Treść opublikowana przez bin85
-
[ALL B5] Licznik - co to za funkcja?
Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości przyciskami góra dół możesz tą wartość zmienić, wtedy po jej przekroczeniu na fisie pojawi się komunikat.
-
[B5 ARG] Falowanie obrotów na właczonej klimie
Witam Mam problem jak w temacie obroty falują w zakresie 800-1000 przy właczonej klimie, o dziwo wystepuje to tylko przy dużym upale, bo wieczorem gdy temp. jest już niższa problem nie wytępuje, VAG nie wyrzucił żadnych błędów, układ napełniony. Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
[ALL B5] Parktronic-gdzie się znajduje.
Centralka jest na srodku, wiązka nie wiem dokładnie którędy idzie bo u siebie nie mam ori czujników
-
[ALL B5] Parktronic-gdzie się znajduje.
Centralka jest pod tylną kanapą.
-
[B5 AKN] zegar-aktualizacja
przytrzymujesz reset na manetce
-
[B5 AKN] zegar-aktualizacja
Zegarek jest tylko na tarczy obrotomierza, na centralnym wyświetlaczu niema zegarka wyświetlany jest tylko czas jazdy.
-
[B5 AFN] Schemat elektryczny klimatronika A4 B5 1,9TDi 97'
Witam,
-
[ALL B6] Kontrolka ESP po montażu HID
Raczej to nie będzie od spadku napięcia bo przecież nawet dość mocno przeciążając odwód świateł nie powoduje to znacznego obniżenia napięcia w całej instalacji, równie dobrze właczenie wszystkich odbiorników powinno zapalić kontrolkę a tak nie jest. Możliwe że jednak przetwornice powodują bardzo duże zakłucenia i wpływa to na sterownik ESP. Mozna podłaczayć się oscyloskopem jeżeli masz dojście i zobaczyć jak wygląda przebieg napięcia.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, zamieniki to 8D0 919 034 E, 8D0 919 033 N, 8D0 919 034
-
[B5 ADR] Bremslicht uberprufen - jak się tego pozbyć ?
No przecież nic w tym dziwnego jeżeli lampy na diodach to oczywiste ze pokaże spaloną zarówkę bo pobór prądu jest za mały, trzeba wpiąc dodakowe rezystory i będzie ok, było już wielokrotnie wałkowane na forum.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak kolega vauxhall95 wspomniał w licznikach przed liftem można zamieniać tarczę bo skala jest liniowa, po lifcie (czyli liczniki w których zegarek ma cyferki) trzeba zmieniać wsad!.
-
[ALL B5] Gdzie w Vagu sprawdzić Sondę i jakie są prawidłowe wartości??
No właśnie mało prawdopodobne żeby się przerwały no ale zawsze jet taka możliwość zaśniedziałe styki we wtyczce też niezbyt ponieważ ma ona uszczelkę no ale trzeba zacząć od najprostszych rzeczy zanim wymieni się sonde
-
[ALL B5] Gdzie w Vagu sprawdzić Sondę i jakie są prawidłowe wartości??
Jeżeli napięcie cały czas 0,45V to w pierwszej kolejności do sprawdzenia połączenia sonda-ECU, może wtyczka nie łączy lub jest zaśniedziała. Ja miałem tak samo niestety problem jest ze sprawdzeniem przewodów sondy bo ma ona nieskończenie dużą rezystancję dlatego ja żeby sprawdzić czy przewód niema przerwy wbijałem w niego igłę przy samej sondzie i mierzyłem czy jest przejście przy wtyczce niestety okazało się że przerwa jest wewnątrz sondy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie u siebie tego nie robiłem chociaż moduł mam zakupiony Przykładowe aukcje o co chodzi, jden już z gniazdem ale cena za wysoka. http://moto.allegro.pl/item1012080668_387_kontrola_spalonych_swiatel_zarowki_audi_vw.html http://moto.allegro.pl/item999688347_przekaznik_vw_audi_skoda_seat_387_4b0919471_wlkp.html
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Już to gdzieś pisałem, trzeba dołorzyć moduł kontroli żarówek, jest on jako przekaźnik 387, jedyny problem jaki z tym jest to trzeba troszkę ingerować w instalcję poniewaź zasilanie każdej żarówki musi iść przez ten moduł, czyli mijania, tylne pozycyjne (tu nie było by większego problemu) i stopu tu jest gorzej bo pewnie do tych świateł idzie jeden przwód na tył samochodu i dopiero przy lampach sie rozgałęzia a trzeba pościć każdą żarówkę osobno. Generalnie jest to do zrobienia.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Spalone żarówki - pin 16 i 19 we wtyczce od fisu na mase i komunikaty znikną.
-
[ALL B5] Gdzie w Vagu sprawdzić Sondę i jakie są prawidłowe wartości??
Sprawdzałeś w blokach pomiarowych czy sonda prauje?
-
[ALL B5] Gdzie w Vagu sprawdzić Sondę i jakie są prawidłowe wartości??
Sonda odpięta inaczej niema jak podejść miernikiem, oczywiście silnik zgaszony i nie musi być rozgrzana. A w ogóle to jakie błedy ci wywala?
-
[ALL B5] Gdzie w Vagu sprawdzić Sondę i jakie są prawidłowe wartości??
Jeszcze zapomniałem dodać że sonda zaczyna pracować przy temp. ok 350st. więc trzeba chwile poczekać aż się rozgrzeje, grzałke sondy można sprawdzić omomierzem między białymi przewodami rezystancja powinna wynosić około 10Ω. Napięcie na sondzie powinno się zmieniać dość szybko. Poniżej przykładowy przebieg napięcia wyjściowego
-
[ALL B5] Gdzie w Vagu sprawdzić Sondę i jakie są prawidłowe wartości??
Witam, w swoim silniku napięcie sondy miałem na blou pomiarowym 33 pole 2 napięcie sondy powinno cały czas oscylować w granicach 0,1-0,9V możliwe są też 3 przypadki uszkodzenia sondy lub połączenia stała wartość napięcia 1,1V - zwarcie z potencjałem dodatnim stała wartość 0,4-0,5V - przerwa ciągłości połączenia sonda-ECU (ja miałem ten problem u siebie i o dziwo przewody od sondy jak i od sterownika były ok. okazało się ze sam sonda wewnętrznie jest uszkodzona, nadarzały się momenty że działała poprawnie) stała wartość 0V - zwarcie z masą. Natomiast w polu 1 wartość powinna zmieniać się w zakresie -10% do 10% Aha nie pamiętam jakie dokładnie numery błędów miałem ale były to "obwód grzałki przerwa" oraz "sonda lambda brak zmian napięcia"
-
[B5 ADP] Jaki jest rozmiar śruby poprzecznej - wahaczy górnych ?
Witam, M10x100
-
[ALL B5] Brak świateł od strony kierowcy
Właśnie prawa i lewa strona mają osobne bezpieczniki, dodatkowo mijania i drogowe też mają osobno czyli w sumie 4 bezpieczniki i z tego co piszesz musiały by być 2 przepalona, najlepiej bedzie jak to sprawdzisz jeżeli będą dobre to może coś z wyłącznikiem od świateł jest nie tak.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Puste są dlatego że po prostu są one nie wykorzystane, na płytce licznika nie są do niczego podłączone.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Chyba przed liftem nie wszystkie liczniki miały podłączoną kontrolkę pozycyjnych i pewnie poprzedni właściciel ją sobie podłączył
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Skoro ich niema to nie było tych opcji w samochodzie z którego był licznik wymontowany druga kontrolka to sygnalizacji kierunkowskazów przyczepy.