Treść opublikowana przez Daimos
-
[ALL B5] Nie prawidłowe wskazania czujnika paliwa
Do sprawdzenia/wyczyszczenia czujnik poziomu paliwa w zbiorniku. Od tego zacznij.
-
[B5 AFN] Ogrzewanie - jak dlugo??
sprawdzasz tak jak świece żarowe, a najlepiej wykręcić (wycieknie prawdopodobnie płyn), podłączyć na krótko do aku i zobaczyć czy grzeją, poza tym należałoby też sprawdzić obwód doprowadzający napięcie do nich
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
Oczywiście, że powinno się wymieniać olej, szczególnie jak ktoś ma już z 200tyś km przejechane. A olej z ASO to nic innego jak Castrol TAF-X 75W90, innego się nie zaleca.
-
[ALL B5] Podświetlenie schowka
zdemontuj schowek i poszukaj kabli, lampka zapala się po włączeniu świateł mijania
-
[B5 AVG] Zablokowana skrzynia biegów
Jeżeli ze sprzęgłem wszystko ok, to mógł rozsypać się synchronizator
-
[B5 AFN] Plecionka nowa podróbka czy używana ori??
tylko nówka, żadnych używek nie zakładaj
-
[ALL B5] Wyskakują biegi:(
sprawdź poziom oleju
-
[B5 AFN] Ogrzewanie - jak dlugo??
W silnikach benzynowych nie stosowano dodatkowych grzałek. Grzałki to nic innego jak świece żarowe, tylko takie krótkie, wkręcone w króciec którym płynie ciecz do nagrzewnicy (z tyłu głowicy 3 szt.).
-
Ile oleju do mojego silnika w Audi?
W przypadku modelu B5 można podczepić tabelkę z książki Sam Naprawiam
-
F1, Rajdy i Motorsport
no to będą znowu kary :gwizdanie: dokładnie powiedział: "...przepuściłem Roberta ze względów taktycznych"
-
F1, Rajdy i Motorsport
Na szczęście Kubica nie po to się ściga. Po dzisiejszym wyścigu powinien dać porządnego kopa w d... Nickowi za blokowanie po wyjeździe z II pitstopu ????Po pierwsze to nie jego wina, że tak go wypuścili. Po drugie, to Heidfeld był wyżej i to on walczył o punkty. To nie szkółka niedzielna Tylko, że po II pitstopie Nick miał kiepskie czasy i przepuszczenie Roberta nic by tutaj nie zmieniło, natomiast Robert zyskałby pozycje przed Buttonem lub wyżej (jechał 3 okrążenia za Nickiem i tracił średnio 3 sekundy na kółku) i zdobył punkty. W dodatku jak był wywiad z Nickiem na RTL'u to za kiepski wynik obarczył miedzy innymi to ,że zespół kazał mu przepuścić Roberta... widać, że chłopaki się nie lubią, a szkoda bo w końcu to jeden zespół.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Na szczęście Kubica nie po to się ściga. Po dzisiejszym wyścigu powinien dać porządnego kopa w d... Nickowi za blokowanie po wyjeździe z II pitstopu
-
[B5 AFN] Ogrzewanie - jak dlugo??
Wydaje mi się, że w AFN też są dodatkowe grzałki 3 szt. w króćcu cieczy chłodzącej przy głowicy
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Po co Ci katalizator z plecionką U siebie wywalasz wkład kata, na jego miejsce wspawujesz rurkę, a starą plecionkę wycinasz i wspawujesz nową o dokładnie takich samych wymiarach. Dobry tłumikarz, który coś takiego robił będzie wiedział o co chodzi
-
[B5 AJM] Wskaźnik poziomu paliwa nie chodzi płynnie
Spróbuj przeczyścić czujnik poziomu paliwa.
-
[B5 AFN] Po wymianie poduszek silnika i skrzyni-głośniej w środku.
Pytanie gdzie kolega zakupił poduszki, bo może trafiły się podróbki. Po wymianie na nowe powinna być odczuwalna różnica w poziomie wibracji, szczególnie podczas jazdy. Wiem bo ostatnio wymieniłem u siebie komplet i też zastanawiałem się na lemforderem ale w końcu dołożyłem kasy i kupiłem komplet ori z ASO a wymieniałem sam. Po wymianie jest ciszej w aucie (miałem dwie uszkodzone - lewa silnika wyciek, prawa skrzyni popękana guma, dopiero po wymontowaniu i ściśnięciu rękoma było wszystko widać) a poduszki miałem od nowości 2001r.
-
[B5 ADR] Konserwacja auta na zimę
A także podstawowa rzecz przed zimą - sprawdzić akumulator
-
[B5 AFN] Ogrzewanie - jak dlugo??
Kolega KANAL ma benzynę więc porównanie z dieslem mało miarodajne. Dzisiejsze diesle emitują małe ilości ciepła z powodu dużej sprawności cieplnej i stąd dłuższe nagrzewanie. U mnie przy temp. otoczenia 5 st.C po przejechaniu 3km leci całkiem ciepłe powietrze a po 6km już średnio gorące, klimatronik w trybie manual. Ja po prostu sprawdziłbym czy dodatkowe świece dogrzewające ciecz są sprawne i być może one są problemem, zakładając oczywiście sprawny termostat.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Jest jeszcze lepiej Kovalainen wymienił skrzynie i przez to Robert rusza z 7 pozycji a biorąc pod uwagę zapas paliwa jest szansa na punkty a przynajmniej dokopanie Nickowi http://f1.sport.pl/Artykul.82+M5994f4f710c.0.html
-
F1, Rajdy i Motorsport
Posypały się kary za przejazd na żółtej fladze i kolejność startowa jest następująca: vettel trulli hamilton heidfeld kimi heikki nico kubica sutil rubens timo button alguersuari fisi buemi nakajima http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=13544
-
F1, Rajdy i Motorsport
;( ide się uchlać
-
Dziwne buczenie w Audi A4 B6 1.9TDI AWX
Niestety ale w przypadku poduszek zamienniki nie są dobrym wyborem, kiepsko tłumią drgania i wibracje. Na twoim miejscu wymieniłbym tą poduszkę na ori z ASO, a jak chcesz tanio kupić to zgłoś się do kolegi rtocki.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Robert nie dostał się do Q3, co za k... pech
-
F1, Rajdy i Motorsport
Trochę pechowa ta sesja
-
[ALL B7] Problem z tylną lampą i żarówką
Uszkodzenia spowodowane są brakiem dobrego styku. Przeczyść dobrze wtyczkę lampy (możesz podoginać konektorki) oraz styki oprawy żarówki, najlepiej użyj specjalnego do tego środka w spray'u.