Treść opublikowana przez Daimos
-
[ALL B5] pasek b5 ale i audi b5 wtyczki pod oslonka zbiornika płynu wpomagania
Wygląda to na wtyczkę od czujnika temperatury zewnętrznej
-
[B5 ADR] Wymiana katalizatora
Gorzej tylko jak koledze ktoś zrobi analizę spalin i zabierze dowód rejestracyjny :gwizdanie: wstawiłbym na miejsce starego kata jakiś nowy zamiennik i po sprawie poczytaj forum ze w dieslu nie robi sie emisji spalin a dymomierza boja sie uzywac , albo nie umieja ,pozdro kolega pytający się o wycięcie kata ma silnik benzynowy (LPG) a tutaj podstawą badania jest pomiar stężenia CO w spalinach, auto bez kata nie zmieści się w dopuszczalnej normie dla pojazdu z katem, wiem bo za starych lat szkoły średniej miałem praktyki w stacji obsługo wykonującej przeglądy, z resztą wystarczy poczytać akt prawny regulujący kwestię analizy spalin, można znaleźć w necie
-
[B5 AFB] Olej w układzie doładowania
minimalna ilość oleju w dolocie o niczym złym nie świadczy, możesz być spokojny
-
[B5 1Z] Dziwny metaliczny dzwięk na wolnych obrotach
plecionka ma w środku rurę w kształcie harmonijki która potrafi pęknąć, wymień plecionkę na nową i zobaczysz czy pomogło
-
[B5 ADR] Wymiana katalizatora
Gorzej tylko jak koledze ktoś zrobi analizę spalin i zabierze dowód rejestracyjny :gwizdanie: wstawiłbym na miejsce starego kata jakiś nowy zamiennik i po sprawie
-
[B5 AFN] Problemy z ABS
sprawdź oporność czujników, czy nie mają zwarcia oraz połączenia elektryczne we wtyczkach
-
[B5 AFN] Ścięta opona
wybita tuleje może być przyczyną, jak jest uszkodzona to wymień i sprawdź geometrię, można jeszcze ustawić tylną belkę na mocowaniach
-
[B6 AYM] Co to jest...
zbiorniczek podcisnienia
-
[B5 1Z] Dziwny metaliczny dzwięk na wolnych obrotach
Sprawdź też plecionkę, przytrzymaj ręką przy pracującym silniku, jeżeli stuki znikną to ona może być przyczyną.
-
[ALL B5] Problem z przegubem
Jeżeli jest to pukanie to będzie przegub, a jeżeli skrzypienie to bardziej sprawdziłbym zawieszenie
-
[B5 AFN] Bardzo głośno w czasie jazdy - czy to tak ma być?
Sprawdziłbym stan plecionki, układu wydechowego i jego zawieszenia oraz poduszki układu napędowego Jak poszperasz na forum to dużo znajdziesz na ten temat.
-
[B5 AEB] Problem z tylnym zawieszeniem
Sprawdź odbojniki w jakim są stanie, być może sprężyny są też do wymiany. A zawieszenie ma kolega standardowe czy obniżone?
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
Ultra SR jest twardszym amortyzatorem, do standardowego zawieszenia nie bardzo się nadaje.
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://f1.sport.pl/Artykul.82+M509023556e2.0.html
-
F1, Rajdy i Motorsport
nie jest źle, a jeżeli ma duży zapas paliwa to jest nawet dobrze bo wtedy podczas pierwszego pitstopu może uda się kogoś wyprzedzić
-
F1, Rajdy i Motorsport
właśnie, aż się wierzyć nie chce w zasięgu ręki był nawet tytuł... ;(
-
F1, Rajdy i Motorsport
jest dobrze szanse Roberta na awans do Q3 są duże :th:
-
[ALL B5] Zwarcie do masy
Czujnik znajduje się z przodu za zderzakiem a przed chłodnicą. Do sprawdzenia przewód czujnika, być może jest przetarty lub urwany.
-
[B5 AHH] Przy skręcaniu piszczą opony
A ja przed sprawdzeniem zbieżności sprawdziłbym ciśnienie w oponach, może być za niskie
-
[B5 ACK] Problem z płynem chłodzącym
Mnie też to wygląda na uszczelkę pod głowicą Sprawdziłbym płyn na zawartość CO
-
[B6 AWX] Drgania auta w zakresie 100-140 km/h przy dodawaniu gazu
Przeguby wewnętrzne ciężko sprawdzić, praktycznie jak nie wymienisz to się nie przekonasz, można też wymienić smar na nowy ale jak są bardzo zużyte to za bardzo nie pomoże.
-
[ALL B5] 1.8 turbo olej na świecach i szarpanie przy dodawaniu gazu na benzynie i gazie
Przyczyną leży w układzie zapłonowym wypadanie zapłonów może być spowodowane przebiciem na przewodach zapłonowych, złym stanem świec, uszkodzeniem cewki zapłonowej. Jeżeli masz zanieczyszczone z zewnątrz przewody i świece to właśnie to będzie przyczyną problemów. Na gazie jest gorzej ponieważ do jego zapłonu wymagana jest większa energia iskry (napięcie).
-
[B6 AVF] Brak świstu turbiny
Potwierdzam, otwórz szybkę i dodaj gazu wtedy na pewno usłyszysz świst
-
[AFB] Pierburg czy Bosch ?
Podobno pierburg jest lepszy, ale osobiście tego nie sprawdzałem :gwizdanie:
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://www.f1.v10.pl/Formula,1,coraz,szybsza,czy,wolniejsza,34483.html