Treść opublikowana przez r7adek
-
Wybór radia pod fis
Proszę o rade jakie radio kupić żeby można było podłączyć pod fis (licznik z 99 roku) ?
-
Roznica miedzy licznikami
Będzie działać pod warunkiem że kostki będą takie same. Napięcie będzie pokazywać. Temperaturę oleju żeby pokazywać trzeba będzie zanotować czujnik oleju i pociągnąć kabel do licznika. Tyle wiem w tym temacie. Co do tarczy to chyba będą przekłamania jak przełożysz-
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem: 1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać. 2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin. 2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny 3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest. Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić. ---------- Post dopisany at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany at 01:08 ---------- Dzisiaj nie obyło się z wizyta u mechanika w związku z moimi problemami ale i on za dużo nie poradził poza tym że odnośnie air bag to kupić sensor z tego roku co licznik plus dwa czujniki które były dodatkowo montowane w progach i próbować to podłączyć. Jeżeli chodzi o komunikat fis to także polecił zakup zbiorniczka z wtyczka z roku z którego jest licznik. Natomiast z immo którego i tak nie mam już z 5 lat a raczej jego kontrolką to wziąłem i ja wylutowałem jak ktoś to pisał kilkadziesiąt stron wcześniej i jak na razie jest ok. Teraz dochodzę do wniosku że jak wymieniać licznik na fis to tylko najlepiej z roku z jakiego było auto bo tak to same problemy.
-
Nie mogę pozbyć się komunikatu z FIS
Wtyczka jest i do tej żółtej kostki w liczniku idzie kabel biało niebieski oznaczający poziom płynu ( z tego co mi się wydaje, że to ten kabel)
-
Nie mogę pozbyć się komunikatu z FIS
Płyn jest na pewno. A jeśli nie będzie czy da się to jakoś ominąć ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Koledzy do czego podłączyć zacisk 58 s (niebieska wtyczka 32 piny, pin 15) oraz zółta wtyczka 26 piny pozostały mi pin 1 zacisk 58, pin 5-wyswietlanie godziny, pin 7 sygnał prędkości 2
-
Nie mogę pozbyć się komunikatu z FIS
Po założeniu licznika fis i przekręceniu zapłonu po około 10-20 sekundach pojawia mi się taki komunikat jak na zdjęciu. Co on oznacza i jak go usunąć ? <br /><br />
-
Problem z air bag po wymianie licznika na FIS
Witam. Właśnie wymieniłem licznik na fis i mam problem z air back. Cały czas mi świeci, vag pokazuje brak błędów. Poduszkę podpiąłem zgodnie z rozpiską pinów na forum tzn z niebieskiej kostki 32 piny (pin 6) wpiąłem się do niebieskiej kostki 26 piny ( pin 9). Może ktoś doradzić mi co może być nie tak ?
-
Problem z centralnym zamkiem
Aha, to nic spróbuje kupić jeszcze jeden i zobaczę co będzie.
-
Problem z centralnym zamkiem
Sprawdzałem, napisałem że jak zatkam koniec przewodu to wszystko jest ok.
-
Problem z centralnym zamkiem
Witam. Od pewnego czasu mam problem z centralnym zamkiem tylnych drzwi prawych. Najpierw miałem dziurawy przewód w słupku (zostało naprawione) ale to jednak nie wszystko bo przy zamykaniu słychać tak jakby uciekało powietrze w tym niebieskim plastiku do którego dochodzi przewód w drzwiach, więc kupiłem taki zamek ale wydane pieniądze poszły na marne bo po założeniu nadal jest ten sam efekt. Do tego nawet nie można zamknąć wszystkich drzwi, natomiast jeżeli zatkam koniec przewodu pozostałe drzwi zamykają się normalnie.Miał może ktoś taki problem i jak go rozwiązać ?
-
Zmiana mil na kilometry
U mnie w liczniku z 96 też działa.
-
Dobór programu do interfejsu
wysłałem na pw
-
Dobór programu do interfejsu
Ale jaki i skąd ?
-
Dobór programu do interfejsu
Witam. Zakupiłem taki interfejs : Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji No ale co z tego skoro na płytce są same instrukcje, może ma ktoś coś podobnego i wie jaki program jest potrzebny do tego ?
-
Oryginalny termometr w liczniku
I ja dzisiaj założyłem wyświetlacz temperatury. Oczywiście bez opisów tego wątku nie udało by mi się to. U mnie czujnik jest 8 pinowy, z tym że miał 5 kabelków. 4 o których wszyscy tu piszą podpiąłem zgodnie z opisami zawartymi tutaj, natomiast ten 5 (biało niebieski) podpiąłem pod kostkę C (tą brązową) klimatronika, pin 4. Wszystko działa, temperatura jak na klimatroniku. Dodam że założony jest 1 czujnik ten do klimatronika. Jeszcze raz dzięki za zawarte tu opisy były bardzo pomocne, dzięki czemu montaż trwał nie całą godzinę.
-
Montaż wyświetlacza temperatury zewnętrznej
Ok, dzięki. To jest to.
-
Montaż wyświetlacza temperatury zewnętrznej
Witam. Zakupiłem ostatnio wyświetlacz temperatury zewnętrznej wraz z czujnikiem ale teraz nie wiem jaki kabel do czego wpiąć. Zdjęcia przedstawiają czujnik, czy mógłby mi ktoś napisać do czego się wpiąć i jakim kolorem kabla. Z góry dzięki. <br /><br /> <br /><br />
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam właśnie zbieram elementy do zmiany licznika na fis. Czytając ten wątek zastanawia mnie jedna rzecz, czy może być tak że podłączając licznik z 1999 roku będzie tak że trzeba mieszać piny między kostkami niebieska i zieloną (licznik 99) a w mojej instalacji pomiędzy żółtą i niebieską? Bo różnie piny są różnie przyporządkowane. I jeszcze jedno czy ten licznik LICZNIK ZEGAR audi a4 1,9 tdi 99r części (2744875390) - motoAllegro będzie pasował do mojego auta, bo to jest chyba uk a ja mam vdo.
-
Auto nie gaśnie
Nie wiem czy to na pewno to bo jak wyłącze kluczyk i go wyciągnę to radio się wyłącza tylko silnik wciąż pracuje.
-
Auto nie gaśnie
Witam koledzy. Od wczoraj nie mogę zgasić mojego samochodu normalnie, tylko przez wrzucenie biegu. Po przekręceniu i wyjęciu kluczyka auto normalnie pracuje i można nim jechać. Natomiast gdy zgaszę go na biegu to i tak kontrolki na liczniku świecą i odpięcie klemy minus dopiero pomaga. Proszę o pomoc i za rady z góry dzięki.
-
Zacinająca się klimatyzacja
Witam wszystkich. Od wczoraj mam problem z climatronikiem a raczej z jego sterowaniem. Mianowicie po pierwsze od pewnego czasu zauważyłem brak reakcji na wciskanie przycisków tak jakby się zacinały co jakiś czas, druga rzecz to własnie to że pomino wyłaczonego climatronika dmucha ciepłym powietrzem. Co może być tego przyczyną ?
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
Witam, podpinam się pod temat właśnie założyłem PB i chodzą super, tylko moje klamki w drzwiach tego nie wytrzymują bo drżą czy wiecie jak można temu zapobiec ?
-
Wycieraczki przednie.
Robiłem już coś takiego ale one nadal nie pracują tak jak pisałem. Spróbuje jeszcze raz to zrobić.
-
Adaptacja przepływomierza
Jak w temacie. Czy wymieniając przepływomierz należy zrobić jego adaptację ? Jeśli tak, to w jaki sposób trzeba to zrobić, proszę o opis.