Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Aha na pewno fizycznie licznik musi mieć moduł odbiorczy, ewentualnie 4 pinowe złącze na zewnętrzny odbiornik i po mojemu wsad raczej też musi być z licznika który ma synchronizację Tak wygląda zewnętrzny odbiornik http://allegro.pl/modul-odbiorczy-zegara-4b0919145b-audi-a3-a4-a5-a6-i1665983271.html
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jest to licznik z anglika i według informacji jakie znalazłem nie posiada on funkcji synchronizacji, w ogóle to z tego ci widzę to żaden anglik takiej funkcji nie posiada Czy ktoś może to potwierdzić?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A jaki jest numer tego licznika, może po prostu niema synchronizacji
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czy w liczniku jest jeszcze puste 4 pinowa złącze? Ja u siebie mam palmę ale musiałem dożyć moduł odbiorczy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Aby podłączyć kontrola żarówek trzeba dołożyć osobny moduł który mierzy spadek napięcia na obwodzie żarówki co wiąże się z przerobieniem instalacji do świateł. Moduł ten to jest w takiej samej obudowie jak przekaźnik od wycieraczek. Tu jest wszystko opisane http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38404
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
co to jest Dodatkowe menu w którym, można zdefiniować które funkcje ma pokazywać fis, czy zegarek ma pokazywać datę i czy ma byś wyświetlane info z radia i chyba co ś jeszcze ale nie pamiętam
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak, ale nie do środka drzwi tylko na słupku karoserii tam gdzie jest rygiel od zamka
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak zdejmiesz gumowy kapturek to pod nim jest jedna śrubka trzymająca krańcówkę, jak już ją wyciągniesz to idą do niej dwa kabelki, połączenie z masą jest właśnie poprzez tą śrubkę, czyli wykręcona krańcówka nie będzie działać, do testów można sobie ją połączyć z masą kawałkiem przewodu.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Na schemacie zaznaczyłem krańcówki, jak widzisz te od pasażerów mają po dwa styki i trzeba się wpiąć w wyprowadzenia zaznaczone na czerwono ponieważ drugie wyprowadzenia są ze sobą połączone i wtedy które drzwi byś ni otworzył to fis pokazałby że są otwarte wszystke.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tylne krańcówki są podwójne dochodzą do niej 2 kabelki a masa jest na śrubie i nie jest obojętne pod który kabel się wepniesz
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Oj, tego niestety nie sprawdzałem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kierowcy pokazuje od razu jak mówisz, jeżeli jest kodowanie na anglika to wtedy pokazuje "po naszemu" pasażera natomiast tylne drzwi wpiąłem się pod krańcówki drzwi (szara kostka w liczniku pin9 prawy tył, pin 10 lewy tył, pin 8 pasażer przód). Przód pasażer wpiąłem się przy kostkach w nogach pasażera. Nie pamiętam który przewód ale widać wiązkę czterech brązowych kabelków wychodzących z drzwi i pod jeden z nich.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak ale nie musisz 3 mogą być 2 czyli reset i 17 lub 18 bo funkcje przełączają się w pętli tylko że jednym pinem "do tyłu" a drugim "do przodu"
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Kolega ma rację pin 17 i 18 to przełączanie funkcji a 19 to reset (szara wtyczka)
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak, jeżeli do licznika z benzyny wgrasz wsad od diesla i zmienisz tarcze na dieslowską to będzie dobrze, Wtyczki są 3 bo ta trzecia szara jest od FIS, czyli kontrola żarówek, manetka itp. Świeci się pewnie jeszcze napis brems light i ewentualnie niski poziom płynu do spryskiwaczy trzeba podać masę na odpowiednie piny i będzie OK. Najłatwiej właśnie zrobić ful fis z 1/2fis
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No to na pewno coś jest nie tak, a jakie masz wartości na kanałach 60,61,62 ustaw wszędzie 0 i zobacz jak będzie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
U mnie też na chwilowym jest ponad 30 ale to tylko na 1 i 2 biegu, gdzie podłączałeś spalanie do żółtego kabelka czy wprost do ECU
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Miałem po drodze trzy liczniki z fisem i w każdym pokazywało dobrze, zawsze i chwilowe i średnie spalanie był ok, także z tymi 2 litrami to coś jest nie tak, a dystans jaki można przejechać jest obliczany na podstawie ilości paliwa i średniego spalania tak więc skoro spalanie pokazuje 2L/100 dlatego zasięg jest 800km. Podłącz VAG połącz się z licznikiem wejdź w adaptację i podaj jaką masz wartość na kanale 03.
-
[B5 APT] Regulator kolektora,pytanie[Foto]
Niestety nie można kupić samej sztangi ponieważ nie występuje jako oddzielna część, tylko jako cały zespół napędu na zdjęciu nr 9, gość w ASO powiedział ok 850zł ale możesz sam spytać dla potwierdzenia bo rożni są fachowcy w ASO, ale niestety ETKA potwierdza to co mówił. Jak widzisz głupie przykrywki gruszki (na zdjęciu 25,26) można kupić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wsad licznika 8D0 920 931 T europejski z zegarkiem radiowym, nie jestem w 100% pewien czy jest dobry bo nie wgrywałem go do żadnego licznika, dostałem go od kolegi z Naszego forum http://www.sendspace.pl/file/7e34adea2b3a1aee557b9d0
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
chyba mam jakiś wsad do licznika z fisem, jak będę w domu to wrzucę, licznik rozumiem z cyfrowym zegarkiem ?, Podaj jeszcze numer tego angielskiego licznika
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Są też dostępne na allegro tarcze do liczników z anglika ale wyskalowane w km/h ale wyglądają tak że już wolałbym jeździć na mp/h
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Masz dwa wyjścia, albo zostawić tarcze anglika i tak jeździć i zmienić kodowanie na Europę żeby pokazywało w litrach, a druga to zmiana wsadu i podmiana tarczy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
niestety nie mam,a czemu nie pasuje ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
8D0 919 880 M, 8D0 919 880 D - najczęściej chyba spotykane są 8D0 919 880 M