Treść opublikowana przez augustA4
- Spocik w Wieluniu
-
Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska
na miejscu w Chorwacji polecam kupno dobrej mapy (ok 35-40 Kun). Można naprawdę dojechać wszędzie. Na sprawdzenie układu kierowniczego i koncentracji polecam przejaz drogą na wyspie Hvar :>
- Spocik w Wieluniu
-
Spocik w Wieluniu
Witam Gdzie i kiedy spocik Piszę się na to!!
-
Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska
Kwaterę mam wynajętą od 29.06 do 9.07 Będziemy jechali z dwójką małych dzieci, które słabo znoszą długą jazdę. Zastanawiam się czy nie wyjechać w niedzielę ok. 17.00-18.00 i jechać nocą - dzieciaki będą spać. Przez Austrię czy Węgry? Plan jest taki by jechać autostradami - szybciej będzie się jechać Nie jedz przez Węgry! niestety powiedzenier polak Węgier dwa bratanki zgadza sie cco do stanu dróg. jest fatalnie wi wasko. Jechałem przez Wegry pierwszy raz do chorawcji żeby zaostrzędzić na winetach w Austri i słoweni. Dziekuje za oszczędność poprostu masakra!! W zeszłym roku byłem w okolicach Makarskiej dokładnie w Tucepi. Piękne okolice! Ja jechałem przez: -Słowację (vineta ok 20pln na stacji benzynowej ważna 7 dni- sprawdz bo zmieniły sie stawki i okres vinety)autostrada do Bratysławy - z bratyslawy kierujesz sie na Wiedeń - na granicy z Austria pierwsza "budka" kupujesz vinete za 7.70 EUR na 10 dni - kierujesz sie w stronę Graz -przekraczasz granice ze Słowenia - w sloweni placisz vinete 35 EUR na pół roku!! za odcinek 10 km obwodnicy Maribor( próbowałem to ominąć ale bez dokładnej mapy słoweni sie nie da i co ciekawe jak przekroczysz granicę ze Słowenia to tak naprawde nie masz innego wyjścia jak jechac przez Maribor. możesz nie kupić vinety ale jak cię zatrzymaja to słono płacisz. do chorwacji nie zaplacilem bo nie było policj na drodze ale z powrotem placiłem bo slyszałem na radju od polaków że stoja i sprawdzają) - droga z Maribor do przejścia graniocznego z Chorwacją poprostu masakra!! stoisz w korkach albo ciągniesz sie 20km/h 9 nie próbuk szaleć bo stoją po krzakach - przekraczasz granicę z Chorwacją i kierujesz sie w stonę Zagrzebia - pierwsza bramka pobierasz kwit przed Zagrzebiem kasujesz - druga bramka za Zagrzebiem i kasujesz na końcu autostrady. - autostrada jest do bramki Sestonovać - kierujesz się na E65 kierunek Dubrownik (malownicza trasa 'Jordanska magistrala" chcesz więcej wiedzieć pisz na priv Pozdrawiam!
-
[B7 BLB] Czy jest filtr siatkowy pomiędzy przewodem odpowietrzającym głowicę a głowicą ?
witam!! Panowie mam pytanie. Czy w silniku BLB jest filtr siatkowy pomiędzy przewodem odpowietrzającym głowice a głowicą. Rutka znajduje się po lewej stronie głowicy i zamontowana jest w głowicy gdzie znajduje się okrągła puszka. Nie wiem czy w tej puszcze jest filtr siatkowy czy tylko blachy ustawione pod kątem zapobiegające nadmiernym przedostawaniem się oleju do układu dolotowego. Za uwarzyłem że w rurce odpowietrzającej znajduje się duża ilość oleju który przedostaje się do układu dolotowego. niestety widać ten olej przy kolektorze dolotowym Panowie czy wiecie coś na ten temat ?
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
niesterty nie ma nikogo żeby podmienć przeplywke. Mam szwagra z B6 131KM ale nie wiem czy będzie pasowac od niego przepływka
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
Jak zdemontuje przepływke automatycznie pojawi sie bląd serowania silnika. Trzeba go wykasowac, czy moge jeżdzić z tym błędem bez wpływu na pracę silnika?
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
tarcze do wymiany na 100% Jeśli drgania występują tylko przy hamowaniu to jest to wina tarcz. nie zobaczysz nigdy na oko czy tez dotykając tarcz czy są proste. Sprawdzenie odbywa cie czujnikiem. co do przetaczania to sprawdź czy grubość tarczy jest wystarczająca. Jeśli nie grubość tarcz jest poniżej min. to przetoczenie tarcz jest bezsensowne bo i tak masz je do wymiany.
-
[ALL B5] Prośba o pomoc w zakupie felg z oponami
Zgadzam sie z Konrados Fele zawsze nalezy sprawdzić w wulkanizacji. Na pierwszy rzut oka mogą być ładne , proste itp. ale dopiero po próbie wywarzenia na urządzeniu widać czy dana fela jest prosta. Znam takich co kupili na oko ładne alu i dopiero po próbie wywarzenia okazalo sie że to totalny szmelc nie nadajacy sie do zrobienia.
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
za ile panowie mozna kupic dobra przepływke. Widziałem na allegro bosch za 500 zl !!!! ale to chyba przesada! O jakiej kasie rozmawiamy co do nowej przepływki??
-
[ALL B5] Pioneer vs Kenwood vs Sony
Pioneer daje radę. Miałem 2 serii DEH i naprawde były ok. jeden niestety przeszedlw niepowolane rece razem z szybą boczną Z sonym miałem doświadczenie i to co utkwio mi w pamieci to troszkę toporna obsługa pozdro!
-
[B7 BPW] Avant prawy schowek w bagazniku - problem z zamknieciem
mam to samo
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
Witam!! Od pewnego czasu obserwuje w lusterku większe zadymienie za moją A4. Dym nie jest mocno czarny czy też niebieski lecz wyraźnie widze go w lusterku. Zauważyłem także lekki spadek mocy. Jakiś czas temu bylem na diagnostyce VAG-iem i stwierdzono przekłamywanie przepływomierza powietrza. Przepływomierz został przeczyszczony lecz po kilku tygodniach znów spadek mocy. Zastanawiam sie czy pogarszajacy sie stan przepływomierza ma wpływ na zadymienie. Z teorii wynika że błędne odczyty z przepływomierza mogą mieć wpływ na zadymienie po niewarz mieszana nie jest odpowiednia (Za mało powietrza więc większe CO-czad=dymienie) Co o tym sadzicie??
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
nie wiem jaką mam wersje BT ale u mnie to nie działa z E51 Ma ktos pomysł???
-
[B7 BLB] Jak wyłączyć navi ?
Mam pytanie ka wyłączyć nawi w RNS-E. posiadam oryginalna płytę z mapą europy (tylko wybrane kraje bez Polski) Będąc w niemczech używałem jej do nawigacji, ale po przekroczeniu granicy system zgłupiał i nie widzi gdzie jest. wyciągnąłem płytę DVD i teraz na wyświetlaczu miedzy zegarmi na desce rozdzielczej p[o włączeniu RNS-E pojawia się tylko ramka z kierunkami świata. Żeby to usunąć należy wyłączyć dwukrotnie przyciskając Menu off co zrobić żeby nawi przestała działać???
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich posiadaczy czterech kółek na grillu !!![