Treść opublikowana przez tomwi
- DIAG-MECH
-
Spociki Łódzkie
Dzisiaj niestety już mam plany na wieczór, ale jutro ewentualnie w czwartek?
-
Spociki Łódzkie
Pomysł ciekawy, sierpień pasuje.
-
Spociki Łódzkie
Ostatnio jakoś sie nie składało, co się przymierzałem żeby przyjechać to coś mi wypadło. Myślę, że teraz trochę więcej czasu będzie, można by odświeżyć znajomości?
-
[ALL B7] 2.0 TFSI po programie VTG
Mnie zastanawiają dwie rzeczy (i nie traktujcie tego jako czepianie się). Audi podaje, że max moment osiągany jest w zakresie 1800-5000, a moc 5100-6000, na wykresie trochę to inaczej wygląda, jeżeli przesuniemy wykres w lewo o 500 obr. to wartości momentu i mocy są zbliżone do podawanych przez producenta. Niemniej jednak i tak nawet przy 2000 obr próżno szukać momentu w okolicy 280 Nm, dotyczy to również wykreu po modyfikacji. Albo nasze auta tak niestety mają albo to wina hamowni (ustawionych parametrów)? I dlaczego wykres po modyfikacji zaczyna się później (chodzi o obroty) niż wykres serii? Czy poniżej obrotów 1800 to jest kaszanka i po podyfikacji jest dużo gorzej niż seria? Jeżeli zaś chodzi o dołek przy 6200 to jest on również na wykresie momentu tylko ze względu na skalę mniej widoczny. Najważniejsze, żeby dało się odczuć zmianę na drodze. Wybaczcie, że tak dlugo
-
[ALL B7] 2.0 TFSI by UNITRONIC
Wynik bardzo ładny, gratulacje. :oklaski: Też się przymierzam do małego wirusa ale jeszcze nie wiem gdzie. Zadowolony jesteś z obsługi? Podrzuć jeszcze wyniki serii, będzie co porównywać.
- Q-SERVICE
-
[B7 BWT] Ubytek płynu chłodzącego i przelew paliwa
Wybacz zwłokę Garmin, ale strasze dużo się działo ostatnio. Niestety nie będę miał zdjęcia trójnika, poszedł w kibel. Szukaj na przy silniku od strony kabiny pasażerskiej, jeżeli dobrze pamiętam wchodził tam też czujnik temp.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
W nowszych RNSE (wydaje mi się, że od 2007) jezyk SDS zmienia się w ustawieniach tam gdzie język wyświetlania. Jeżeli u Ciebie tam tego nie ma to pozostaje tylko poprzez złącze diagnostyczne. Trzeba jednak uważać. U mnie po zmianie z niemieckiego na angielski przestał działać BT i wymagało to zaktualizowania oprogramowania (i nie chodzi tu o soft do map). Teraz działa, ale problem może się pojawić. Jeżeli chodzi o poziom głośności to na pewno można go ustawić poprzez złącze diagnostyczne.
-
[B7 BWT] Ubytek płynu chłodzącego i przelew paliwa
Trochę to trwało ale przyczyna wycieku płynu usunięta. To jednak był trójnik (a nie uszczelka jak sugerował ASO). Ciężko było znaleźć ale się udało. Dzięki za podpowiedź endriuu.
-
[B7 BWT] Ubytek płynu chłodzącego i przelew paliwa
Widać, że problem ten nie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Niestety mam również problem z układem chłodzenia, płynu ubywa, pod samochodem mokro, olej czysty. W ASO sprawdzali (podobno) i wyszło, że to uszczelka pod głowicą. Naprawa u nich to 2900 zł Będzie trzeba poszukać innych opcji naprawy. Foresto czy może udało ci się zlokalizować przyczynę? Uszczelka pod głowicą - bolączka 2.0TFSI?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Jak napisał Kolega Malik przycisk MODE powinien przełączać pomiędzy funkcjami RADIO, CD/MP3, TELEFON, NAVI. U mnie niestety mogę przełączać się tylko pomiędzy radiem a książką telefoniczną w telefonie (lista telefonów tylko na karcie SIM, ale jak dobrze zrozumiałem jest to wina modułu BT). Z czego to wynika, że nie mogę przełączać sie pomiędzy innymi funkcjami? Dzięki.
-
Spociki Łódzkie
ja w sobotę gram meczyk w siatkówkę ale powinienem się wyrobić do 18
-
Spociki Łódzkie
02.11 nie jest najszczęśliwszym terminem, ale 09.11 też może być mała frekwencja, bo wtorek 11.11 jest wolny, z poniedziałkiem to będą cztery dni, niektórzy mogą gdzieś wyjechać, żeby znowu się nie okazało, że tylko dwa autka będą, może dopiero 16.11?
-
Spociki Łódzkie
spocik w niedzielę aktualny? chętnie się przyłącze do grona wielbicieli marki audi
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Od kilkunastu dni jestem szczęśliwym posiadaczem A4 2,0TFSI AVANT, do tej pory nie wiedziałem, że jazda samochodem może dawać tyle frajdy :> Życze miłego dnia Koleżankom i Kolegom.