Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grippen

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grippen

  1. Lumia ma to do tego że w niej trzeba ustawić na stracie w ustawieniach sieci brak przesyłu danych. Bo ona w tle ściąga aktualizacje różnych aplikacji i ty nawet o tym nie wiesz
  2. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    Dawid chodzi mi o to że nie polecam takiego rozwiązania dla początkującego gdy nie miał jeszcze do czynienia z paletami. Czyli CO2 + palety ze odradzam Najpierw niech kupi palety do przygotowanego akwarium o danych parametrach i zobaczy czy da rade. Wiesz że nie jest trudno zagazować ryby. Jak dojdzie do wprawy to wtedy tak może stosować CO2 z paletami. Przy niskim TWW nie zdoła zapanować nad ph a ph powinno przy paletach wynosić około 6,8 tak najlepiej sie czują. Po drugie w razie choroby a pewnie zdarzą się wiciowce, nicienie wszelkie próby leczenia wykonuję się przy wodzie kwaśnej poniżej Ph7. Trzecia sprawa to taka że palety przepadają za miechem i przy niskim TWW np 5 bedzie miał nie łatwo utrzymać Ph na poziomie 6,8 i do tego gdyby podawał Co2 (bo CO2 obniża Ph). Jak masz palety to wiesz o czym mówię. Jak kupi młode palety od hodowcy to wiesz sam co musi zrobić futer,futer,futer, i podmiany (futer=żarcie) aby szybko wyrosły i nie były szczurkami. Dopiero później jak będzie widział że dobrze utrzymuje parametry to mże zaopatrzyć się w Co2 elektrozawór Ph metr i do tego też pasowało by aby coś tym sterowało. Miałem Palety więc wiem że te ryby do łatwych nie należą przyznasz mi rację nieprawdaż
  3. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    gdybyś miał T5 39W to bym ci odstąpił philipsa 865 bo akurat się poniewieraja takie
  4. Mówisz że teraz jesteś podniecony jak młody jamnik z powodu pcheł to mówisz ze teraz wszystko smiga
  5. i jak poszło
  6. podłączałeś według tej rozpiski bo jak masz ten z czerwonym i analogowym zegarkiem z cyferkami to musisz tak zrobić dokładnie popatrzyć co i jak tylko musisz wziąć swój schemat wtyczek i porównać ten z 98 roku FIS_A4_98_na_00_MaxsteRR.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl ---------- Post dopisany at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ---------- musisz poskładać w całość te rozpiski i dopasować do swego licznika kostki_T32.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl kostka_T20.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl kostki_T26.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl
  7. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    RS troszkę mało światła na twoim miejscu dołożyłbym z jedną świetlówkę jeszcze. Jakie masz te świetlówki jak zwykłe to może wymień na 2x groluxa ewentualnie raz grolux i philips 865. Może zacznij podawać na samym początku potas i węgiel w płynie tak powiedzmy codziennie po 4 kliknięcia. Następna sprawa to czy na napowietrzasz wodę czy nie jeśli tak to dawkowanie co2 mija się troszkę z celem bo tlen wybija co2
  8. co to masz za licznik vdo czy inny bo pierwszy raz coś takiego na oczy widzę to jest licznik z polifta ??? z białym podświetleniem
  9. nic sie nie stanie tylko trzeba zrobić mostek (nie tak jak pisałem wcześniej żeby wylutować) tu masz fotkę i odpowiedź ćwiary
  10. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    RS ile podajesz CO2 jakie masz oświetlenie w akwa i ile litrów dajesz jakies nawozy czy nie napisz a powiem ci co powinieneś zrobić aby rośliny były w dobrej kondycji
  11. z tego co pamiętam musisz wylutować z zegarów foto diodę i będzie wtedy wszystko ładnie świecić cały czas
  12. Popatrz dokładnie u mnie też się tak działo jak podłączałem, nie musisz żadnej diody wstawiać drzwi pasażera są po prawej stronie tylko nie pamiętam jaki kabelek wiem że na jednym jak podpiołeś to w chwili otwarcia kierowcy lub pasażera świecyły się dwie pary drzwi musisz ten kabelek znajść popróbuj
  13. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    dokładnie tylko wiesz pewnie że samo poprawienie musi być zrobione z głową bo jak źle zrobisz to i tak walnie z trzaskiem np Akwarium Wromaka nie ma wzmocnienia poprzecznego w akwarium 300L natomiast diversa juz ma na takim litrażu. Co do filtra RO to zależy jaka ma wodę u mnie niestety woda jak beton i musiałem kupić RO jak bedziesz miał w kranie wode na poziomie twardości 7 to nie musisz wystarczy kupić w Krakowie czysty kwas solny do analiz dostepny i nie drogi około 30 zł za 1L i możesz tym zakwaszać wode tak jak ja to robiłem 30ml kwasu solne mna akwa 300L przy twardości 10 zbijało ją o 3 stopnie Jak masz twardą wodę to kup sobie RO minimum 75 lepiej nawet 100 kupić te liczby to przepustowość )
  14. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    miałem dwa wromaki 450L mieszkam w bloku na pierwszym piętrze pode mną apteka obydwa pękły jest wiele info na temat wromaków w sieci. Moi nie którzy znajomi mieli takie same przypadki wystarczy poczytać na forach akwariowych. Nie mówimy tu akwariach typu 100 tylko 240 wzwyż Do kolegi który chce mieć palety to kup sobie Akwa Diversa jedne z najlepszych nie robię tu reklamy tylko doradzam, druga rzecz to kup sobie samo akwarium bez szawki i bez oprawy bo diversa robi bardzo drogie oprawy. Jeżeli możesz to sam zrobisz pokrywę. Pokrywy Diversa sa aluminiowe i trzeba dawać pod nie uszczelki lub wklejać samą rame pokrywy na sylikonie. bo się woda skrapla. Do filtra to albo 2 szt unimaxa 500 lub też możesz wykonać sam beczkę poczytaj miałem taka beczke u siebie i chodziła bez problemu. Zaopatrz się w testy na początek Gh,KH, No3 No2, Ph to sa podstawowe a i oczywiście kropelkowe żadnych pasków 5w1 lub coś innego bo przekłamują firma ja polecam zooleka lub JBL ---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ---------- znalazłem parę fotek moich palet przed pęknięciem wromaka z mojego innego forum DF i nie wiedziałem czy ratować ryby czy lecieć do apteki i powiedzieć że ich zaraz zaleje oczywiście wszystko poszło z ubezpieczenia Ostatnie dwie fotki pokazują koniec z tymi najpiękniejszymi rybami teraz mam wielogatunkowe może do palet wkrótce w przyszłości i może będę miał takie jak wcześniej ale to wymaga kosztów i nie mozna pozwolic sobie na wszelkie zaniedbania dziękuje dobranoc ---------- Post dopisany at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:40 ---------- A jeszcze jedno na temat palet gdybyś się zdecydował to też mogę ci podać postawowe leki stosowane u palet gdy zachodzi potrzeba, ale nie żebys kupował w zoologu tylko inne gdzie kupuje się gdzie indziej ale to juz wtedy kiedy się zdecydujesz Jesteś z Krakowa więc mogę znajść parę numerów telefonów do hodowców. Ja polecam p. Mordarskiego on bywa na giełdzie w Krakowie, a i jak bedziesz kupował to kupuj od hodowcy a nie ze sklepu zoologicznego
  15. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    Nie przesadzaj że taki sprzęt hodowałem palety kilka lat więc troszkę wiem na ich temat. Początkującemu oczywiście co2 odradzam bo będzie żałował jak dojdzie do wprawy to wtedy Parametry do palet to TWW- 5 TWO-7 ważne żeby twardość weglowa była niska tak koło 5. Bo przy niższej nie zdoła zapanować nad ph. Co do akwa to bierz oczywiście firmy Diversa bo to najlepsze na rynku nigdy nie bierz firmy wromak. Po dwa filtry do akwa 450L tak jak kolega pisał bierz dwa np Unimax 500. w razie czego pisz mogę ci doradzić co i jak bo miałem palety i to nie tam szczury itp więc coś o nich wiem
  16. podjedź do mnie to ci ogarne w godzinę ---------- Post dopisany at 10:32 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ---------- tu masz ładnie opisane i wszystko ładnie śmiga po takim połączeniu http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-259033/?highlight=pawelwor tylko tam w opisie jest immobilizer kostka zielona a nie niebieska pamiętaj po prostu koledze się kolorki pomyliły
  17. Siemka pany ma ktoś znajomości w szpitalu w Kielcach obojetnie jakim jeśli tak to niech skrobnie PW
  18. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    temerature weź ustaw na około 30 stopni i trzymaj tak przez 5 dni aha silnie napowietrzaj i dokładnie umyj filtry nawet w wodzie kranowej do tego później naładuj bakterii nitryfikacyjnych. P.S gdybyś miał nadmiar roślin to chętnie bym przygarnął jakieś trawki czy coś
  19. Faktycznie masz tam żółty ja zauważyłem przewód wychodzi z tej kostki co masz papier z drugiej strony go widać koło grubego niebieskiego ,i weź do tego cienkiego żółtego ściąg izolacje i przylutuj kabelek od kostki z fisa
  20. no ale u niego na fotce go nie widać a na stronie 3 tego wątku ta kostka żółta ma całkiem inne kolory kabli niż u niego to dziwne
  21. grippen odpowiedział(a) na ryba85 temat w 1.9TDI
    Wszystko jest ok procedura grzanie jest następująca : Jeżeli temperatura cieczy chłodzącej jest poniżej 5* to następuje grzanie świec i temperatura niższa tym dłuższe grzanie ale nie patrz na kontrolkę bo kontrolka świeci się np przez 4 sekundy i zgaśnie ale świece nadal będą grzały tak z 10 sekund usłyszysz wtedy takie pyknięcie co bedzie oznaczać że przekaźn9ik rozłączył zasilanie świec wtedy samochód się powinno odpalać. Po odpaleniu silnika przekaźnik ponownie załączy świece a i bedzie grzał aż temperatura płynu nie wzrośnie do około 50-60 st później rozłączy. Przekaźnik rozłączy też świece gdy obroty w samochodzie będą wyższe niż 2500 możesz sprawdzić takie cykanie przekaźnika u mnie tak działa sprawdzałem jak obroty wrosną tak na powiedzmy 2600 to jest rozłączane grzanie jak spadnie poniżej 2500 to załączane. Ma to na celu szybsze podgrzanie
  22. grippen odpowiedział(a) na honda temat w Lifestyle i Hydepark
    dokładnie spróbuj CMF jaka masz temperature w akwa spróbuj podnieś tak powiedzmy do 29-30 stopni na 4-5 dni
  23. jakiej firmy kupiłeś dahj znać ewentualnie podeślij linka
  24. dokładnie
  25. nie musisz bo ona już jest trzy pinowa tylko ta wtyczka u mnie tak było tylko zobacz które piny teraz masz wykorzystane z tej wtyczki a ten trzeci przetnij i daj z kostki na 9 pin ha ha ha

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.