Treść opublikowana przez bin85
-
[B5 AHU] Nie działający FIS
Sam ten wyświetlacz naprawiałem większość lini udłao się spowrotem odratować bo nie jest to usterka wyświetlacza mówie tu gdy piksele wogóle nie świecą a nie gdy są wyblakłe ale niestety jak mówiłem niemam odpowiedniego sprzętu i kilku liczników zeby to ogarnąc bo poprzednia próba skończyła się uszkodzeniem taśmy. Więszkszość "elektroników" powie że do wymiany cały wyświetlacz bo niechce im sie bawić w naprawę a może być jeszce gorzej więc wymieniają cały wyświetlacz bo zajmuje to kilka minut i ryzyko powrotu usterki jest dużo mniejsze.
-
[B5 AHU] Nie działający FIS
Po co odrazu wymieniać zegary możliwe że masz całkowicie sprawny wyświetlacz bo gdyby on był uszkodzony lub taśma to działało by podświetlanie, trzeba by rozebrać zegary zdjąc tarcze i przyjrzeć się dokładnie elektronice może coś z układem zasilania jest nie tak, no ale trzeba co nieco wiedzieć o elektronice ewentualnie oddaj to komuś niech chociaż zerknie. A problem nie wyświetlanych pikseli da się naprawić tylko trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja wcześniej miałem tak podłaczone i działało - wpiąłem się w ori wiązkę nie odcinając jej myśle że te ori przewody nie są do niczego podłaczone bo przecież do czego miały by być, a nie chciałem pruć wiązki żeby odszukać dokąd idą.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Sama podmiana licznika nie powiina stwarzać trudności natomiast problemem jest immo bo jest w liczniku a licznik do licznika z a6 nie zakodujesz swoich kluczyków, ale pewny nie jestem jak co to niech mnie ktoś poprawi.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W momencie gdy pokazuje max to raczej wskaźnik dostaje pełną mase, możesz też zamiast czujnika wpiąć potencjometr i zobaczyć jak wtedy się będzie zachowywał może zegary są uszkodzone.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zaraz zaraz jeżeli dobrze rozumie to po ci ci plus po stacyjce, jak ty to podłaczyłeś?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jeżeli wskazówka pokazuje max to czujnik w tym momencie ma bardzo małą rezystancje, zaraz sprawdze tylko musze isc do fury bo mam taki czyjnik toprana bo kupowałem ale okazło sie że jhuż go mam ori zamontowany i leży mi niepotrebnie więc sprawdze co i jak i napisze.[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 13:30_________________________________________________Dobra sprawdziłem i wysztko jest na moim czujniku ok. Podłaczyłem go do drugich zegarów i ogrzewałem zapalniczką wskaźnik zachowywał się poprawnie nr. czujnika topran to 100 855 885, przedstawiam jeszcze filmik z działania. [br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 14:10_________________________________________________Im wyższa temperatura to rezystancja czujnika maleje, tez mam zegary z anglika w furze i wszytko jest ok. Mój czujnik wygląda właśnie tak samo jak ten z aukcji który pokazałeś.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jaki masz silnik? - uzupełnij to w swoim profilu[br]Dopisany: 21 Grudzień 2009, 13:03_________________________________________________ten powinien pasować http://moto.allegro.pl/item833877683_audi_a4_a6_czujnik_temperatury_oleju_049_919_563b.html
-
[B5 AFN] Auto oszalało
W b5 niema jako odzielnego sterownika modułu komfortu tak jak to jest w passacie, za sterowanie szyb, oświetleniem i centralnym odpowiedzialna jest elektronika znajdująca się właśnie w pompce centralnego.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Poduszka jest przykręcana na dwa torxy T25 i ja nie odpinałem akumulatora, tylko nie przekręcaj stacyjki w tym momencie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
I piny do tego http://allegro.pl/item845455503_mini_iso_piny_pin_konektorki_iso_kostka_f_vat.html
-
[ALL B6] Spalanie l/h
Witam, wydaje mi się że funkcja ta jest tylko ograniczona programowo, kiedyś na forum passata znalazłem jak włączyć kontrolę żarówek której oryginalnie tam nie było trzeba było ingerować w wsad licznika myślę że tu będzie podobnie jednak trzeba by rozgryźć od czego są poszczególne adresy wsadu.
-
[ALL B5] Zaparowane szyby :(
Jeżeli szyba jest tłusta to wskazywało by to właśnie na ubytek płynu chłodzącego, przecież para wodna nie jest tłusta, trzeba zlokalizować wyciek może nagrzewnica nieszczelna.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Klucz do kierownicy to spline M12 jeżeli dobrze pamiętam. Dawid0 napięcie na tym czujniku mierzyłeś gdy był on podłączony do zegarów czy odpięty bo na odpiętym niepięcie powinno być 0 względem masy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Hmm. dziwne z tym czujnikiem nic tam nie trzeba robić po prostu przewód do licznika i już musi działać. Możesz zmierzyć rezystancję czujnika powinien mieć ok. 500Ω w temperaturze pokojowej wraz ze wzrostem temp. rezystancja powinna maleć. Możliwe że kupiłeś zły czujnik nie rezystancyjny tylko ze stykiem czyli jak silnik jest zimny wskaźnik jest na minimum po osiągnięciu pewnej temp. czujnik zaczyna przewodzić i wskaźnik leci na max.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
manatka pin1 do pin18 fis manetka pin2 do pin17 fis manetka pin3 na mase manetka pin4 na pin 19 fis
-
[ALL] Używanie prostownika do aku
No bez miernika się nie obejdzie, wtedy można sprawdzić po pierwsze czy na wyjściu prostownika jest napięcie (chociaż nie w każdym się da niektóre prostowniki po włączeniu bez akumulatora nie mają napięcia na wyjściu), po drugie to prąd ładowania w jakim stanie by nie był akumulator zawsze jakiś prąd popłynie (i tu znowu może pojawić się problem bo prostownik może również odłączać napięcie wyjściowe jeżeli aku. jest w pełni naładowany). Od razu mogę ci powiedzieć że ten prostownik to rzemiosło takie obudowy uniwersalne kupisz w każdym sklepie elektronicznym, sam taką kupowałem jak składałem swój prostownik
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie piny z kostki iso (zasilanie radia, głośniki) pasują do wtyczki od manetki, jeżeli chodzi o piny do mini iso w radiu czyli sygnał rds do fisu to kupiłem całą wtyczkę z pinami w sklepie elektronicznym.
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
dropsone - trudno powiedzieć dlaczego buczy jakby miał za małe napięcie zasilające a możesz zrobić fotke w miare dobrej jakości aby dało się zobaczoyć jak to jest połączone? bongod - wedłu mnie to spryskiewcze na reflektory bez wycieraczek to pic na wode fotomontarz i choćby nie wiem co nie da rady zmyć szkła reflektora.
-
[ALL B6] Przycisk na pilocie otwarcia bagaźnika
W a4 też trzeba przytrzymać i właśnie wtedy otwiera się tylko klapa bagażnika drzwi są dalej zamknięte.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zgadza się
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dodajesz do kodowania +04 obojętnie czy licznik przed czy po lifcie opisane jest to 2 strony wcześniej czyli jeżeli nie masz innych dodatkowych opcji to kodowanie będzie 04xxx gdzie x zostają bez zmian
-
[B6 AWX] Złe wskazania obrotomierza
Raczej nie da rady skorygować ustawień obrotomierza będzie on dobrze pokazywał ale na tarczy z benzyny i właśnie pozostaje jedynie wgranie wsadu, ja tak robiłem u siebie ale z prędkościomierzem bo miałem zegary z anglika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Skoro jest tak samo to trzeba by rozebrać liczniki i porównać obwody kontrolki o ile to o kontrolkę chodzi a nie o coś innego
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czyli już na pewno wiadomo że cały układ poduszek jest ok a problem leży w samych zegarach. Pierwsze co sprawdź to jaka jest kontrolka w starych zegarach czy żarówka czy dioda i tak samo w nowych może jest żarówka innej mocy ja jak przekładałem swoje zegary to nie było kontrolki os silnika i sterownik już wywalał błąd może tu też jest podobnie.