Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Witam, a możesz opisać jak zmienić logo startowe.
-
[ALL B5] Gasną wszystkie kontrolki
Kontrolka oleju ma gasnąć własnie jest to zrobione inaczej niż standardowo a działa na takiej zasadzie że zapali się ona dopiero przy pracującym silniku i powyżej 1500 obr/min.
-
[ALL B5] Podświetlenie licznika (białe LIFT) zegary pół FIS
Często usterka diody objawia się właśnie jej mruganiem krótkie błyski jak w stroboskopie, jeżeli nie będzie zimnych lutów to wymień diodę.
-
[ALL B5] Gasną wszystkie kontrolki
Co wy za głupoty opowiadacie jeździcie tymi samochodami a nie wiecie co macie przed oczami, przeciez to normalne ze te kontrolki gasną po chwili przed oppaleniem a są to temperatura i poziom płynu chłodzącego, ciśnienie oleju, układ hamulcowy, rezerwa, zużycie okładzin hamulcowych i otwarcie tylnej klapy. Jedyna kontrolka jaka gaśnie po odpaleniu silnika to akumulator ewentualnie jeżeli jest CHECK ENGINE lub EPC. Napisz jeszcze dokładnie co i jak z kontrolka akumulatora bo podałeś że ona też gaśnie przed odpaleniem a nie powinna.
-
[ALL B5] Znikające paliwo, tylko nie wiem czy rzeczywiście, czy tylko na wskaźniku...
jest ,w zegarach-na pewno w B6,ale w Esie chyba tez da rade,tylko nie pamiętam dokładnie na którym kanale... Wystarczy przelecieć kilka kanałów - nie pamiętam, ale jest to gdzieś na początku.. W Instruments Tak, potwierdzam na pewno jest tez nie pamiętam który kanał ale zaraz na początku, pokazuje ile paliwa jest w litrach oraz rezystancję potencjometru na pływaku.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Nie zrozumiałeś mnie to z temperaturą niema nic w spólnego chodziło mi o to silnik zimny np. po nocy przekrecasz na zapłon i już rośnie do 90 wogóle nie odpalając silnika. Po drugie gdyby to była tempreatura nagdzewnicy to by się wachała a niestała na 90 st.
-
[B5 AJM] Problem z akumulatorem
Troszkę duży ten spadek napięcia jak na tak krótkie połączenie alternator - akumulator, oczyść może dokładnie zaciski akumulatora oraz alternatora może się poprawi.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Coś cie się tak uczepili tego kanału 51 on nie pokazuje temperatury, nawet na zgaszonym silniku wartość rośnie do 90
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ale to jest sterowany ten pin podaniem masy czy plusa???? Raczej to nie będzie na zasadzie podania sygnału plusa czy masy bo wtedy immo nie miało by racji bytu i z ominięciem poradziłoby sobie niemowle. Wchodzisz do fury wyjmujesz zegary robisz zwarcie do masy czy plusa i odjeżdzasz bez sensu. Immo w zegarch napewno przesyła jakis syganł w postaci cyfrowej że kluczyk został rozpoznany chociaż mogę się mylić wtedy chylę czoła takim zabezpieczeniom. Do pavol1986 - troszkę to dziwne, połączenie musi być ok bo by chyba nic nie wyświetlało, ale możesz jeszcze sprawdzić czy napewno jest dobry kontakt, może coś z radiem jest nie tak lub zegarami jak masz możliwość to podmień radio.
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
Dorzucam jeszcze schemat elektrycznej regulacji
-
[ALL] Napięcie ładowania
Generalnie niema normy podającej konkretną wartość a wiąże się to z liczbą odbiorników które są przez cały czas zasilane z akumulatora, w samochodach z jakimi miałem styczność mniej więcej średni prąd to 40 mA, w moim poprzednim samochodzie miałem pobór rzędu 70-80 mA i nic złego się nie działo myślę że tak max do 100mA czyli 0,1A można jeszcze przyjąć że jest ok chociaż w duży mróz i jeżeli aku nie jest już pierwszej młodości to po nocy może dać się we znaki.
-
[ALL] Napięcie ładowania
UUU 0,2 A to stanowczo za dużo powinno być około 0,03 do 0,07A w zależności jakie masz radio alarm itp. Przy 12V pobór prądu 0,2A co daje moc ok 2,4W taki odbiornik może już rozładować akumulator w dodatku przy tych mrozach które aktualnie panują. Podjedź jeszcze raz na pomiar bo może masz 0,02A wtedy taki prąd jest jak najbardziej prawidłowy.
-
[ALL] Napięcie ładowania
Jeżeli akumulator padł a ładowanie jest dobre to w pierwszej kolejności zrób pomiar prądu przy wyłączonych wszystkich odbiornikach, może po prostu coś ci rozładowuje akumulator.
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
Zasialnie 30A a i 5A układ sterujący jest przecież na schemacie zaznaczone.
-
[ALL B5] Zasilanie szyberdachu
Według schematu niema tam żadnego przekaźnika "+" zasilający idzie bezpośrednio do siłownika, który również jest połączony z modułem centralnego zamka, pewnie są to sygnały odpowiedzialne za domykanie i zablokowanie go gdy samochód jest zamknięty.
-
[INNE] Przekażnik 361
Zacisk 30 - na tym zacisku jest zawsze napięcie akumulatora Zacisk 31 - masa Zacisk 15 - zacisk ten jest zasilany po włączeniu zapłonu Zacisk X - zacisk jest zasilany po włączeniu zapłony lecz jest odłączany w czasie rozruchu.
-
[ALL B5] Zasilanie szyberdachu
Dorzucam schemat co prawda z 99r ale powinno być to samo
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
To wszytko jedynie musisz sobie podciągnąć zasilanie masa może być z karoserii a + możesz w skrzynce przekaźników pod kierownicą oczywiśćie po przez bezpiecznik zgodnie ze schematem.
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
Tak zmieniasz tylko klimatronik jak widać na schemacie w tym obwodzie niema żadnych przekaźników.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Powinno działać
-
[ALL B5] Stan licznika
Który to dokładnie adres tego nie wiem, i jest też programik którym odczytuje się wsad i wyświetli jaki tam jest przebieg i pin ale nazwy niestety nie pamiętam
-
[ALL B5] Stan licznika
Jest adres który odpowiada za przebieg i nawet można to wyliczyć ale mija się z celem ponieważ nie jest to rzeczywisty przebieg ale ten który wskazuje licznik.
-
[B5 AJM] Jak podłączyć elektryke foteli i ich podgrzewanie?
Tu jest schemat podgrzewanych foteli http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_czujniktermistor_podgrzewanych_foteli-t99572.0.html;msg1141693#msg1141693
-
[B5 AFM] FIS a kontrolka świec żarowych
To samo miałem u siebie ale benzynie w starym liczniku miałem kontrolkę EPC a w liczniku z fisem juz jej nie było i komputer wywyałał błąd. Porównałem obdody kontrolki starego i nowego licznika musiałem wlutować diodę i dwa rezystory musisz rozebrać licznik i odszukać po ścieżkaxh czy brakuje tylko diody czy więcej elementów.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Hmm wydawało mi sie że jest immo2 ale pewni nie jestem co do CAN to np. piny licznika 2000r. wtyk zielony 18 - Magistrala CAN high speed napędu (+) 19 - Magistrala CAN hjgh speed napędu (�) 20 - Magistrala CAN high speed napędu, ekranowanie te same piny w liczniku z analogowym 99r zegarkiem są puste, na płytce licznika sa ścieżki ale brakuje elementów, nie wiem czy wszytkie z analogowym zegrakiem tak mają.