Treść opublikowana przez bin85
-
[B6 ALT] Złamany lejek
Wymieniałem ostatnio w AFN-ie u kolegi i tez pękła tak że metalowa rurka wystawała i nie było za co złapać więc więc włożyłem cienki śrubokręt między rurki i podważyłem wtedy plastikowa rurka pękła wzdłuż i można ją było bez problemu ściągnąć.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mógłby :>
-
[ALL B5] Brak sygnalizowania otwartych dzwi na fisie
Po pierwsze to jaki ma rocznik? tylko liczniki z elektronicznym zegarkiem mają info o otwartych drzwiach, pozostałe niestety takiej finkcji nie posiadają
-
[ALL B5] Poduszki nie da się zgasić,błąd ?
Trzeba zacząć od góry słupka, tu jaest opis jak wszytko rozebrać http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_relingi_dachowe_montaz_foto_historyjka-t51945.0.html
-
[ALL B5] Poduszki nie da się zgasić,błąd ?
Jak kolega wyżej napisał do sprawdzenia połaczenie poduszki i napinacza, kontrolka zapaliła się niedawno czy świeci odkąd kupiłeś furę?
-
[B5 ALF] kontrolka ASR-Czy żarówka czy dioda?
Tak jest żarówka na kontrolce od ASR, świateł długich i kierunkowskazach przyczepy pozostałe są na diodach, zeby wymienić musisz wyjąc licznik i od tyłu bedziasz miał oprawki od żarowek przekręcasz i wyciągasz
-
[ALL B6] Plus po odpaleniu silnika
najzwyklejszy samochodowy przekaźnik, jeden zacisk cewki podłanczas do masy drugi do alternatora i powinien "złapać" po odpaleniu
-
[ALL B6] Plus po odpaleniu silnika
Nigdy nie sprawdzałem jaką obiążalność ma sygnał podawany na kontrolkę ale najlepiej będzie jak zrobisz to przez przekaźnik,
-
[ALL B5] Nie odpala!rozrusznik nawet nie puknie!
A co mu vag pomoże jak rozrusznik nie kręci, do sprawdenia czy dochodzi napięcie do rozrusznika z aku oraz po stacyjce jeżeli tak to elektromagnes rozrusznika do sprawdzenia.
-
[ALL B5] Przekaźniki na światłach mijania i komunikat na FISie
Witam, trochę będzie problem z tym ale najprościej to podać masę na pin licznika wtedy fis nie będzie wyrzucał komunikatu. Podłączenie dodatkowego rezystora mija się z celem bo niepotrzebnie zwiększysz pobór prądu w dodatku musiałby to być dość spory rezystor. Można też przerobić instalację aby zasilanie żarówek było podłączone przez moduł co wiąże się z wydłużeniem przewodów zasilających żarówki a co za tym idzie spadkiem napięcia. Przekaźniki pewnie dałeś gdzieś pod maską?[br]Dopisany: 16 Grudzień 2010, 15:45_________________________________________________Z tego co pamiętam to pin 16 w 20pinowej wtyczce od fis odpowiada za komunikat przepalenia żarówek
-
[ALL] Moduł komfortowych kierunkowskazów i doświetlenia zakrętu
Można zrobić na xenonie oczywiście trzeba wyeliminować łagodne załączanie i gaszenie na włącz/wyłącz druga sprawa to ile ten xenon wytrzyma przy tak częstym zapalaniu i gaszeniu.
-
[ALL] Podgrzewane spryskiwacze - jak sprawdzić czy działają
Witam, poniżej schemat, wynika z niego że grzeją po przekręceniu kluczyka
-
[B5 AFN] Klimatronic nie działa, sprężarka nie załącza się.
Tego nie wiem, ale jeżeli niema czynnika to chyba powinno ty wywalić jako błąd, może niech ktoś kto miał z tym do czynienia się wypowie.
-
[B5 AFN] Klimatronic nie działa, sprężarka nie załącza się.
O ile się nie mylę to w układzie jest czujnik ciśnienia i w przypadku braku czynnika sprężarka się nie załączy
-
[ALL B5] Wskażnik paliwa sopstrzeżenia ZDJĘCIA
Jeżeli przy wyłączonym zasilaniu wskazówka będzie za nisko to jak chcesz ją wagiem przestawić?, chyba że test zegarów wyjdzie ok to wtedy jak najbardziej
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie tak samo jak z pełnym fisem w kodowaniu niema opcji manual/automat po podaniu sygnału ze skrzynie biegów odrazu powinno się zapalić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wydaje mi się że powinien pokazywać ale pewny nie jestem, nigdy nie miałem do czynienia z automatem
-
[ALL B5] Wskażnik paliwa sopstrzeżenia ZDJĘCIA
Tak zdecydowanie za nisko masz to paliwo, zrób test zegarów VAGiem i zobacz czy wskazówki zatrzymają się w połowi skali, prawdopodobnie trzeba będzie zdjąć wskazówke i poprawnie osadzić na ośce. Ta temperature tez masz chyba troszkę za nisko.
-
[ALL B5] Ustawienia komunikatu o przekroczeniu prędkości
km/h 1 to tez komunikat o przekroczeniu prędkości zeby go ustawić wciskacz lewe pokrętło w liczniku (od ustawiania zegarka) podczas jazdy, zapamiętana zostanie prędkość w momencie przyciśnięcia, po zgaszeniu samochodu komunikat się kasuje.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
00140 - bez zadnych dodatkowych opcji (kontrola zurzytych klocków, niski pozom płynu do spryskiwaczy i bez kontrolki niezapiętych pasów), kodowanie sterowników jest opisane tu-> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6358.0
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
1. Odpalasz Vag com > Select > 17 instruments i w polu soft coding masz kodowanie - zeby je zmienić klikasz recode i wpisujesz nową wartość. Jeżeli faktycznie to nie pomoże to trzeba zewrzeć pin do masy jak kolega wyżej wspomniał. 3. Jeżeli na teście jest na 90 to wskazówka jest dobrze osadzona na osi jeżeli byś ją przestawił wtedy w pozycji wyłaczonej może być ponad 60 stopni ale możesz spróbować
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
1. Wyłączenie info o niskim poziomie płynu - zmiana kodowania licznika odejmując 04 na dwóch pierwszych pozycjach od istniejącego kodowania np masz 06140 to zmieniasz na 02140, podaj swoje kodowanie to napisze ci jakie masz mieć 2. Komunikatu o żarówkach nie da się wyłączyć programowo trzeba podać masę na odpowiedni pin -> patrz rozpiska pinów licznika, jest w tym wątku 3. Temperatury silnika z tego co wiem nie da się skorygować, może masz przesuniętą wskazówkę na osi wskaźnika, zrób test zegarów Vag-iem wtedy wskazówka powinna stanąć dokładnie w połowie skali.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Niczym się nie różnią, łączysz je po prostu do masy Poniżej fragment schematu
-
[ALL B5] Podgrzewanie foteli
Możesz też spojrzeć pod fotel i zobaczyć czy idą do kable od podgrzewania
-
Dlaczego stan licznika w Audi A4 B5 się zeruje?
Możliwe że ścieżka jest przerwana, bo przecież gdyby nie było zasilania to całe podświetlanie by nie działało, wracają jeszcze do zasilania licznika to sprawdź jeszcze czy wszystkie bezpieczniki są dobre, bo właśnie według schematu zasilanie prosto z aku idzie przez bezpiecznik.