myślę że grubość ścianki ok.3mm
  22. Podłączamy pod światła drogowe to ma świecić "po oczach" żebyś był dobrze widoczny jednocześnie nie oślepiając,
  23. bin85 odpowiedział(a) na Labiel temat w Audi A4 B5
    Witam, potwierdzam jest to montowane fabrycznie bo mam tą rozpórkę u siebie.
  24. Niestety jest to standardowa usterka w Audi, problem tkwi w wyświetlaczu i jego połączeniu z elektroniką zegarów, jednym z możliwych sposobów jest wymiana wyświetlacza bądź całego licznika (ale tu też nie wiadomo ile to pochodzi) poszukaj na forum bo była o tym mowa.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.