Treść opublikowana przez Daimos
-
[B6 AWX] Pompa wysokiego ciśnienia cieknie
wg elsy tak:
-
[B5 ARG] Rozmiar wycieraczek w modelu kombi z 2000r.
wg etki wycieraczka po stronie kierowcy ma długość 55 cm, a po stronie pasażera 53 cm
-
[B5 AVG] Pływanie przodu na mokrej jezdni
sprawdź stan amortyzatorów
-
[B6 AWX] Pompa wysokiego ciśnienia cieknie
pompa powinna wytwarzać ciśnienie paliwa 3.5 bar przy 1500obr na ciepłym silniku
-
[B5 AFN] Czy wymienić przedni dolny zawias drzwi?
regulacji niestety nie ma tylko wymiana
-
[B5 AJM] Problem ze skaczącym wskaźnikiem paliwa (pływak ok)
wygląda to na uszkodzony procesor w liczniku, koszt naprawy ok 300-500zł
-
[B5 AJM] Kąt synchronizacji
do sprawdzenia/wymiany czujnik temperatury G62
-
[B6 AWX] Pompa wysokiego ciśnienia cieknie
038 109 293 038 109 293 A
-
[B5 AHU] Problem z ogrzewaniem
przyczyną może być zakamieniona nagrzewnica, spróbuj ją przepłukać ewentualnie padła pompa wody (urwane śmigło)
-
[ALL B5] 96' - "220 000 km" - czy już czas na wymianę zawieszenia (amor.)? SACHS?
polecam komplet sachsa, co do zakupu to zgłoś się do kolegi TOM77 i na pewno dobierze ci odpowiedni nr sprężyn, jeżeli są całe nie musisz wymieniać amortyzatory olejowe droższe??
-
[B6 AVF] Ciężko wchodzą biegi
obstawiałbym sprzęgło
-
[B6 AWX] Nierówna praca, po uruchomieniu zimnego silnika
sprawdzał przepływ-czyli plus z aku i na swiece. a jak sprawdzic czy są zasilane?? sprawdzic obecnosc 12V na elektrodzie swiecy[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 12:24_________________________________________________ swiece zarowe zalaczaja sie w temperaturach ponizej +9C jak sprawdzić ta obecność 12V na swieczkach??jedna koncówke miernika przyłożyć do swiecy a druga do masy??[br]Dopisany: 08 Listopad 2009, 23:39_________________________________________________hmmm wydaje mi sie, ze mechanik włąsnie tylko sprawdzał obecność 12V na swieczki, bo on nie wykrecał nawet tej swiecy tylko zdejmował kabel i na nim mierzył jednym kablem probnika a drugi przykłądał do klemy akumulatora. A jak dokłądnie powinna sie zbadać swieczke?? mierzy sie opór czy wystarczy zmierzyć czy przewodzi?? świeczki najlepiej sprawdzić wykręcając je i podłączając na krótko pod aku, jeżeli nagrzewa się szybko i równomiernie to jest sprawna sam pomiar oporu może wprowadzić w błąd, tzn opór niby ok a świeca nagrzewa się powoli i nierównomiernie (u mnie tak było i dopiero wymiana kompletu na nowe BERU zlikwidowała problem telepania po rozruchu)
-
[ALL B7] Trzeszczy radio przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby
raczej normalka, u mnie jak jest bardzo zaparowana szyba i włączę grzanie to też lubi sobie radio zatrzeszczeć, przy suchej jest ok
-
[B5 ADR] Jak szybko w waszych niuniach robi się ciepło?
termostat do sprawdzenia i najprawdopodobniej wymiany
-
[B5 AJM] Brak podświetalania (mruganie) zegara i przebiegu
przyczyną może być procesor a jak wyglądają wskazania paliwa i temperatury?
-
[B5 AFF] Nie mogę wykręcić świecy żarowej
wg mnie mógł zerwać się gwint, ktoś wcześniej za mocno wkręcił świece
-
[B6 AVF] Trzęsie przy 160 km/h
mogą to być przeguby wewnętrzne
-
[B5 AJM] Kąt synchronizacji
sprawdź też obwód zasilający świece żarowe, tzn przekaźnik i bezpiecznik, być może nowe świece nie dostają napięcia
-
[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?
Myślę że u mnie jest tak samo na wolnych obrotach leci chłodniejsze niż podczas jazdy . Jak dam na HI i wiatrak na max to leci chlodne Przez dziurkę odpowietrzającą leciał płyn. Może auto musi stać pod jakimś kątem? A może kolega pompę ma uszkodzoną Jak urwie się wiatrak to wtedy jest kiepski obieg i objawy podobne.
-
[B5 AFN] Wymiana amortyzatorów z tyłu
Boczki lepiej zdemontuj sam, u mnie pourywali "fachowcy" zaczepy
-
[ALL B6] Ciężko wchodzi 2-ka po nocy
a jak wymiana oleju nie pomoże to oznacza już synchronizator wytarty
-
[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?
spalonych świec nie wykaże VAG
-
F1, Rajdy i Motorsport
Po prostu Herman Tilke powinien mieć zakaz projektowania torów f1... niech zajmie się projektowaniem pasów startowych na lotniskach.
-
[B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
jak można spr działanie pompy podwojnej ??? przy 1500obr/min powinna dawać ciśnienie min 3,5bar
-
[B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
nie polecam - mozesz spalic swiece Jak będzie długo grzał to może spalić. Ale tylko w ten sposób można sprawdzić poprawność grzania swiecy. Pomiary oporu są mało miarodajne. Może akumulator już niedomaga