Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No to jest oczywiste - zmieniasz kodowanie z 6 na 4 cylindry
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie chodziło mi ze niema pinu we wtyczce fizycznie ścieżka w liczniku ma przerwę - brakuje kilku elementów
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie rocznik niema tu nic do znaczenie po prostu były wersje które nie miały tej funkcji, sam wyświetlacz wyświetla ten komunikat gdy naciśnie się lewe pokrętło w liczniku ale pin w gnieździe licznik jest nie podłączony, to samo jest z informacją o otwartej tylnej klapie, ja u siebie sygnał z klocków podłączyłem do kontrolki od spalonej żarówki świateł stop. a otwarcie tylnej klapy udało mi sie uaktywnić - opisałem to na forum
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ostrzegam że nie każdy licznik z fisem ma funkcję kontroli klocków, mówię to na przykładzie licznika z 98r anglik
-
[ALL B5] Licznik z FIS z A6 C5 do A4 b5
tu jest opis co i jak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A widzisz, jeżeli podałeś masę na ten pin przy włączonym zapłonie to kontrolka nie zgaśnie trzeba wyłączyć zapłon i załączyć jeszcze raz
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kurcze już mi nic do głowy nie przychodzi no musi to działać, może licznik jest uszkodzony, przerwa na ścieżce
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jakiego producenta jest ten licznik ?
-
[ALL B5] Wymiana wyświetlacza
Diody podświetlające są pod wyświetlaczem, mogłeś ich nie widzieć bo są tam jeszcze dwie folie rozpraszające światło.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Według kodowania kontrola klocków jest wyłączona, oczywiście dla uściślenia zwierasz pin2 w niebieskiej wtyczce do masy ?
-
[ALL B5] Lampka od świateł mijania i kontrolka abs
Kontrolka od świateł mijania się nie świeci bo jej niema, co do ABSu to najlepiej będzie jak podepniesz Vaga i zobaczysz jaki jest błąd. Jeżeli sygnał z któregoś czujnika koła jest nieprawidłowy to ABS "działa" ale czasami włącza się za wcześnie albo nie włącza się w ogóle.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Koledze chodzi o temperaturę wewnętrzną a nie na zewnątrz, też się zastanawiałem jak wykorzystać wolną część wyświetlacza ale raczej ciężko tam będzie coś wyświetlić, w pierwszej kolejności to trzeba by rozpracować jaki sygnał podawany jest z automatu aby wyświetlić jaki bieg jest włączony.
-
[ALL B5] Brak podświetlenia przycisków sterownika klimatyzacji \ climatronica
A możesz napisać który numer bezpiecznika
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Pin 4 (26 pinowa wtyczka) jest opisany jako + po zapłonie musiałbyś sprawdzić kiedy faktycznie pojawia się tam napięcie, po jeżeli po zapłonie to wtedy tuner będzie się włączał po przekręceniu kluczyka, a powinien przy włączniu navi Co do czinczy to żółty - video biały - audio kanał L czerwony - audio kanał R
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Proszę bardzo pin 1 i 5 - masa pin 2 - +12V pin 4 +12V (sygnał włączający tuner) pin 3 i 6 szyna CAN niepamiętam czy jest to widok wtyczki czy gniazda w tunerze tak więc najlepiej rozpoznać piny masy czyli 1 i 5 będą połaczone z obudową tunera, jako wtyczka doskonale nadaje się z zasilacza komputerowego wtyk PCI Express
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Coś tam pokazuje ale napewno niema to związku z temperaturą czegokolwiek bo jak kolega wspomniał rośnie to na wyłączonym silniku
-
[ALL B5] Brak podświetlenia przycisków sterownika klimatyzacji \ climatronica
Czerwony z niebieskim to coś chyba pod fiolet wyjdzie
-
[ALL B7] Sprawa wycieraczek
W Nissanach też tak jest stacyjka ma 4 pozycje , OFF, włączony cały osprzęt (wycieraczki, dmuchawa itp.), zapłon oraz rozruch.
-
[ALL B5] Brak podświetlenia przycisków sterownika klimatyzacji \ climatronica
Witam, naprawiałem ten problem u kolegi ale w klimatroniku po II lifcie 99r, niestety nie zrobiłem zdjęć gdyby ktoś zrobił wyraźną fotkę płytki głównej klimatronika. Obejśćie trzeba zrobić blisko gniazd. Polega ono na wlutowaniu tranzystora i wyprowadzeniu przewodu który podłaczmy w podświetlanie radia wtedy nawet będzie działała funkcja przyciemniania. Generalnie nie wiem w gdzie tkwiła usterka w moim przypadku czy w klimatroniku czy instalacji samochodu szybciej było podłaczyć to od nowa, oczywiśćie zimne luty wyeliminowałem.
-
[ALL B5] Elektrycznie składane lusterka
W b5 niema modułu komfortu, pozostaje tylko samodzielnie podłaczyć to np do alarmu i wtedy przy rozbrajaniu/uzbrajaniu by się otwierały i zamykały
-
[B5 AHU] Tablica przekaźników - burdel w kabelkach
Są dostępne na google, i wyciągnięte są chyba z ELSY. Dorzucam jeszcze 2000 rocznik jakby ktoś potrzebował http://www.sendspace.com/file/nsfnve
-
[B5 AHU] Tablica przekaźników - burdel w kabelkach
Mam takie: rocznik 99: http://www.sendspace.com/file/xchyd7 rocznik 97: http://www.sendspace.com/file/tlm75e
-
[B5 AHU] Tablica przekaźników - burdel w kabelkach
Widze ze ktoś nieźle kombinował, możliwe że żółty kapturek na brązowych przewodach to rozwiązanie fabryczne i jest to masa, czarny kapturek na czerwonych przewodach tez moze byc fabryka, natomiast reszta to już napewno czyjaś sprawka, pozatym normalnie ta wiązka jest owinięta szmacianą taśmą.
-
[B6 ALT] Złamany lejek
Aha :> b B5 tylko sama koncówka jest plastikowa dolna część jest metalowa czyli nr 20 na rysunku
-
[B6 ALT] Złamany lejek
Nie bo właśnie metalowa rurka wystawała ponad plastikową, gdyby było na odwrót to faktycznie trzeba uważać żeby nic nie wpadło ewentualnie czymś zatkać