Treść opublikowana przez SebMis
-
[B5 AFB] dziwna sprawa 2,5 tdi
pewnie, zawsze można twierdzić że pasztetowa jest lepsza od polędwicy :twisted: poczytaj sobie na temat i się wypowiadaj kolego
-
Obniżenie auta
ja podobnie jak zdeniu (może nie aż tak hardcorowo 5cm :twisted: ) ale śmigałem 5 lat golfem twardym i niskim i nawet moja kobieta potrafiła nim jeździć, jak przestrzega się pewnych zasad wszystko jest OK.
-
[B5 AFB] dziwna sprawa 2,5 tdi
aleś wyskoczył, wkładka K&N jest 10 razy lepsza niż filtr papierowy :twisted:
-
płyn w chłodnicy - kolor
kup 2x1.5 litra to tego 3l. wody i będzie git.
-
Wykres z hamowni 3.0 TDI dziwna sprawa
fabryki podają przeważnie zakres obrotów w jakim moment osiąga 80% max a nie max, bo max jest jak widzisz tylko dla konkretnych obrotów i ciżko było by zrobić momnet płaski jak od linijki :twisted:
-
Auto "pływa" na dziurach??
wszystko wyglądało w jak najlepszym pożądku, ale po trzepakach jeden 56% drugi 11% :???: więc było już jasne o co chodzi, przy okazji jedna oponka została tak scharatana że musiałem wymienić
-
Auto "pływa" na dziurach??
u mnie było podobnie i okazało że jeden amorek z tyłu kaput jak bujałem autem to wcale nie było objawu "bujania w pionie" a przy przejeżdżaniu przez np. dylatancje na moście zarzucało mi tyłem na bok aż się bałem że któregoś razu oponki nie dadzą rady przytrzymać :/
-
KOROZAJA trójkątnej osłonki w 2000r!!!
u mnie identiko problemik w avancie z grudnia '99
-
Czy "kończy się" turbina
znalazłem fajną stronkę: Diagnoza usterek TURBINY [ Dodano: 2006-08-23, 17:48 ] i okazało się że to odma olejowa, diagnoza diagtronika okazała się słuszna, teraz już śmiga bez dymka aż miło
-
Czy "kończy się" turbina
przy odpalanie nie ma ani grama dymka, dymienie zdarza się bardzo rzadko, dlatego nie jestem dokładnie pewien tego dymu bo nie udało mi się go zmusić do dymienia na postoju, a jedynie kilka razy na mieście to zauważyłem a nie będę jak idiota na środku skrzyżowania wybiegał z auta i wąchał dym z rury :twisted:
-
Czy jest to dobra kombinacja zawieszenia??
nie znam żadnego zaprzyjaźnionego sklepu, musisz poszukać, ale ceny są raczej sporawe, za jakość trzeba zapłacić
-
Czy "kończy się" turbina
tak jak napisałem jeżeli go ubywa to nie w takich ilościach żeby zauważyć, dymienie zauważyłem dopiero 4 razy (nie wiem ile razy nie zauważyłem )
-
Czy "kończy się" turbina
Ostatnio zauważyłem że po jeździe na wyższych obrotach jak stanę na światłach to strasznie kopci na niebiesko-biało (dokładnie nie wiem bo widziałem to tylko w lusterku), ale nie jest to regułą, zauważyłem to dopiero kilka razy, normalnie na wolnych obrotach a na wyższych też nie widać żadnego dymka. Oleju mi nie ubywa a przynajmniej nie w ilościach zauważalnych, auto dobrze jeździ na moc nie mogę narzekać, czy to może być np. simeringi na wałku turbiny? czy może zupełnie co innego?
-
turbosprezarka i kompresor - roznice?
wady to przede wszsytkim koszty, kompresor jest sporo droższy od turbosprężarki
-
turbosprezarka i kompresor - roznice?
kompresor jest napędzany mechanicznie, np. paskiem od wału korbowego i nie ma przy jego użyciu tak zwanej "turbodziury", natomiast turbosprężarka jest napędzana gazami wylotowymi.
-
Czy jest to dobra kombinacja zawieszenia??
napisze tak: jeśli sprężyna jest standardowa a amorek o zwiększonej sile tłumienia to nie ma problemów natomiast jeśli sprężyna jest krótsza a amorek o standardowej sile tłumienia to zaczyna się problem, bo po prostu zaczyna brakować skoku sprężyny aby wytracić całą siłę i zaczyna "dobijać" a to nie jest przyjemne dla amorków, karoserii i siedzących w aucie osób, zdecydowanie polecam, amorki o większej sile tłumienia np. BILSTEIN B6 Sport do standardowych sprężyn, oczywiście nie ma wtedy lansu że jest się niskim, ale prowadzenie auta jest super i nawet wtedy można kobiecie dać (bez urazy dla Pań). Na koniec może cytacik reklamowy Bilsteina
-
KIEDY DZIAŁA TURBO?
najgorsze jest to że ludzie nie za bardzo rozumieją co to jest TUBOSPRęŻARKA i jak działa i dlatego zadają niekoniecznie trafione pytania, trzeba by im wytłumaczyć wtedy cały proces jak działa silnik i jego poszczególne elementy i za co są odpowiedzialne, do tego wykład z fizyki cieplnej itp. itd. a to to nie każdy zrozumie
-
KIEDY DZIAŁA TURBO?
taki cytacik z wikipedii: wniosek turbina działa cały czas, natomiast efekty jej działania są widoczne dopiero od momentu kiedy zacznie się kręcić wystarczająco szybko
-
zarowki klasyczne a diodowe?
a zapytaj kolesia z allegro co je sprzedaje czy jak je wsadzisz do kierunków to będzie Ci dobrze działał przerywacz czy trzeba będzie jakieś oporniczki lutować :twisted:
-
Czy jest to dobra kombinacja zawieszenia??
powinno być OK, będzie twardo ale jednocześnie w mirę bezpiecznie (jeśli chodzi o dobijanie), nie jestem pewien tylko co będzie na "hopkach" czy rozciągająca się sprężyna nie rozciągnie za bardzo amortyzatora (o ile są krótsze), ale to chyba by wyszło przy ich zakładaniu
-
jak poznac kiedy rozrzad do wymiany??
nie ma objawów "kończącego" się paska :!: po prostu trzeba go wymieniać profilaktycznie żeby się nie zerwał, bo jak się zerwie to ...
-
Tiptronic a multitronic
DSG to całkiem inna bajka
-
zarowki klasyczne a diodowe?
odpuść sobie, świecą słabo i beznadziejnie, mój koleś sobie kupił takie i powiem Ci jedno, wygląda to tragicznie. diody świecą punktowo a żarówka we wszystkie strony i odbija się od odblaśnika i dlatego masz ładnie oświetloną całą lampę a przy żarówce diodowej tylko jej środek. jeżeli w Twoim aucie jest system kontroli żarówek to będziesz musiał bawić się dodatkowo w lutowanie jakiś oporniczków, ponieważ dioda ma inną rezystancję :/ NIE POLECAM :!: Diodowe lampki wyglądają tylko wtedy dobrze jeśli były zaprojektowane do zastosowania w nich diód.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
czemu nie STi
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
dajcie jakąś szerszą relację z oględzin auta tej pani