Treść opublikowana przez agoonzo
-
[B6 ALT] Co potrzeba do montażu navi BNS (2din) ?
dzięki wielkie,o taką informację mi chodziło
-
[B6 ALT] Co potrzeba do montażu navi BNS (2din) ?
konsola mnie nie interesuje,z tym sobie poradzę.chodzi mi właśnie o okablowanie... jeśli się okaże,że do BNS'a są jakieś inne kostki to może być problem,dlatego chciałbym wiedzieć o tym przed zakupem BNS
-
[B6 ALT] Co potrzeba do montażu navi BNS (2din) ?
dzięki,ale przestudiowałem ten wątek i tam jest wszystko na temat rns'a natomiast mnie interesuje bns :/
-
[B6 ALT] Co potrzeba do montażu navi BNS (2din) ?
Witam.Przymierzam sie do montażu nawigacji BNS (2din) ,w zwiazku z tym mam parę pytań.BNS'a chcę założyć do A4 B6 z radiem chorus.Jakie kostki i przejściówki będę potrzebował? czy do RNS-E są takie same przejściówki i okablowanie jak do BNS'a ? wiem,że zaraz ktoś napisze,żeby montować RNS-E ale ja nie potrzebuje nawigacji,chcę zamontowac BNS jako odtwarzacz mp3 ,poza tym jest znaczna różnica w cenie i w razie kradzieży łatwiej pogodził bym się ze stratą BNS
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
ja testowałem u znajomego i okazało się ,że nie odtwarza setów ,tzn. długich utworów ,nie wiem czy ma ograniczenie co do rozmiaru pliku czy długości trwania , w każdym bądź razie nie odtwarza i się zawiesza .
-
[ALL B6] HID - problem z barwą żarnika
w twoim aucie może i 3minuty ;P u mnie trochę więcej bo trzeba niestety wyjąć lampy żeby się do nich dostać...
-
[ALL B6] HID - problem z barwą żarnika
tak będzie najprościej to sprawdzić,tylko ,że teraz nie mam za bardzo kiedy :/
-
[ALL B6] HID - problem z barwą żarnika
zamontowałem sobie zestaw hid o barwie 6000k ,po montażu zauważyłem ,że lewa lampa ma wyraźnie białą barwę a prawa niebieską .zareklamowałem żarniki ,dostałem nowy (wysłali 1 zamiast dwóch) ,nie mając czasu z powodu wyjazdu kupiłem drugi żarnik u innego sprzedawcy ,po zamontowaniu okazało się,że znowu jest to samo ,lewa lampa ma wyraźnie biała barwę .nie mam czasu już przekładać żarników i w związku z tym mam pytanie , czy barwa może być różna z powodu przetwornicy? zastanawiam się też czy to może być wina soczewki? miałem wymienianą lampę prawą ,lewa jest z rocznika 2001 a prawa 2002 ,czy soczewka może tak wpłynąć na barwę
-
[B6 ALT] Błędy 17536 oraz 17545
ok.,dzięki,pójdę tym tropem i wymienię tą odmę
-
[B6 ALT] Błędy 17536 oraz 17545
u mnie pojawiają się identyczne błędy ,wcześniej pojawiały mi się równo co 50 km ,teraz trochę rzadziej ,miedzy 130km a 230km .nie zaobserwowałem żadnych nieprawidłowości w pracy silnika , moc,przyspieszenie,wszystko jest raczej dobrze. nie mam pojęcia co może powodować pojawianie się tych błędów :/
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
no właśnie wydaje mi się, że pewnie nie działa przewijanie, a sprzedawca chce w ten sposób ściemnić i pewnie myśli,że zaryzykuję odezwał sie drugi sprzedawca z tej aukcji : http://moto.allegro.pl/item662972225_zmieniarka_sd_usb_audi_a3_a4_a6_a8_warszawa_sklep.html i zapewnił mnie,że jego emulatory mają przewijanie i do tego mają możliwość rozbudowy o bluetooth i chyba sie skuszę na ten emulator.Niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru i taniej nigdzie nie znalazłem. jest jeszcze coś takiego : http://moto.allegro.pl/item656407904_zunix_zmieniarka_sd_usb_i_pod_audi_vw_seat_skoda.html funkcje ma ciekawe,bo ma sterowanie ipodem, ale gdzieś czytałem, że ktoś miał problemy z tym sprzętem i boję sie zaryzykować :/
-
[ALL B5] Emulator zmieniarki na MP3
zdecydowałem sie na zakup tego emulatora, tylko teraz nie wiem który kupić, żeby miał funkcję przewijania utworów .Zainteresowała mnie ta oferta : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=653024551 napisałem maila do sprzedawcy z pytaniem o przewijanie utworów i otrzymałem taka odpowiedź: "Wszystko zalezy od radia. w niektorych jest taka mozliwośc w niektorych nie ma. Nie ma konkretnych modeli z ktorymi dziala, po prostu zalezy od sztuki. " wydaje mi się to trochę dziwne :/ może ktoś poda link do sprawdzonego emulatora zmieniarki który obsługuje przewijanie utworów,będę wdzięczny smiley
-
[ALL B7] Jaka dojazdówka ?
być może po wulkanizacji ze sprayu tak,ale ja pytałem o fabryczny zestaw naprawczy. a jak to jest z tymi środkami w sprayu,jak wyczyścić oponę,czym? no i jak znaleźć dziurę skoro będzie zaklejona?
-
[ALL B7] Jaka dojazdówka ?
pytałem w serwisie vw i audi w obu powiedziano mi,że opona po użyciu zestawu naprawczego nadaje się do wyrzucenia.nie mają środków do oczyszczenia opony po użyciu zestawu naprawczego. pytałem też w kilku zakładach wulkanizacji i też nie mieli nic takiego i nie wiedzieli jak naprawić oponę po takim środku.
-
[ALL B7] Jaka dojazdówka ?
według mnie jest sens zmieniać,bo po użyciu zestawu naprawczego opona jest do wyrzucenia,a dojazdówka zajmuje mniej miejsca niż koło i starczy żeby dojechać do wulkanizacji
-
[ALL B6] Czy ta manetka nada się do obsługi pełnego FIS'a ?
ja mam taką podróbkę i śmiga,aż miło,także polecam
-
[B6 ALT] Dziwny problem z przepływką
ja tak miałem w mercedesie,gdy odłączyłem przepływomierz to auto zgasło i już potem nie chciało odpalić na tym przepływomierzu,dopiero po wpięciu nowego zaskoczyło,ale musiałem jeszcze wcześniej wykasować adaptacje silnika .wychodzi na to,że na popsutym przepływomierzu silnik w miarę pracował na starych ustawieniach z kompa,ale po odpięciu przepływomierza silnik stracił te ustawienia i już drugi raz na nim nie ruszył .nie wiem czy u ciebie jest taka sama przyczyna
-
[B6 ALT] Dymi na biało po odpaleniu
na bagnecie wszystko ok,żadnego masła itp. ,oleju nie ubywa. zauważyłem kolejny objaw,chodzi o ogrzewanie,dzisiaj leciało letnie powietrze mimo ustawienia na max.,dopiero powyżej 2200 obrotów pojawiało się gorące,po jakichś 1okm i wjechaniu do miasta,jadąc w korku zaczęło grzać przy niskich obrotach i później już wszystko było dobrze z ogrzewaniem no i jeszcze wkurza mnie to odpalanie,jakby nie palił na jeden cylinder przez pierwsze 20-30sek :/ ale to pewnie wina uszczelki orientuje się ktoś ile mniej więcej kosztuje wymiana uszczelki pod głowicą i przy okazji uszczelniaczy ?[br]Dopisany: 11 Maj 2009, 18:41_________________________________________________odświeżam temat,jestem już po wymianie uszczelki i planowaniu głowicy,okazało się,że było lekkie odchylenie głowicy( 0,2) między 2 a 3 cylindrem . auto zupełnie inaczej pracuje,skończyło się szarpanie przy zmianie biegów autko jest żwawsze
-
[ALL B6] Czy pasuje ten wahacz dolny z allegro ?
Ale właśnie o to chodzi że wygląda ze jeden jest walnięty a po jego wymianie oraz usztywnieniu całego zawieszenia w następnych wychodzą ślady zużycia... Napisz do TOMM77 z nim jeszcze nie było problemów ale u mnie jest inna sytuacja,auto jest niedawno sprowadzone,zawieszenie jest super,nic nie stuka,nie ma luzów,jest tylko zgięty wahacz dolny i ściąga mi w lewo. napisze do TOMM77,dzięki za radę
-
[ALL B6] Czy pasuje ten wahacz dolny z allegro ?
ja akurat mam ten jeden wahacz do wymiany,bo jest podgięty,wiec raczej mnie to nie dotyczy. co do tego allegrowicza,to wątpię ,żeby mi pomógł,bo występuje tu "konflikt interesów"
-
[ALL B6] Czy pasuje ten wahacz dolny z allegro ?
mam do wymiany wahacz dolny lewy w moim a4 B6 ,znalazłem ciekawe ogłoszenie,ale niestety nie wiem czy pasuje do mojego auta(a4 B6 2001r.,2.0 ALT) . http://www.allegro.pl/show_item.php?item=644839065 wiem,że pasuje do passata 1,8T ROK:1999, silnik APU . na allegro jest kilka ofert,ale nie do końca jest jasne,czy pasuja do mojego auta będę wdzięczny jeśli mi ktoś podpowie jaki powinien być wahacz do mojej a4 jest jeszcze cos takiego: http://allegro.pl/item647008825_wahacz_wahacze_audi_a4_a6_passat_lemforder_orygina.html http://allegro.pl/item632620337_wahacz_dolny_tyl_audi_a4_a6_passat_b5_febi_ss.html czy któryś z tych wahaczy będzie odpowiedni?
-
[B6 ALT] Dymi na biało po odpaleniu
nie,to raczej nie to,to jest zbyt gęsty dym i mleczno biały. niestety przypuszczam,że jednak to będzie uszczelka sporo płynu ubywa ciekawi mnie jedno,czy nierówna praca silnika podczas odpalania(tak jakby nie palił na jeden cylinder) ,może być spowodowana uszkodzoną uszczelką ?tzn. np. woda sie zbiera w jednym cylindrze i przez to nie może załapać ? bo objaw dymienia jest tylko wtedy kiedy nierówno odpala,czasami odpala płynnie i nie ma dymienia...
-
[B6 ALT] Dymi na biało po odpaleniu
świece były raczej siwawe,jutro się im przyjrzę jeszcze raz.Z grzaniem miałem ostatnio mały problem i nawet coś zabulgotało w rejonach nagrzewnicy,ale przejechałem sie z grzaniem na max. i wentylatorem w 1 pozycji i teraz jest ok. (stąd też moje przypuszczenia o zapowietrzonym układzie) .A to,że czasem nie ma efektu dymienia po odpaleniu to nie wyklucza uszkodzonej uszczelki? Zapomniałem dodać,że auto już miało wymienianą uszczelkę pod głowicą jeszcze w niemczech w ASO przy przebiegu 91tys. ,teraz ma 140tys.km Jak zmierzyć ciśnienie w ukł. chlodniczym ?czy w vag'u jest taka opcja?
-
[ALL B6] Czym pielęgnować deskę rozdzielczą ?
czy żeby to opakowanie starczyło na długo,to trzeba mieć jakiś specjalny aplikator czy wystarczy zwykła ściereczka lub coś w tym stylu?
-
[B6 ALT] Dymi na biało po odpaleniu
niedawno kupiłem auto,i dość szybko założyłem gaz (na benzynie przejechałem około 500km) . Po krótkim czasie zauważyłem,że auto rano lub gdy postoi kilka godzin po odpaleniu bardzo mocno dymi na biało(gesty opadający dym,nie gryzący,dość długo unoszący się ),ale tylko przez chwile,tak jakby na ssaniu,gdy obroty maleją i ssanie się wyłącza to przestaje dymić. To dymienie też nie zawsze występuje,zdarza się,że odpalam rano i nie dymi. Płynu troszkę ubywa,ale możliwe,że układ jest zapowietrzony( podczas montowania gazu wpinali się w układ i była spuszczana część płynu ).Po odkręceniu korka od płynu chłodz. jest zawsze syknięcie(na zimnym,nie wiem czy to normalne...) . Płyn jest czysty,nie ma śladu oleju.Oleju też raczej nie ubywa.Temp. cały czas 90stopni na liczniku. Wymieniałem świece,bo gdy odpalałem,to nie pracował na któryś cylinder,po zagrzaniu pracował równo.Teraz jest w miarę ok.,ale wydaje mi się,że mógłby lepiej pracować (może któraś cewka zaczyna nie domagać?) Będę bardzo wdzięczny za sugestie,co może być przyczyną tego dymienia (mam nadzieję,że nie uszczelka :/ )