Treść opublikowana przez bin85
-
[ALL B5] Dodatkowe gniazda zapalniczki - gdzie się wpiąć?
Na tym zdjęciu w wątku o centralnym jest też zaznaczona masa w kółku z numerem 2 nawet jest w opisie.
-
[ALL B5] Dodatkowe gniazda zapalniczki - gdzie się wpiąć?
W tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t68804.0.html;highlight=centralny+zamek pierwsze zdjęcie które pokazuje montaż, u góry zdjęcia widać konce śrób własnie na nich jest zasilanie, jeżeli dobrze pamiętam to na pierwszej z lewej jest po stacyjce a na kolejnych stały plus. Tak to mniej więcej wygląda
-
[ALL B5] Dodatkowe gniazda zapalniczki - gdzie się wpiąć?
Proponuję w skrzynce przekaźników jest tam szyna z zaciskami zasilającymi zarówno stały + z aukumulatora jak i po stacyjce, oczywiśćie wtedy na przewodzie należy dać bezpiecznik.
-
[B5 ADR] Wymiana rozrusznika
Cześć, stojąc przodem do samochodu rozrusznik jest po lewej stronie z góry nie zobaczysz bo zasłana go kolektor wydechowy jedynie od dołu po zdjęciu osłony, dostęp do niego faktycznie jest fatalny (u siebie chciałem odłączyć przewody od rozrusznika i już z tym miałem problem)ale nie widzę powodu dla którego trzeba demontować przód samochodu może się mylę nie przyglądałem się dokładnie gdzie są śruby od rozrusznika, ale może zdemontowanie kolektora dużo pomoże, najlepiej niech wypowie się ktoś kto to robił bo sam jestem ciekawy.
-
[ALL B5] Jaki kolor kabla pin 29 ? jak znaleść
Dobry szaro-żółty, możesz też zobaczyć jaki kolor jest przy czujniku w zbiorniczku z płynem hamulcowym żeby potwierdzić to co podaje schemat.
-
[B5 ADR] Wyciek oleju przez bagnet
No jeżeli u ciebie pluje że 0,5 litra straciłeś to chyba prędkość niema tu znaczenia przy każdej będzie pluć, u mnie ani grama oleju nie wyrzuciło a jeżdziłem tak po kupnie chyba z miesiąc zanim się zorientowałem że mam tą rurkę ułamaną, co do problemu to może odma jest zatkana i dlatego dmucha w bagnet
-
[B5 ADR] Wyciek oleju przez bagnet
Jeżeli bagnet wyskakuje z rurki to raczej będą przedmuchy ja miałem siebie ułamany kawałek tej plastikowej rurki i bagnet niczego się nie trzymał i go nie wydmuchiwało a już nie ma mowy o jakimś pluciu olejem.
-
[B5 AEB] klubowicze czy wszystkie B5 maja kontrolke CHECK?
Ja mam u siebie kontrolkę EPC i tak jak kolega wyżej wspomniał nie mam linki od przepustnicy
-
[ALL B5] Problem z podgrzewanym lusterkiem
To zdecydowanie za dużo, jednak mata będzie raczej do wymiany.
-
[ALL B5] Problem z podgrzewanym lusterkiem
Zmierz jeszcze raz dokładnie jaką rezystancje ma mata powinno być kilka- kilkanaście ohm, druga sprawa to może być walnięty czujnik (termostat) który włącza matę przy określonej temperaturze ale wtedy między zaciskami zasilającymi była by przerwa - nie wszystkie maty mają ten czujnik. Generalnie to jak napisałem zmierz rezystancję i napisz jaka jest.
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
Ja u siebie jak miałem 6 to po otwarciu drzwi jak w stacyjce był kluczyk to włączał się gong a przy otwarciu drzwi pasażera pojedynczy dźwięk na 1 tego niema (tylko sygnalizacja włączonych świateł)
-
[B6 BFC] Brzeczyk załącza się powyżej 130km/h
No i wszystko jasne zmień tą 6 na 1 (Europa) i powinno być ok, ja właśnie u siebie też dałem 6 czyli Arabia Saudyjska bo jest fajny gong przy otwarciu drzwi http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html
-
[ALL B5] Informacja o otwartym bagażniku na FISie
Kurcze chyba nic z tego nie będzie rozebrałem licznik okazuje się że pin na który jest podawana masa w momencie otwarcia klapy nie jest do niczego podłączony, no chyba że powinien jeszcze pokazywać otwarte drzwi kierowcy do taki sygnał jest podawany na licznik, tylko jak to uaktywnić.
-
[ALL B5] Informacja o otwartym bagażniku na FISie
Hmm troszkę to dziwne że zegary z fis nie mają tej funkcji a czy jest w ogóle ktoś z zegarkiem analogowym kto ma tą funkcję i podałby numer katalogowy, myślę że wgranie wsadu z takiego licznika załatwiło by sprawę.
-
[ALL B5] Informacja o otwartym bagażniku na FISie
Witam Mam pytanko czy wszystkie zegary z pełnym FIS wyświetlają informację o otwartym bagażniku ?. Mój problem polega na tym że w starych zegarach miałem kontrolkę która o tym informowała przełożyłem zegary z FISem i po otwarciu klapy nic się nie wyświetla ewentualnie proszę o podanie numerów katalogowych tych liczników które tą funkcję posiadają (zegarek analogowy wtyczki 2X32pin + 20pin) Z góry dzięki za odpowiedzi
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
No nie stety w tym tygodniu odpada bo mam na popołudnie do roboty, z wycinanem dziur niema problemu więcej zabawy jest z dorabianiem blaszek mocujących dyszę.
-
[B5 ARG] Pytanie o licznik
To że jest ryzyko uszkodzenia to wiem ale dlaczego ma nic nie dać ?[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 20:34_________________________________________________Już sobie z tym poradziłem wgrałem wsad z licznika o numerze 8D0 919 880 N i jest ok, oczywiście trzeba jeszcze raz zakodować kluczyki oraz ustawić przebieg.
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
No tak jeżeli tylko krańcówk jest ok to musi działać.
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Sprawdziłem krańcówka jest na masie
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Jeżeli sama krańcówka w klapie jest dobra i to można podciągnąć instalację od nowa, stały plus z aku na żarówkę przy tylnych lampach chyba go nie będzie ale trzeba sprawdzić, na pewno przy pompce centralnego jest natomiast jeden styk krańcówki na żarówkę a drugi na masę i gotowe, różnica tylko taka że fabrycznie lampka gasła po ok 10 min gdy klapa była otwarta a teraz zgaśnie gdy akumulator się rozładuje A jeżeli jest nie dobra to to samo tylko z nową krańcówką.
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Stara pompka od szyb zostaje tylko dokłada się drugą do spryskiwaczy reflektorów zbiornik można wymienić na ten przystosowany do dwóch pompek, ja nie wymieniałem tylko dorezałem pompkę do starego zbiornika. Fotki jak obiecałem.
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_uklad_sterujacy_pompka_spryskiwaczy_reflektorow-t92161.0.html;msg1048332#msg1048332
-
[ALL B5] Sterowanie oświetleniem bagażnika
Skoro podłączyłeś masę i nie świeciło to przerwa jest na +, podłącz na krótko + do żarówki (oczywiście wypinając istniejący przewód + z oprawki) jeżeli obwód masy jest ok to się zaświeci, a może przerwa jest na + i masie.
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Wrócę z roboty to zapodam.
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Mam ten sam zestaw zamontowany u siebie i jest ok, tak jak poprzednik napisał trzeba dorobić mocowanie z blachy