Treść opublikowana przez bin85
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
Witam, 0,1-0,2 A to nie tak dużo i jeżeli jeździsz codziennie a aku jest w dobrym stanie to nie zdąży się rozładować do konca ale jak wspomniałeś problemy z rozruchem mogą być, tak czy inaczej jest to już poza granicą najlepiej gdyby nie przekraczał 0,1A czyli 100mA ale to musisz przepiąć czerwony kable w mierniku do gniazdka z opisem "mA" i dać zakres na 200mA. A jeżeli na wyświetlaczy pojawi się 1 ale bez zer to znaczy że przekroczyłeś zakres (czyli np. miernik ustawiony na 200mA to prąd który płynie jest większy od 200mA i pozostaje pomiar na zakresie 10A)
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Ja u siebie mam podgrzewane, kumpel tez to ma więc jest to jko ori wyposarzenie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Rozkład pinów
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
prometeusz86 lepiej tak nie rób bo jeszcze zrobisz przypadkowo zwarcie i dopiero będzie kuku, poza tym musiałbyś to robić podczas jazdy bo na postoju fis nie pokazuje spalania wrzucam zdjęcie gdzie się trzeba wpiąć niestety nie wiem dokładnie które to są konkretnie piny ale kolory przewodów się nie powtarzają więc niema problemu. Co do czujnika temperatury oleju to w pierwszej kolejności lokalizujemy wtyczkę pod zbiornikiem płynu chłodniczego, patrząc od przodu samochodu druga wtyczka od lewej, zdejmujem osłonkę gumową z wtyczki i jeżeli są dwa przewody to jesteśmy w domu (można odkręcić zbiorniczek wtedy będziemy mieli lepszy dostęp), jeżeli jest jeden to raczej nie będziemy mieli czujnika temperatury a znajduje się on w podstawie filtra oleju obok czujnika ciśnienia oleju. Jeden z dwóch przewodów będzie miał kolor niebiesko-biały i to jest przewód który nas interesuje. Najłatwiejszym miejscem do wpięcia się jest obudowa komputera, przewód ten biegnie do pierwszej wtyczki od prawej stojąc przodem do samochodu, dalej już nigdzie nie jest podłączony.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Podstawa to oczywiście posiadanie czujnika temperatury oleju, nie wiem czy każdy go ma u siebie ja go miałem zaraz zrobię fotkę oraz opisze gdzie się wpiąć.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Skoro z analogowym to na pewno pin 1 w wtyczce 20 pinowej, trudno powiedzieć co może być przyczyna może zegary są uszkodzone, jak masz możliwość to podmień zegary.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Na jaki licznik wymieniłeś cyfrowy zegarek czy analogowy ? Jeżeli masz cyfrowy (szara 32 pinowa wtyczka od fisu) to spalanie trzeba podłaczyć pod pin 25 we wtyczce niebieskiej ale chyba już o tym nikt nie wspomniał. Jutro zrobie fotke i pokaże jak uruchomić wskaźnik temperatury oleju bo już były pomysły żeby dziurawić miske olejową, chociaż i tak nie u wszytkiech pewnie się będzie dało.
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Tez mam 4,5L i jak chciałem spuścić płyn letni to również psikałem, psikałem i nie chciał się skończyć
-
[ALL B5] Avant poszukuje schematu ele szyb Tył i przód
Strona 35, Headlamps & Fog Lamps Circuit, W/ DRL
-
[ALL B5] Avant poszukuje schematu ele szyb Tył i przód
No to nie mam tylko to co wrzuciłem oraz te co wrzucili koledzy, niema tam rozróżnionych wersji wyposazenia a schemat jest chyba do ful opcji, w sam naprawiam też jest na 4 drzwi.
-
[ALL B5] Avant poszukuje schematu ele szyb Tył i przód
Znaczy chcesz schemat instalacji w której są elektryczne szyby tylko przednie, dobrze rozumiem?
-
[ALL B5] Avant poszukuje schematu ele szyb Tył i przód
Nie tylko to co wrzuciłem
-
Info RDS z RADIA + FIS
Ten "pusty wyświetlacz" to nie wyświetlacz tylko zaślepka, a jeżeli już jest tam wyświetlacz to pokazuje on położenie dzwigni skrzyni automatycznej, więc niema możliwości wyświetlenia tam RDSa
-
[ALL B5] Avant poszukuje schematu ele szyb Tył i przód
Tu jest schemat całej instalacji 99r http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_czujniktermistor_podgrzewanych_foteli-t99572.0.html;msg1141693#msg1141693
-
[ALL B5] Avant poszukuje schematu ele szyb Tył i przód
Z 99r ale myślę że powinno się zgadzać
-
[ALL B5] Świeci air bag po wymianie rezystora i podświetlenia zegarów
Możliwe że jak grzebałeś przy schowku poruszyłeś wtyczkę od airbaga, najprościej to vag i zobaczyć jaki błąd wyskoczył. Oczywiście nie przekręcałeś stacyjki bez zegarów?
-
[B5 AFM] Lampka otwarcia klapy tylniej
A w ogóle jest kontrolka (wlutowana dioda) bo w a4 kontrolka klapy nie jest standardem i są wersje bez niej nie wiem jak w a6. sterowanie jest masą pin 6 wtyczka zielona.
-
[B5 ADR] Pisk łancuch rozrządu..dlaczego
Raczej nie możliwe żeby to łańcuch piszczał bo jest cały oleju może trze o obudowę albo piszczy coś z przodu silnika pasek, napinacz
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
Tak odpinasz kleme może być minusowa i tak minus miernika na minus akumulatora a plus miernika na odpiętą kleme jeżeli podłaczysz na odwrotnie nic się nie stanie na wyświetlaczu miernika pojawi się minus. A jeżeli chodzi o miernik to tak czarny przewód wpinasz do COM (minus) a czerwony do 10A DC i na mierniku ustawiasz zakres 10A. Jeżeli pobór prądu będzie mniejszy od 0,2A wtedy można czerwony kabel w mierniku przepiąć do gniazdka V,Ω,mA i zmienić na zakres 200m wtedy będziemy mieli dokładniejszy odczyt. Jeżeli prąd będzie większy od 0,2A to nie mierzymy na zakresie 200m!
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
Generalnie wszytko co działa bez kluczyka jest podejrzane radio, centralny zamek, oświetlenie bagażnika, zegary itp ale jak napisałem bez miernika ani rusz.
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
No bez miernika nic nie zdziałasz kup za kilkanaście złotych miernik np. taki http://sklep.autodata.pl/galerie/m/miernik-uniwersalny-m830_272.jpg wtedy pomiar prądu i dopiero będzie wiadomo czy coś Ci "kradnie prąd".
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
Chodzi Ci o to na których bezpiecznikach jest napięcie czy przez które płynie prąd bo to jest różnica?
-
[ALL B5] Montaż odbiornika zdalnego otwierania centralnego zamka z pilota
Witam, odbiornika jako osobny moduł chyba nie występuje wszystko jest zintegrowane w pompce centralnego zamka w bagażniku po prawej stronie, więc nie wiem czy taniej nie będzie dokupić sterownik centralnego ze scyzorykiem.
-
[B5 AJM] Tajemnicza wtyczka
tak jest to ori u mnie jest dodatkowo przymocowana jakby opaską tez ori więc nigdzie to nie było podłaczone, może przygotowane pod telefon
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
Na zakresie 10A np. wskazanie 0.05 to 50mA , pobór prądu w spoczynku ok 1A to bardzo dużo akumulator szybko by się rozładował.