Treść opublikowana przez Gik
-
Oszczedna jazda z silnikem 1.6?
zasady ekonomicznej jazdy :biggrin: : - oczywiscie bez nogi w podlodze, gazu przy przyspieszaniu dodawac tylko tyle,zeby samochod nie podniosl odczuwalnie sie do gory - zwiekszanie oporu powietrza, przy tym nie trzeba wspominac,ze szyby sa pozamykane, nic nie wieziemy na dachu itp.... . I chyba wiadome,ze im samochod nizszy tym mniejsze sa opory i traci mniej sily przez to potrzebuje mniej energii z paliwa. - najlepsza predkosc to nie wiecej jak 90km/h(+- ), powyzej 120(okolo) powietrze stawia juz dosc spory opor, przez to ilosc en. potrzebnej do potrzymania tej predkosci znacznie wzrasta. teoria 70-100 jest do bani, najlepsza jest predkosc stala ( nie musze tlumaczyc z fizycznego ptk. widzenia? ) - hamowanie silnikiem - wiadomo juz - no i trzymanie sie w zakresie 2k obrotow. ps. to z oporami powietrza przy malych predkosciach mozna sobie darowac, bo sa to znikome wartosci dopiero przy jakis 60++ km/h zaczynaja juz dawac o sobie znac. a ile mi moj spalil? cholera wi... wiem,ze w trasie 5,5l bylo ;D ( ale te zasady wszystkie zostaly zlamane )
-
Czy w A4 TDI zawsze tak szumi ?
moje nic nie szumi... chyba,ze szybe opuszcze moze autko bylo bite... i cos jest nie tak?? Ja mialem tak w swoim poprzednim samochodzie...
-
[B5 AFN AVANT] (11.12.07r) S-Line fele 17''+ Zderzak,etc; oceny mile widziane
nie ma tego chromu na zderzaku, paskudnie to wyglada to byla tylko przymiarka (musialem cos zrobic z nadmiarem tych listew)... jedynie na drzwiach, lepiej,zeby listwy sie poobijaly niz drzwi ( nie ma to jak wysokie krawezniki, niski samochod i baby........... )
-
[B5 AFN AVANT] (11.12.07r) S-Line fele 17''+ Zderzak,etc; oceny mile widziane
Dodalem 2 zdjecia aktualne, widac na nich doklejona listwe nad progiem, bo niestety musze czasem wozic babcie i matke a im ciezko przetlumaczyc,zeby uwazaly jak wysiadaja (przynajmniej nie poobijaja mi drzwi na kreweznikach) Mysle,ze bedzie ladnie sie komponowac jak jeszcze chromowe nakladki na lusterka dorzuce. poztym mam pytanie w co lepiej zainwestowac najpierw. - nowe felgi 17'' ?? - chipsa ?? - czy pierw szybki przyciemnic ladnie, lacznie z przedna ( bez nich paskudnie to wyglada )
-
[B5 1.9 TDI AFN - Avant] Wiosenna szybka sesyjka
oo ladna,czarniutka przod taki jak moj, soczewki + zderzak od S'ki brak tylko halogenow, ale za to masz jakies dodatkowe swiatla na zderzaku, co to??
-
Chiptuning - Szczecin
nie mam teraz kiedy jezdzic i szukac... po swietach sie rozejrze... a wlasnie mysle gdzie sie wybrac, poki co chce przeprowadzic rozeznanie cenowe ;P zeby wiedziec jak daleko jechac mi sie oplaci :| Pozatym z tego co czytalem na forum( a jest troche tych tematow ) nadal nie wiem jak to jest z ta moca 140-150KM to juz ciezki program dla AFN'a czy jeszcze spokojnie da rade przy 170tys. km przebiegu. i jak sie to mniej wiecj ma do przyspieszenia, spalania.
-
Nudziło mi się w pracy dzisiaj
oj daje rade... dzis wlasnie stala taka na parkingu ... szkoda,ze aparatu nie mialem piekne cacuszko....
-
Chiptuning - Szczecin
no slyszalem ze wlasnie jest w Szczecinie hamowania... dokladnie nie wiem gdze... ale cos w okolicy warszewa. Wiem,ze jedna stronka nie smiga bo jakas durna mapa dojazdu sie uruchamia (myslalem, ze ja nie umie i ktos da sobie z nia rade ) a ta druga... zostala wylaczona??
-
Nudziło mi się w pracy dzisiaj
kupie takie... jak na emeryture przejde... zakladajac,ze dozyje pieknie sie prezentuje.... i jeszcze ta czern... mrrr
-
Nudziło mi się w pracy dzisiaj
:eek: no to wiem co mi sie dzis przysni :twisted:
-
[B5 110KM TDI limo] nowy grill
Super wyglada!! Mi wlasniie brak grila od S4 i przod mialbym kompletny... i dolaczam sie do p.s'a spanky, ile on kosztowal??
-
Kto gra w GTA:San Andreas i w jakim miejscu gry teraz jest ?
nie wiem i nie pytaj skad mam angielska , ale mysle,ze nie trudno sie domyslec... za jakis czas bedzie i polska wersja.
-
Chiptuning - Szczecin
http://eurotronica.pl/ Czy ktos wie cos wiecej o tym zakladzie?? Interesuje mnie zmiana ECU, i tam go wykonuja... i chyba nie ma nic blizej mnie :frown:. Wiem,ze zaraz polecicie mi V-Tech, Masters, CompSport... ale pierw wole zorientowac sie w tym co mam w okolicy :biggrin: [ Dodano: 04-04-2007, 20:51 ] Horsepower Tuning http://www.hpt.pl/ jest jeszcze cos takiego w Szczecinie Nie wiem.. teraz cos te strony dziwnie dzialaja :eek: Najwyzej jutro przejade sie tam samemu....
-
Benzyna znowu podrozala
I ja bym sie wybral bo taka beczuszke ropy... w Szczecinie tankowalem na shellu ON Extra za 3.59zl na
-
Kto gra w GTA:San Andreas i w jakim miejscu gry teraz jest ?
ee tam wojsko, nie ma jak kupic wlasna chalupke, wybrac sie do salonu audi i kupic wymarzona audiczke . Pozatym wersja polska juz jest... chodz ja wole angielska zawsze mozna sie czegos nauczyc.... . ale zeby nie bylo zabardzo OT to GTA tez calkiem nie zle jest
-
Kto gra w GTA:San Andreas i w jakim miejscu gry teraz jest ?
Test Drive Unlimited polecam no i pierwszy samochod audi a4 cabrio...
-
jak postępować,aby przy wymianie nagłośnienia nie uszkodzić?
musi :biggrin: bo zmieniałem głośniczki, z tweeterami. I ściąganie za pierwszym razem panelu zajęło mi jakies 15 min... jak z jajkiem,żeby nic nie uszkodzić . Ale okazało sie, nie takie straszne, w dodatku zaskoczył mnie porządek, wszystko tam ładnie pasuje. A jutro prawdopodobnie kupuje pioneera DEH-P55BT bo ori Gamma'y nie daje rady z nowymi głośnikami + tył.
-
jak postępować,aby przy wymianie nagłośnienia nie uszkodzić?
Musisz ściągnąć cały panel, 2 śrubki po bokach, kolejna trzyma plastik - uchwyt raczki ( tam obok sterowania szyba, strona wewnętrzna ) po przesunięciu tego plastiku w dol, będą 2 kolejne śruby. i to było by na tyle, potem zostanie ściągniecie panelu, przesuwasz go do góry i do siebie raczej w miarę dobrze schodzi. Teraz jeszcze odłączenie kabli, od lusterek, elek. szyb. i 1 wtyczka do głośników, no i drucik od otwierania drzwi. Ściągasz coś jakby gąbkę, i widzisz wszystkie głośniki. Z tweeter jest przymocowany na plastiku razem z dźwignia otwierania drzwi, a trzyma go tylko 1 śrubka, potem musisz go delikatnie wysunąć. i dopiero potem weź sie za jego demontaż. Nie wiem czy to coś pomoże... bo do wszystkiego samemu łatwo dojść...
-
ogromny wzrost sprzedazy Audi
Prawda i nowe audiczki tez sie coraz czesciej pojawiaja... ehh wczoraj widzialem A4 B7 w cabrio.... kolor czarna perla... przejechal obok mnie jakies 10km/h ( fakt, przydal by mu sie Allroad do tej drogi ). Nic wiecej mi do szczecia nie potrzeba, tylko niech ktos mi taka kupi.......
-
ogromny wzrost sprzedazy Audi
jakies 3 lata temu ( u mnie w okolicy - malym miasteczku !! ) golf 3 byl rzadkoscia, po roku, 3/4 sprowadzonych samochodow to byl wlasnie golf 3... potem przez jakis czas( krotki ) byla moda na astry... a ostatnio wlasnie widze,ze coraz wiecej a4 sie pojawia.. mi osobiscie nie podoba sie to... bo fajny samochod ma byc tylko dla fajnych osob a jak beda go kupowac wszyscy to ... .
-
[B5 AFN] 110KM KATALIZATOR............
Katalizator to zlo :exclaim: przez niego moja żabka slabo jezdzila :frown: pozbylem sie go z pelna przyjemnoscia A turbinke tez chcialbym chociaz potrzymac, nie wspominajac o montazu.
-
Co musze dokupic zeby weszły...
a jaki model polecasz konkretniej?? W sumie to max co moglbym przeznaczyc to 600-700zl I wolal bym uzywane, dobre i ladne... a te pionnerki, raczej tylko nowe sa :confused:
-
Co musze dokupic zeby weszły...
graja calkiem ladnie, jestem w szoku nie spodziewalem sie takiego rezulattu :biggrin: a tweeter wpasowal sie idealnie, po delikatyn scieciu plastiku jakies 2mm . Teraz dorzuce 160mm na tylnie drzwi(jutro) i zobacze co z tego wyniknie no i radio musze dokupic pioneer DEH-P5900MP mysle,ze bedzie fajny, na 55BT malo kasy mam... bo ori gammy jest troszke zbyt ubogie.
-
Głośniki do przodu
po dokupieniu takich przejsciowek wejdzie dowolna 130mm http://www.allegro.pl/item175703535_audi_ramki_ramka_glosnikowa_audi_a4_dar_20401_.html pozatym sporo bylo o tym na forum...
-
Avant przeceniany?
Do sedanow nic nie mam, ale jesli chodzi o kombi to tylko i wylacznie audi... zadna inna marka nie robi ich takich ladnych bo jednak tutaj postawiono nacisk na sportowy, atrakcyjny wyglad jesli chodzi o praktyczne wykorzystanie, no tu bywa gorzej (inne kombiaki sa raczej pojemniejsze ) ale nie ma co narzekac i tak jest swietnie!! Z posrod tylu marek zawsze chcialem audi i ani troche nie zaluje :exclaim: