Treść opublikowana przez Michał
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
Albo lepiej film :gwizdanie: co by zobaczyć ten obrotomierz jak tralala
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
i gdzie ten s-licznik? :gwizdanie: ciekaw jestem jak to będzie banglało w dieslu
-
[B5 AVG] Do czego służy to urządzenie ??
to jest mikrofon od zestawu głośnomówiącego, kumpel miał taki sam :gwizdanie:
-
[ALL B5] Esowe listwy drzwi
ok, dzięki za odpowiedź Czyli w takim razie gdybym chciał zamienić swoje na te z esy musiałbym kupić cały komplet, łącznie z z tymi kawałeczkami na błotniku i nadkolu?
-
[ALL B5] Esowe listwy drzwi
Mam pytanie odnośnie dolnych listew drzwiowych. Czy w s4 są jakieś inne niż w a4, czy tylko polakierowane? Chociaż w zwykłym a4 są zrobione z dosyć miękkiego tworzywa, więc raczej nie dałoby rady ich pomalować... ale kto wie chodzi o te zaznaczone na zdjęciu: foto pożyczone od kolegi aw69, mam nadzieję że się nie pogniewa
-
Odp: [ALL B5] Razanie modułu doświetlania zakrętów i komfortowych kierunków
A nie myślałeś czasem o opcji komfortowe kierunki+wykrywanie skrętu kierownicy? bo takie rozwiązanie by mi najbardziej przypadło do gustu
-
[B5 AHU]!!! CZARNA PERŁA "DAJZEL" były mcmowóz !!!
Jedna z lepiej zrobionych be piątek na forum gratuluję :> męczy mnie tylko jedna rzecz: co to za obudowa filtra powietrza? pierwszy raz widzę taka w tdi
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
Jakby to powiedział Tede "fura jest niezła i turla fele" :kox: Planujesz jakieś grubsze mody w silniku? Też się zastanawiam co trzeba zrobić żeby AVG jakoś jeździło...
-
[B5 AFN] Wyciek oleju - problem z lokalizacją
może sprawdź na uszczelniaczu wałka rozrządu, ja tam miałem lekki wyciek, co prawda nie kapało ale kto wie... :gwizdanie:
-
[B5 AVG] Problem z czujnikami temperatury (G2/G62)
A jednak niedawno VAG wynalazł mi błąd 1039 (Czujnik temperatury dla wskaźnika temp. płynu chłodzącego - G2). Tak więc wymiana termostatu pomogła, ale tylko połowicznie teraz wskazówka temperatury pokazuje 90* albo 60*. Jeszcze spróbuje zlokalizować ten czujnik i przeczyścić styki. Wie ktoś gdzie go szukać w AVG/AFN?
-
Odp: [B5 AHH] Biala Parowka A4 Avant ;> -40/40, nowe kolo 18" str 7
Fura fajna :> tylko cos z tymi zegarami masz pomieszane, jak dla mnie to nie sa zegary z polifta, malo tego, to nie sa nawet zegary z diesla
-
[ALL B5] Zmiana chorusa na jakiś CD
U siebie wykonałem podobny zabieg, tzn wymieniłem chorusa na concerta cd Mam liczniki poliftowe z białym podświetleniem, ale niestety bez pełnego FISa podświetlenie podłączyłem na krótko, a do reszty niedogodności można przywyknąć Co prawda będę jeszcze kombinował z sygnałem CAN bo gdzieś na elektrodzie czytałem że da rade wyprowadzić CANa z moich zegarów i wszystko śmiga :gwizdanie: Licznik z 1/2 FIS Green 32-pin multi-pin connector for auxiliary functions: 1 - Door contact (all doors) 2 - Transponder 1 3 - not occupied 4 - not occupied 5 - W-wire 6 - Tailgate 7 - Right turn signal 8 - External buzzer 9 - External gong 10 - Airbag 11 - Stand-still time output 12 - Terminal 61 13 - Parking brake/BRAKE 14 - CHECK 15 - Oil level/oil temperature 16 - not occupied 17 - Transponder 2 18 - CAN high speed (powertrain) (high +) 19 - CAN high speed (powertrain) (low -) 20 - CAN high speed (powertrain) (screen) 21 - ABS 22 - CAN low speed (comfort) (high +) 23 - CAN low speed (comfort) (low -) 24 - CAN low speed (comfort) (screen) 25 - Engine lid 26 - not occupied 27 - Belt buckle 28 - K-wire 29 - Outside temperature -input 30 - not occupied 31 - Selector range display 32 - not occupied podłącze się pod piny 22 i 23, zobaczymy czy zabangla :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Ja również wywaliłem katalizator Negatywnych objawów nie zauważyłem, nie kopci, nie jest głośniejszy, lepiej idzie z dołu no i ten świst turbiny...
-
[B5 AVG] Problem z czujnikami temperatury (G2/G62)
sugerowałem sie poradami z FAQ :gwizdanie: w chwili obecnej czekam na termostat+oring, oryginalny oczywiscie :> jak tylko wymienię, dam znać czy pomogło [br]Dopisany: 09 Czerwiec 2009, 19:04_________________________________________________Wymiana termostatu pomogła dzięki Panowie
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
krańcówka jest w zamku mam nadzieję ze wystarczy tylko przeczyścić styki bo wymiana zamka średnio mi się uśmiecha
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
oj mój błąd zapala się tylko żarówka świecąca na nogi po stronie otwartych drzwi oczywiście. Instalację mam fabryczną, nikt nie grzebał przy niej, tak mi się wydaje :gwizdanie: alarmu też nie posiadam. Dzisiaj znalazłem chwilę i przyjrzałem się problemowi dokładniej. Otóż, gdy otwarłem drzwi pasażera oświetlenie zaczęło mrugać, wtedy śrubokrętem zablokowałem zamek (tak jakby drzwi były zamknięte)-oświetlenie zgasło, czyli wszystko poprawnie. Ale gdy pociągnąłem za klamkę-zamek przeskoczył w pozycję otwartych drzwi-całe oświetlenie w aucie świeciło tak jak powinno, nic nie mrugało. Po tradycyjnym zamknięciu i otwarciu drzwi, oświetlenie mruga. Stąd wniosek->uszkodzona krańcówka drzwi pasażera
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
d4rk napisał: idąc tym tropem to po wyjęciu żarówki z drzwi oświetlenie wnętrza nie powinno się w ogóle załączać po otwarciu tychże drzwi, oczywiście przy założeniu że uszkodzony jest kabel idący z krańcówki do centralki. Dobrze kombinuję? __________________________________________________________________________________________________________________________ wyjęcie żarówki z drzwi nic nie dało. jeszcze jedno, w momencie przygasania oświetlenia wyraźnie słychać pstryknięcie przekaźnika gdzieś pod kierownicą
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
kosiniak a wiesz który przekaźnik i gdzie go szukać?
-
[B5 AVG] Czy EGR działa poprawnie ?
ok, dzięki Panowie chciałem go profilaktycznie przeczyścić, ale skoro działa to się wstrzymam
-
[ALL B5] Instalacja radiowa
tak jak pisał aju wzmacniacz jest zamontowany na tylnym lewym glosniku. Pytanie tylko jak szukałes kabli do tylnych glosnikow? najłatwiej chyba bedzie po prostu odkrecic wzmacniacz z tylnego glosnika i zmierzyć omomierzem który jest ktory. Ewentualnie możesz sprobowac je rozszyfrowac po kolorach, ale nie jestem pewien czy beda takie same, tzn czy kolory poszczególnych kabli przy wtyczce wzmacniacza beda takie same jak przy wtyczce przy radiu.
-
[B5 AVG] Problem z czujnikami temperatury (G2/G62)
Ok, dzięki za pomoc Termostat już zamówiony
-
[B5 AVG] Problem z czujnikami temperatury (G2/G62)
Termostat tez biorę pod uwagę. Ale czy temperatura z tych dwóch czujników nie powinna byc taka sama?
-
[B5 AVG] Problem z czujnikami temperatury (G2/G62)
Ogólnie problem polega na tym że auto bardzo wolno się grzeje, temperatura na zegarach zmienia sie podczas jazdy w zakresie 70-90*C Podłączyłem więc VAGa żeby sprawdzić co jest grane. I oto wyszło mi takie coś: na zimnym silniku czujnik G62 (grupa 007 w 01-Engine) http://imagesupload.6a.com.pl/images/297_007.JPG czujnik G2 (grupa 003 w 17-Instruments) http://imagesupload.6a.com.pl/images/403_003.JPG Jak interpretować tą różnicę temperatur? Na ciepłym silniku G62 pokazuje 84-86* a G2 ok 75* co pokrywa sie ze wskazaniami na liczniku. Możliwe że te roznice spowodowane sa zapowietrzeniem układu chłodzenia? Wymieniałem ostatnio rozrzad+pompe wody stad to pytanie
-
[B5 AVG] Czy EGR działa poprawnie ?
Panowie, czy ten log jest poprawny? Tzn czy zawór działa tak jak powinien, czy jest przytkany? http://imagesupload.6a.com.pl/images/259_egr.JPG Z góry dzięki za odpowiedzi
-
[ALL B5] Mruga oświetlenie wnętrza
Witam, mam problem z oświetleniem wnętrza Otóż przy zapalonym silniku, po otwarciu drzwi pasażera zaczyna mrugać cale oświetlenie wnętrza (tj lampki w podsufitce z przodu, z tyłu i podświetlanie nóg kierowcy i pasażera). Mruga to wszystko ze stałą częstotliwością i z okolic kierownicy słychać coś jakby załączanie się jakiegoś przekaźnika. Po otwarciu innych drzwi niż przednie pasażera mruganie ustaje i światełka świecą normalnie. Może miał ktoś podobny problem i wie gdzie szukać przyczyny? VAG pokazał taki błąd: Address 35 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 862 257 B Component: ZV-Pumpe, Funk D12 Coding: 12865 Shop #: WSC 06335 1 Fault Found: 00991 - Interior Lights 28-00 - Short to B+ Domyślam się że gdzieś w drzwiach pasażera jest zwarcie... Ale czy wtedy nie paliłoby bezpiecznika?