Treść opublikowana przez bin85
-
[ALL B6] Ustawiene zegarów
Witam Już był temat odnośnie takiego bajeru, generalnie to jest to do zrobienia http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=89477.0
-
[ALL B5] Kontrolka klocków
No tak, skoro masz instalację to kontrolka powinna być, chyba ze poprzedni właściciel zmieniał licznik. Podłączałeś VAGa ?
-
[ALL B5] Kontrolka klocków
Jeżeli kodowanie jest zmienione to nie będzie się zapalała, istnieje też możliwość że tej kontrolki w ogóle tam niema bo też takie liczniki bywały. Poliftowy licznik ma żarówki tylko na kontrolce od świateł długich, ESP/ASR, i kierunkowskazach przyczepy
-
[ALL B5] Kontrolka klocków
Witam, spalona żarówka odpada bo w liczniku z 99r niema żarówek, najprawdopodobniej kontrola klocków jest wyłączona. Uaktywnić ją trzeba VAGiem zmieniając kodowanie licznika, dodając +01 na dwóch pierwszych pozycjach czyli jeżeli np twoje kodowanie jest 00040 to zmieniasz na 01040. Ponadto odsyłam do wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6358.0
-
[ALL B5] Brems Lights
Witam Jeżeli masz licznik z cyfrowym zegarkiem to pin 14 w szarej wtyczce (32pinowa), jeżeli z zegarkiem analogowym to to pin 19 wtyczka czerwona (20 pinowa)
-
[B5 ARG] Problem przy wymianie miski olejowej
Aha to spoko, a w jaki sposób obracałeś wał aby natrafić te wycięcia?
-
[B5 ARG] Problem przy wymianie miski olejowej
Witam Chcę wymienić miskę olejową na tę z czujnikiem oleju i napotkałem na problem, mianowicie jak odkręcić śruby w miejscach które są zaznaczone na zdjęciu, bo zasłanie je koło zamachowe. Wydaje mi się że powinny być w kole jakieś wycięcia bo chyba bezsensu byłoby odkręcanie skrzyni ?
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
NonDX - nawet na pierwszej stronie tego wątku masz tabele z rodzajami navi i jak widzisz 8D0 035 192 D jest nondx, czyli niema PL
-
Montaż Navigation Plus od A do Z
Z tego co podałeś navi o numerze 8D0 035 192 D jest nonDX, przy DX mnożna łatwo to sprawdzić jeżeli niema płyty w napędzie a włączysz nawigacje to wyświetlany jest komunikat aby wrzucić płytę z mapą DX
-
[B5 1Z] Od czego jest ta wtyczka z zdjecia ?
No właśnie tu odwrotnie jest przynajmniej w polifcie A czujnik wygląda tak, niestety małe zdjęcie
-
[B5 1Z] Od czego jest ta wtyczka z zdjecia ?
Wtyczki niema gdzie wpiąć bo pewnie ktoś wyciągnął czujnik ze zbiorniczka, kontrolka powinna się zapalić gdy połączysz ze sobą piny we wtyczce.
-
[ALL] licznik a6 c5 brak komunikacji
Pin od obrotomierza 11 -Engine-speed signal, rozpiskę mam po 2000r connector for basic functions, 32-pin, blue 1 -Terminal 15 2 -Wear of brake pads 3 -Speedometer output 1 4 -not used 5 -Fuel gauge sender 6 -Fuel gauge warning OBD 2 7 -Terminal 31 (sensor earth) 8 -Coolant temperature 9 -Terminal 31 (load earth) 10 -Oil pressure 2 (high) 11 -Engine-speed signal 12 -Air conditioner shutoff 13 -Electronic throttle/ pre-glow control 14 -Self-levelling suspension 15 -Terminal 58d 16 -Trailer turn signal 17 -Main beam 18 -Left turn signal 19 -not used 20 -Terminal 58s 21 -Door contact, driver's side 22 -Low coolant level 23 -Terminal 30 24 -Terminal 31 (load earth) 25 -Consumption signal 26 -Right parking light 27 -Left parking light 28 -Speedometer input 29 -Brake 30 -S-contact 31 -Speedometer output 2 32 -ESP/TCS connector for additional functions, 32-pin, green 1 -Door contact (all doors) 2 -Transponder 1 3 -not used 4 -not used 5 -W wire 6 -Tailgate 7 -Right turn signal 8 -External buzzer 9 -External gong 10 -Airbag 11 -Service life output 12 -Terminal 61 13 -Parking brake 14 -CHECK 15 -Oil level / temperature 16 -not used 17 -Transponder 2 18 -CAN high speed (drive) (high +) 19 -CAN high speed (drive) (low -) 20 -CAN high speed (drive) (screen) 21 -ABS 22 -CAN low speed (Convenience) (high +) 23 -CAN low speed (Convenience) (low -) 24 -CAN low speed (Convenience) (screen) 25 -Bonnet 26 -not used 27 -Belt buckle 28 -K wire 29 -Ambient temperature input 30 -not used 31 -Selection range 32 -not used connector for multifunction display, 32-pin, grey 1 -Switch menu guide (menu) 2 -Switch menu guide (out A) 3 -Switch menu guide (out 4 -Switch menu guide (Enter) 5 -CAN high speed Display (high +) 6 -CAN high speed Display (low -) 7 -CAN high speed Display (screen) 8 -Door contact, passenger side 9 -Door contact, rear right 10 -Door contact, rear left 11 -Enable 12 -Clock 13 -Data 14 -Brake light 15 -Washer fluid level 16 -Tail lights/dipped beams 17 -On-board computer, left 18 -On-board computer, right 19 -On-board computer reset 20 -not used 21 -not used 22 -not used 23 -Key branch 1 Navigation system 24 -Key branch 2 Navigation system 25 -Key branch Telematics 26 -not used 27 -not used 28 -not used 29 -not used 30 -not used 31 -not used 32 -not used
-
[ALL] licznik a6 c5 brak komunikacji
Po pierwsze to jaki jest stary licznik, z zegarkiem ze wskazówkami? Jeżeli wcześniej była kostka od FIS 20 pinowa to temperatura zewnętrzna jest na innym pinie, żeby działał obrotomierz to wchodzisz vagiem w adaptacje kanał 60 i 61 zmieniasz na 0. Z licznikiem pewnie nie możesz się połączyć bo linia K jest na innym pinie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Generalnie to wystarczy że będzie miał cyfrowy zegarek i będzie od benzyny
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie będzie problem, są 3 wyjśćia 1. Jazda na tarczy z anglika 2. Zmiana wsadu licznika i podmianka europejskiej tarczy 3. Są na allegro zamienniki tarczy które mają 130km/h w połowie, ale nie wiem jak wygląda ich jakość wykonania. Szukaj licznika z cyfrowym zegarkiem bo ten ze wskazówkami ma inaczej piny we wtyczkach rozmieszczone i trzeba będzie je poprzekładać no chyba że nie robi to dla ciebie problemu
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
OK pokazuje się zaraz po przekręceniu kluczyka tak jak napisałeś ale jeżeli wypiołes wtyczkę z czujnika ciśnienia oleju to większ obroty silnika na chwilę do ponad 1500 powinie wyskoczyć komunikat. Jeżeli chodzi o płyn chłodniczy to wypnij wtyczkę i chwile poczekaj komunikat nie wyskakuje od razu. Co do płynu hamulcowego to czujnik działa na odwrót i trzeba zewrzeć piny we wtyczce, przynajmniej tak wszytko działa w polifcie.
-
[ALL B5] Wsad licznika 99-01
Witam Potrzebuje wsad licznika po II lifcie z cyfrowym zegarkiem z FIS, benzyna oczywiście europejczyk, przeszukałem już całe google i nigdzie nie mogę znaleźć bo wszędzie są od diesla a jak już znalazłem od benzyny to do RS4 a tam prędkościomierz jest do 310km/h. Generalnie chodzi o liczniki o numerach 8D0 920 931 E lub 8D0 920 932 Z góry dzięki
-
[ALL B5] Włączenie Spryskiwaczy
Znajduje się pod kolumną kierownicy, tu masz opis jak się tam dostać http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=30224.0;highlight=monta%BF+tempomatu jeszcze tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1086932.html jest to 377 tylko u ciebie będzie miał inny numer (377 nie obsługuje spryskiwaczy reflektorów tylko szyby i wycieraczki)
-
[ALL B5] Włączenie Spryskiwaczy
Spryskiwacze nie mają nic wspólnego z diagnostyką - nie steruje nimi żaden sterownik, do sprawdzenia masz pompkę spryskiwaczy czy w ogóle działa, przekaźnik wycieraczek/spryskiwaczy pod kolumną kierownicy i połączenie między nimi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, rozwiązał ktoś problem jak zgasić SENSOR,
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Trzeba zmienić kodowanie radia na dodatkowy wyświetlacz - odsyłam do działu Diagnostyka VAG jest tam kodowanie wszystkich sterowników. Licznik z 99r może wyświetlać tylko otwarty bagażnik ale to tez nie każdy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Powinno działać na 00007, masz BOSE czy zwykłe głośniki?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No przydało by się zmienić kodowanie radia: 00xx?: konfiguracja radia +1 - ferngespeiste Antenne +2 - zmieniarka CD +4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pin 6 sygnał wskazania który bieg jest włączony w automacie pin 9 czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie po CANie sie spina, ale czy symphony ma CAN tego nie pamiętam