Treść opublikowana przez augustA4
-
[B7 BRE] Olej skrzyni biegów - automat
Zalecana wymiana co 60 000 km
-
Spocik w Wieluniu
No panowie więcej życia bo jak tak dalej pójdzie to do 24 nie zdążymy nic ustalić Więc gdzie spocik ruiny koło ratusza??
-
[B6 AVF] Wycięcie otworu w osłonie (dolnej) silnika
Zmień mechaników. Każdy szanujący sie mechanik który potrafi cos zrobić a nie tylko nażerać że to ciężko i będzie drogo bez problemu i bez dodatkowych opłat wymieni ci olej. no chyba że sam chcesz to robić bez kanału lub podnośnika.
-
[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?
Wszystkie elementy układu zasilania w silnikach TDI smarowane są olejem napędowym. Wiadomo że jakość paliwa nie jest taka sama na wszystkich stacjach. Lecz dolewanie oleju do paliwa zasyfia układ. Rada na to: tankujemy nie u Pana Juzia w stodole tylko na sprawdzonych stacjach. Ja tankuje tylko na Schel-u i jest ok!
-
[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?
jaki olej do ropy!!! Panowie może to i smaruje wtryski i pompę, tyle że spalający olej wydziela dużo tzw nagaru i iglica będzie ładna pampa tez tylko że będzie dużo syfu na głowicy i końcówce wtryskiwacza. Może ktoś z was widział jak wygląda głowica i wtryski po takich zabiegach! Żaden producent samochodów nie zaleca dolewania oleju do paliwa ( chyba że Syrena i Trabant ) Takie rzeczy możecie sobie robić w zwykłych rzędowych pompach w starym Mercedesie czy Starze jak jeździcie na opale!
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
Niepłaskość głowicy sprawdza się za pomoca liniału i szczelinomierza. Niepłaskosć głowicy w AHL nie powinna byc wieksz niż 0,1 mm. Minimalna wysokosc głowicy w twoim silniku to 132,6 mm Co do bloku i jego niepłaskości mierzy się ja w ten sam sposów co głowicę. Jednak blok jesli ma nie liniowosc to niestety musiał ostro dostac po tyłku silnik.
-
[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID
tankuje tylko V-power. W porównianiu z innymi paliwami jest delikatnie mniejsze spalanie
-
Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska
Panowie kanał 28. Tam gdzie są polscy kierowcy zawsze używają kanału 28. nie dowiecie sie od chorwata czy słoweńca gdzie stoją. W sezonie jedzie tylu polaków że spokojnie pogadacie z nimi o drodze tam i z powrotem
-
Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska
CB przyda ci sie w Słoweni po to żeby wiedzieć czy stojana bramkach i czy kupic vinetę. w słowacji lub czachach tez bedzie przydatna żeby wiedzieć gdzie miśki stoją
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
Dzieki Alex za ETK-e to je to
-
Spocik w Wieluniu
parking koło ratusza
-
[ALL B7] Dziwny szum przy zmianie biegów - łożysko, sprzęgło czy dwumas ?
jak dla mnie to objawy jakie opisujesz wskazuja na łozysko docisku sprzegła. Czekam na relacje z wizyty w ASO Pozdro!
- Spocik w Wieluniu
-
Spocik w Wieluniu
oki!!! dajemy mu flaszke i mozliwość posiedzenia w naszych Audi-kach i będzie miejsce na wszystkie spociki
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
U mnie kopcenie nie jest duże. Delikatne ale widoczne. ńa łacxzniku pomioedzy przepustnica a kolektorem dolotowym jest delikatnie upocony i tak teraz sobie myśle żeby wymienić uszczelkę metalowa pomiedzy przepustnica a koletkorem. Ma ktoś z ETKi numer tej magicznej blaszki??
-
Spocik w Wieluniu
wiem jak znaleść miejsce!1 W nocy z Soboty na Niedziele jedziemy i stawiamy słupki że niby roboty drogowe i w niedziele mamy miejsce
-
[B5 AFN] Wymiana rozrządu
Jak wymieniasz rozrząd to wymień pompę wody i sprawdź napinacze od klimy i inne. Za jednym rozkręcaniem przodu masz zrobione wszystko. Będziesz miał spokój na długi czas. Ja jak wymieniałem pasek to wymieliłem także pozostałe napędy. Bez sensu rozkręcać co jakiś czas cały przód tylko po to żeby wymienić później pompę wody
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
autko niczym moje Git jeszcze xenon i bedzie srebrna strzała Pozdro!!
-
[B7 BLB] Mocne szarpnięcie przy odpalaniu
Z świecami to nie tak że jak jest ciepło to one nie pracują. Miałem ten problem we wrześniu ubiegłego roku kiedy było jeszcze ciepło. Sprawdź VAG-iem jak możesz świece
-
Spocik w Wieluniu
Panowie czy ogródki piwne na rynku są już otwarte? nie wiem bo dawno nie byłem w Wieluniu. Jak tak to może rynek??? Jak dobrze pokombinować to może miejsce na parkingu dla wszystkich sie znajdzie
-
[B7 BLB] Większe dymienie + lekki spadek mocy
Byłem u mechanika. Przepływka troszke przekłamuje. Za czyszczenie chce 50 PLN wiec stwierdziłem że biore sie za nia sam do tego podczas podpięcia VAG-a okazało się że kierownice w turbinie sa lekko zapieczone. Moja srebna strzala kręci sie teraz więcej w okolicach 3-3,5 obrotów i powoli turbina dochodzi do siebie :>
-
[B7 BLB] Czy jest filtr siatkowy pomiędzy przewodem odpowietrzającym głowicę a głowicą ?
Dzieki Jaro444 Z tego co widzę i przeczytałem sterowaniem oparami reguluje zawór. Czy może być tak że ten zawór jest uszkodzony??[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 09:03_________________________________________________Dzisiaj byłem u mechanika i powiedzial że to normalne że w przewodzie odpowietrzającym jest olej i że mam sie tym nie przejmować. jednak sprawa mnie nie pokoi że tego oleju jest dużo i że cały układ dolotowy od turbiny przez IC do kolektora jest zasyfiony olejem
-
[B7 BLB] Mocne szarpnięcie przy odpalaniu
sprawdzałeś świece żarowe? podepni VAG-a i zobacz. Miałem lekkie szarpanie silnikiem przy odpalaniu. Przyczyną była przepalona świeca.
-
BMW 527eta E28 mojego staruszka;)
Stara Beta lepsza niż Corvetta Serio- nieźle utrzymany!!
-
Spocik w Wieluniu
Narazie śmiga bez problemów. Przejechałem 21 tys bez problemów. Jest kilka rzeczy które musze zrobić tj. tarcze+klocki, czyszczenie przepływki i takie tam. Martwi mnie jednak to że czeka mnie wymiana napędu pompy oleju co w BLB jest nie uniknione