Treść opublikowana przez bin85
-
[ALL B5] Kiedy włącza się radio i ile wam ciągnie prądu na postoju?
Pobór prądu jaki masz jest jak najbardziej w normie druga sprawa to jakie masz radio prawdopodobnie nie ori, i tu też nie ma co się sugerować innymi bo radia mają różne pobory prądu w niektórych można dać zasilanie wprost z akumulatora i jest ok w innych trzeba przez stacyjkę bo rozładują akumulator. Oryginalne radio jest tak podłączone że można je włączyć bez kluczyka w stacyjce, dodatkowo włącza się samo po przekręceniu kluczyka na zapłon a wyłącza po wyjęciu kluczyka z stacyjki.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Czy aby na pewno nie masz zmiennych faz silnik ARG ma elektryczny napinacz, i chyba co za tym idzie zmienne fazy. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę bo w końcu sam chce się dowiedzieć czy mam zmienne fazy czy nie.
-
[B5 AVG] Kontrolka hamulców
W klocku niema żadnego opornika czy diody rezystancja jest ~0 Ω. Urwane kable idące do klocka można ze sobą zewrzeć.
-
[B5 AVG] Kontrolka hamulców
No właśnie jest na odwrót podanie masy na pin licznika powoduje zgaśnięcie kontrolki, czyli jeżeli mówisz że masz gdzieś przetarty przewód to tam bym szukał przyczyny ponieważ przerwa w obwodzie powoduje zapalenie kontrolki.
-
[ALL] Co to jest? i do czego?? nastepne
Sądząc po schemacie filtr przeciwzakłóceniowy.
-
[ALL] Zaniżone wskazania obrotomierza po przekładce silnika
To znaczy że tam gdzie masz X pozostawiasz bez zmian, podmieniasz tylko przed ostatnia pozycję na 4.
-
[B5 ARJ] Przewód kontrolki ładowania aku
Według schematu to właśnie przewód niebieski pin 12 we wtyczce niebieskiej. Schematy z sam naprawiam można o kant d**y rozbić. Dorzucam jeszcze schemat
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Sterowanie jest masą a nie plusem i było to już nie wiem ile razy wałkowane.
-
[ALL B5] Światła STOP w miejscu św. przeciwmgielnych
Też nad tym się zastanawiałem, właśnie taki układ świateł ma skoda octavia czyli przeciwmgielne w lewym pozycyjnym bodajże vectra też tak ma
-
[ALL B5] Jak działa ten bezpiecznik i czy mogę go zastosować w moim aucie?
To zależy przy jakim prądzie następuje wyłączenie tego bezpiecznika, a jaki prąd pobiera silnik w momencie gdy szyba jest już w skrajnym położeniu, po drugie jakie masz siłowniki niektóre mają już w sobie zabezpieczenie wbudowane w silnik ja tak miałem w cinquecento.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W momencie wrzucenia na luz pokazuje ostatnią chwilową wartość gdy silnik był jeszcze na biegu, to samo jeżeli wciśnie się sprzęgło przy hamowaniu silnikiem 0, i nie wyświetla dziwnych wartości rzędu 51,3
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Aby ustawić 2 kontrole należy wcisnąc i przytrzymac przycisk od regulacji podświetlanai ale na wylączonym zapłonie na wyświetlaczu pojawi się wartość którą zmieniamy przycikami manetki, a kontrola 1 kasuje się po zgaszeniu silnika lub przytrzymaniu przycisku.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dobra jeszcze raz bo sie troche zamieszało zakładając żekupujesz licznik z beznyny anglika. Rozwiązania są takie 1) zmieniasz tylko kodowanie tarcze zostają - licznik pokazuje wskazuje poprawnie prędkość patrząc na czerwonoą podziałke w kilometrach, obrotomierz również dobrze wskazuje ale masz zakres do 8000. 2) sa tarcze odpowiednio wyskalowane aby było ok w angliku ale jak widać wykonanie ich ma wiele do życzenia, po drugie zostaje problem z obrotomierzem. (w tym wypadku musiał by być licznik z anglika ale od diesla) 3) zmieniasz obie tarcze od siebie ale wtedy sa przekłamania i dlatego trzeba wgrać wsad ale po ter operacji masz wszytko ori tak jak byś kupił licznik EU od diesla.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ponawiam moje pytanko odnośnie licznika czy będzie pasował do polifta 99 i czy wszystko po przekodowaniu będzie własciwie pokazywało ??. A czy tarcze do tego mogę przełozyć z mojego 1/2 fis ?? Według mnie nie będzie wszystko działało jak powinno tzn. licznik jest z benzyny inaczej wyskalowane obroty i kodowaniem raczej nie załatwiło by sprawy pewnie trzeba by wgrywać właściwy wsad do licznika... ale niech się wypowiedzą jeszcze fachowcy w tej sprawie Tak masz rację po przełożeniu tarczy obroty i prędkość będzie przekłamana, po przekodowaniu licznka będzie dobrze pokazywał ale bez przekładki tarcz co mija się z celem, trzeba zmienić wsad licznika i przełożyć tarcze wtedy bedzie wszytko ok.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czyjnik to tylko termistor czyli zmienia rezystancję pod wpływem temperatury (wraz ze wzrostem temperatury rezystancja maleje) może jest to maksymalne bezpieczne napięcia aby go nie uszkodzić.
-
[ALL B5] Nie świeci lampka obrysowa drzwi tylnych
Wydaje mi sie że sie neda bo niema modułu komfortu, podłacz sie pod centralny zamek i tam sprawdź czy błędów niema.
-
[ALL B5] Nie świeci lampka obrysowa drzwi tylnych
Kurcze już nie pamiętam ale są to chyba te same schematy co w elsie jak chcesz to daj maila na priva to ci wyśle całość do 2000r
-
[ALL B5] Nie świeci lampka obrysowa drzwi tylnych
No właśnie tak też myślałem i steruje on oświetleniem w podsufitce nie wiedziałem nawet że w lampce jest jakaś elektronika.
-
[ALL B5] Nie świeci lampka obrysowa drzwi tylnych
Na schemacie jest 8 pinów ale tylko 4 przewody, znalazłem jeszcze do rocznika 2000 ale jest to samo prawdopodobnie sterownik ten odpowiada za to że jak zostawimy otwarte drzwi to lampka zgaśnie po kilku minutach Nie jest napisane gdzie to się znajduje.
-
[B6 AVF] Navigation plus problem z nagłośnieniem
Witam, u mnie jest to samo mam z tyłu aktywne głośniki i wygląda to tak że grają one bez zastrzeżeni dzięk jest dobry i bez zniekształceń tylko po prostu za cichy w porównaniu z przodem, wcześniej maiłem symphony teraz navi i na obu jest to samo, myślałem że po prostu końcówka mocy w radiu jest mocniejsza, ale widzę że trzeba się temu bliżej przyjrzeć chociaż troszkę nie chce mi się wierzyć w uszkodzenie wzmacniacza ponieważ najczęściej objawia się to całkowitą ciszą lub zniekształconym dźwiękiem ale nie mowie nie.
-
[ALL B5] Nie świeci lampka obrysowa drzwi tylnych
To coś chyba nie tak ponieważ oświetleniem steruje elektronika w pompce centralnego zamka, w lampce niema żadnego sterownika no chyba ze ktoś już u ciebie coś kombinował i jest co nie oryginalne zamontowane. [br]Dopisany: 26 Luty 2010, 11:13_________________________________________________Poprawka, jest jakiś osobny sterownik tylko do lampek w drzwiach opisany na schemacie jako door warning lights control module, zobacz czy kolory przewodów się zgadzają ale patrząc na schemat to jego uszkodzenie powodowało by raczej nie świecenie wszystkich lampek, sprawdź dokładnie krańcówkę drzwi, może też kabel się przetarł przy zawiasie drzwi.
-
[ALL B5] Zegary a'la A5 przy starcie
Podanie napięca na wejśćie obrotomierza czy prędkościomierza niec nieda wskazówka ani drgnie trzeba tam podać sygnał o przebiegu prostokątnym o częstotliwośći około 300Hz wtedy wskazówka wychyli się maksymalnie.
-
[ALL B5] Jakie jest podawane napiecie na Sonde Lambda
Najpierw to niech kolega zapozna się z budową sondy i zasadą działani zanim zacznie coś pisać.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Może wisi wtyczka w okolicach czujnika ciśnienia oleju bo ten od temperatury jest obok
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No nie jest nigdzie podłaczony bo nie było wskaźnika temperatury i własnie masz sie do tego przewodu wpiąc pinem 21 w liczniku.