Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 AHU] Szarpanie
sprzęgło do sprawdzenia na skręconych kołach samochód ma większe opory a tym samym sprzęgło większe obciążenie
-
[B5 AJM] Dziwny błąd od klocków hamulcowych
spalona żarówka stopu
-
[B6 AWX] Drgania silnika przy przyspieszaniu na niskich obrotach
może to dwumas na wolnych obrotach nie masz drgań?
-
[B5 AJM] Tylne zawieszenie Avant - czy poprawnie zmontowano??
Osłony i odbojniki miałem nówki, tak poprostu zamontowali ...trzeba być zdolnym
-
[B5 AJM] Podczas odpalania auta wchodzi na ponad 2 tysiace obrotów
obstawiam czujnik temperatury G62, na początek wtyczkę czy dobrze łączy, możesz zapodać środek do czyszczenia styków
-
[B5 AJM] Tylne zawieszenie Avant - czy poprawnie zmontowano??
Wymieniałem w warsztacie dokładnie 2 miesiące temu komplet amortyzatorów i ostatnio zmieniając koła na zimowe zastanowiła mnie jedna rzecz przy tylnym zawieszeniu, mianowicie sprężyna opiera się bezpośrednio na miseczce sprężyny a wg etki powinna tam być podpora gumowa z metalową miseczką na wierzchu. Dodatkowo jak szarpnąłem sprężynę ręką to spokojnie mogłem ją przesuwać w dolnym mocowaniu o jakieś 10mm. I tutaj pytanie: czy wszystko zostało zmontowane prawidłowo?? bo wg mnie, nie bardzo... dodatkowo osłona lewego amortyzatora jest cała poskręcana Amortyzatory z tyłu jakie mam zamontowane to sachs 280562, a zawieszenie posiadam 1BA ogólnie chce to zareklamować ale najpierw chciałbym poznać opinie o tym wszystkim, tym bardziej, że montaż odbył się w bardzo polecanym na forum warsztacie (woj. łódzkie) zamieszczam zdjęcia jak to wygląda: strona lewa strona lewa - osłona amortyzatora strona prawa schemat wg etki
-
[B5 AHU] Bicie w kierownicy
to już masz odpowiedź co jest do wymiany
-
[B6 AWX] Drgający pedał gazu i coś jeszcze:)
wymień poduszkę skrzyni na nową, oraz sprawdź ustawienie przedniej podpory silnika, ogranicza ona przemieszczenie zespołu napędowego przy przyspieszaniu
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
odpowietrz dobrze układ, sprawdziłbym też pompę wody a termostat jakiej firmy założony?
-
[B5 ADR] Problem ze świecami
świec zapłonowych nie da się popsuć vag'iem
-
[B5 AFN] Osłona silnika z polietylenu czy tworzywa ABS??
mata jest samoprzylepna z bardzo mocnym klejem, odtłuszczasz powierzchnię i przyklejasz
-
[B5 AJM] Metaliczny 'stukot' w wydechu
rozleciał się katalizator lub pękła plecionka
-
[B5 AFN] Osłona silnika z polietylenu czy tworzywa ABS??
dokładnie coś takiego przykleiłem: http://www.allegro.pl/item815172888_apama_mata_akustyczna_wygluszenie_maski_silnika.html
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
świece są po żeby przyspieszyć nagrzewanie silnika, a wynika to z tego, że obecne diesle mają wysoką sprawność cieplną i emitują małe ilości ciepła w stronę nagrzewnicy
-
F1, Rajdy i Motorsport
a ja myśle, że jak dostał 17mln odszkodowania od Ferrari to powróci do zajęć takich jak poniżej:
-
[B5 ADR] Koszt wymiany tłumika drgań (plecionki)
wymiana plecionki i wycięcie kata z wspawaniem tłumika przelotowego powinieneś zapłacić max 200zł z twoim materiałem
-
[B5 ARG] Problem z centralnym
sprawdź szczelność całej instalacji podciśnienia
-
[B5 AKN] Sprawdzanie świec żarowych..., wynik
nie trzeba ale jest to wskazane wymienisz komplet, zapłacisz raz za robociznę i masz spokój na jakiś czas a tak z każdą świeczką jeździsz do mechanika i wydajesz kasę, no chyba, że wymieniasz sam
-
[ALL] Moc vs Moment.
2,4 nie tyle odejdzie szybciej co na pewno osiągnie większą prędkość przy obrotach max momentu bo dysponuje wtedy większą mocą, tak naprawdę za przyspieszenie odpowiada przebieg momentu obrotowego w funkcji obrotów silnika, ponieważ to co mierzymy w przypadku silnika to wyłącznie moment obrotowy a moc jest tylko obliczana z powyższego wzoru i to ona odpowiada za prędkość max bez browarka to nie dyskusja...
-
[B5 AJM] 6- biegowa skrzynia biegów
tak, tylko w przypadku silnika ATJ
-
[B5 AHU] Bicie w kierownicy
podmień koła na inne i wtedy jak będzie to samo to wykluczysz problem z oponami
-
[B5 AJM] 6- biegowa skrzynia biegów
a ja jestem ciekawy czy pasowałaby skrzynia od AWX/AVF, na pewno jest inne mocowanie (jedna centralnie umieszczona poduszka)
-
[B5 ADR] Problem z temperaturą
sprawdź termostat (mógł się zaciąć) oraz pompę wody (urwane śmigło)
-
[B5 AHH] Problem z obudowa filtra powietrza
ten króciec to raczej nie jest podciśnienie tylko połączenie z atmosferą
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://f1.sport.pl/Artykul.82+M572ff389780.0.html Robert znowu odda się swojej pasji