Treść opublikowana przez fecik
-
Końcówki drążków
Ja założyłem MEYLE HD 65złszt., 4 lata gwarancji przejechałem na nich 20 tyś i na razie cisza.Wachacz też taki założyłem i nie żałuje jak na razie.A co do lema, to mojemu koledze w A6 dłużej wytrzymał hartowski wachacz niż niby ten za***isty orginał.
-
Opinia na temat 1.8
Ja jeżdże moim audikiem od ponad 5 lat na gazie,zrobiłem nim tylko 85 tyś km ponieważ przez 2 lata jeżdziłem wiecej firmowym.Jeżeli chodzi o silnik ,to żadna rakieta to nie jest.Jest to zwykły samochód do przemieszczania sie po naszych pieknych zajeb..... drogach.co do awarnyjności niema z nim żadnego problemu(o ile sie dba o niego jak o każdy inny, konstrukcja cepa) Jeżeli chodzi zaś o spalanie to na PB w miescie 10L i jesli komuś pali mniej to znaczy że na gaz nie naciska! Co do Gazu 11-12L przy dośc dynamicznej jeżdzie(zima koło 13L), w trasie nigdy nie spalił mi mniej niż 10L gazu.Zaś jesli chodzi o odczucia miedzy pb a tdi to wiadomo że tdi ma wiekszy moment co sprowadza sie do odczucia lepszego przyspieszenia ( co w wiekszości przypadków jest złudnym odczuciem bo jeszcze żąden tdi 115 konny nie dał mi rady!) Podsumowując jest to normalne autko do normalnej jazdy,przy normalnych jak dla zwykłego śmiertelnika kosztach utrzymania a nie do scigania się!Jeśli chodzi co o autko do zap........ to kup sobie S4 bo cała reszta to są mniej lub bardziej żwawe autka!Pozdrawiam
-
Szarpanie przy jeździe na gazie oraz czasy wtrysków w Audi a4/b5 '95 1.8 PB+LPG
Zacznij od sprawdzenia czy masz orginalne świece (powinny być NGK BKUR 6 ET-10)bo jeżeli mechanik wsadził ci jakieś CHAMPIONY czy jak twierdza niektórzy SPECJALNE świece do gazu(bzdura kompletna!nie daj sie naciągnąć!) to te silniki nie lubią takiego badziewia i długo one nie pożyja!Co do kabli WN i fajek( bo w tym silniku jest to 2+2) to wytrzymuja one koło 150 tyś km (też jeżeli są ori!) zaś świece koło 40tyś.Jak bedziesz pewien żę masz ogranięty temat ze strony zapłonu i nic to nie zmeni to wtedy pozostaje ci tylko gazownik. Pozdrawiam
-
Czy trzeba wymieniać łańcuszek rozrządu razem z napinaczem?
Jeżeli jest z elektronika to za 460zł to chinszczyzna!(bez elek. można za tyle kupić) orginal kupowałęm koledze w zeszłym roku i zaplaciłęm 750zł(w serwisie 1420zł)Co do wymiany to jak kolega wczesniej napisał przód trzeba rozebrać.A co do wymiany napinacza , to jeżeli niema z nim problemu i ślizgi są całe to wymiana samego łąńcucha wystarczy.Kosz SWAGA koło 100zł Pozdrawiam
-
Nie pali na benzynie
00532 P1746 Moduł kontroli transmisji – napięcie zasilania (B+) usterka słabej baterii lub złe uziemienie 00561 Kontrola dodawania mieszanki 01247 Zawór kanistra regulatora odpowietrzającego EVAP – N11 01250 P0202 Cylinder 2 – usterka wtrysku – N31 01251 P0203 Cylinder 3 – usterka wtrysku – N32 01252 P0204 Cylinder 4 – usterka wtrysku – N33 16486 P0102 Masa lub poziom obwodu przepływu powietrza – niskie wejście 16500 P0116 Obwód temperatury chłodziwa silnika - problem zakresu / działania 18010 P1602 Terminal 30 źródła zasilania (B+) – niskie napięcie 16705 niema takiego błedu coś mi sie wydaje żę to autko dłłłuugo na paliwie nie jezdziło!
-
Nie pali na benzynie
o to pozostaje ci jednak warsztat.
-
Nie pali na benzynie
spróbuj otworzyć korek wlewu do baku.Może nie działa ci odpowietrzenie. Podepnij też manometr i sprawdz jak cisnie ta pompa.
-
Czujnik halla problem
co do autka kolegi to juz jest ok, kable w instalacji sie pozwierały i rozrząd był przesuniety o jeden zabek.(3 mechaników sprawdzało wczesniej rozrząd i gadali że jest ok)ale sie mylili! Moc wróciła i HAll nie świeci!
-
Czujnik halla problem
kolega ma dokładnie ten sam problem co ty, jechał se autkiem i nagle brak mocy! i też świeci czujnik HALA. I też niby wszystko ok. W przyszłym tygodniu bede znał przyczyne ,jak nie ogarniesz swojej to postaram ci sie jakos pomoc.
-
Nie przegrzewa się?
Kolega bolo73 dobrze gada,a co do wentylatora elek. to wlacza sie on dopiero jak temperatura silnika bedzie kolo 102 stopnie! takze nie ma sie chyba czym martwic, i niema co szukac dziury w całym na chama! pozdrawiam
-
Po wymianie klockow hamulcowych na nowe Audi przy hamowaniu wpada w drgania
hmmm .zdejmnij tarcze,wyszyść dokładnie piaste i wewnetrzna strone tarczy ,która dolega do piasty.A problem zniknie! miałem tak nie raz! dzieje sie tak jak po dluższym używanieu autka sciagnie sie kolo i przesunie sama tarcze w inne miejsce na piascie,a wierz mi ze dostanie sie tam nie wielki syf i juz sie pojawia problem bicia.Pewnie tez delikatnie bije ci przy hamowanieu pedał hamulca.
-
łożysko koła przedniego, jakie?
wedlóg tego co mi napisałeś, to orginał to tak jak wyzej napisałem ---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:31 ---------- trzeba szukac zamiennika do tego numeru! ---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:32 ---------- końcówka B
-
łożysko koła przedniego, jakie?
jakiś kod silnika? ---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:07 ---------- bo na pierwszy rzut oka w etke, to numer fabryczny to 8E0 498 625 B
-
[RS4 B5] Uszkodzony moduł poduszek,gdzie go szukać?
mysle ze wystarczyłoby poczekac az sie troche podladuje z drugirgo autka ,i dopiero probowac odpalac
-
[B5 1Z] Pytanie o kontrolki
to jest kntrolka immo!
-
[RS4 B5] Uszkodzony moduł poduszek,gdzie go szukać?
dokładnie ,cza zdjać caly tunel. mam magika co jak zadzwoniłem do niego i powiedziałem mu ze w mróz zapaliła mi sie poducha ,to od razu powiedział mi ze było kombinowane z aku! bo audi już tak ma!
-
[B5 1Z] Air Bag naprawa
a patrzyłeś kolego od strony pasażera jest taka sama klapa na konsoli z drugiej strony od bezp. tam jest kabelek króry rozłącza poduche (rozłącza sie ja tam zamiast odłączać aku).Może tam tkwi problem. :)o lie pamietam to ma czerwona wtyczke.jak u siebie wyciągałem kiere to tylko ten kabel odpinałem. Nie musiałęm póżniej podpinac vag-a.
-
[RS4 B5] Uszkodzony moduł poduszek,gdzie go szukać?
Najprosciej bedzie chyba wyjac radyjko i włożyć ręke,jak tam bedzie to pewnie go wymacasz a co do sterownika air. to mi koleżka też go tak załatwił! Wysiadł aku i zaczoł kombinować z drugi autkiem,poczym po chwili szlak tyrafił ster.air.
-
[B5 ADR] Problem z akumulatorem
dobrze gada 13.9- 14.4 optymalnie! :>
-
[B5 ADR] Wskazanie klimatronica kanał 51 i 49
- [B5 ADR] problem z odpaleniem na zimnym mrozie
na poczatek podepnij vag-a ,co on pokaze, a pozniej mozna kombinowac dalej- [ALL B5] Podłączenie pod akumulator
tu masz racje co do kabla minusowego,ja mam przykrecony do pasa pod siedzeniem i jest ok.jednak pozostale kable (chodzi mi o czincze) pusc druga strona! Ja pare latek temu w innym autku puscilem w jednym progu i strasznie mi gwizdalo w glosnikach! po podziale na dwie strony problem znikl- [ALL B5] Podłączenie pod akumulator
dokładnie! przez ECU![br]Dopisany: 02 Luty 2012, 14:29_________________________________________________a co do Cb to az takiego poboru niema,także mozesz podpiac pod plus np.z zapalniczki- [B5 ADR] Spadająca temperatura
:> miałem dokładnie ten sam problem! Wymieniłem term, i po problemie! chorzów ul pudlerska 39 najtańsze-częśći.pl maja tam duzy wybór! ja kupiłęm MEYLA za 29 zł i problem zniknoł- [B5 ADR] Wskazanie klimatronica kanał 51 i 49
no kolego ten czujnik wysyłą do ECU sygnał czy ma wzbogacic mieszanke czy nie! takze jak bedzie uszk, to mozesz miec problemy z rozruchem. - [B5 ADR] problem z odpaleniem na zimnym mrozie