Treść opublikowana przez augustA4
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
Skąd masz pewność że silnik zakupiony nie będzie gorszy od Twojego???????? Jaki silnik chcesz zmienić to jedynie z samochodu jeszcze nie rozebranego po którego stanie będziesz mógł coś stwierdzić Ja bym proponował kapitalke,bynajmniej wiesz co masz zrobisz kapitelke to bedziesz ial praktycznie nowy silnik. Z tymi na allegro jest różnie. Jak juz kupywać to tak jak kolega pisze tylko z samochodu który jeździ i wiesz co z nim jest.
-
Gdzie na studia - MiBM czy transport ?
Kończyłem Transport na PP. kierunek Transport drogowy. nie wiem co robiłeś na studiach ale ja przeszedłem bez problemu. Pierwszy rok jest ok! Na pewno musisz przyłożyć sie do matematyki. Ja kończyłem technikum samochodowe w poznaniu gdzie poziom matmy nie był za wysoki. Dałem sobie spokojnie radę. Co do projektów to na transporcie masz dużo mnie niż na Mechanice. Transport to świetny kierunek!! POLECEM!!! Możliwości pracy naprawdę duże!! możesz pracować wszędzie gdzie jest transport. Ja aktualnie zajmuje sie transportem ponadgabarytowym i świetnie uczelnie mnie do tego przygotowała!! Transport na wydziale MRiT na PP
-
[B7 BRB] S line ściema szybek dvd ,kamerka
daj mu czasu wczoraj wieczorem dopiero kupił furkę Dokladnie!! Chłopak jeszcze nie ochłoną. niech narazie nacieszy sie tym co ma
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
A może rozwiazanie był by zakup calego silika? Szkoda że nie wyciagnołes silika i nie sprawdziłeś bloku tak jak pisali koledzy i ja. Teraz masz trzy rozwiązania: Dwa takie jak pisze kolega wesz82 lub wymiana calego silika.
-
[B7 BLB] Czy przy wymianie rozrządu profilaktycznie wymienic "IMBUSIk"
zamierzam właśnie to zrobić przy wymianie rozrządu w moim silniku. poza tym przymierzam sie ostro do zmiany silnika na BKD
-
[B7 BPW] Nieszczelność w układzie chłodzenia - znikajacy płyn chłodzący
Dokładnie tak! jedz do fachowca niech ściągnie dolną osłone i zobaczy co sie dzieje. dosypywanie roznego rodzaju środków zasyfia cały układ.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Wrocław - Shell V-power GTL 4,02
-
Wakacje w Chorwacji
rozsądna cena to 40-60 EUR za apartament. Oczywiście można wybrać sobie za 120 EUR. Ceny w Chorwacji są ok. W knajpie wydajesz na dwie osoby od 120-200 KUN i naprawdę daje rade piwko 6-10 Kun. opłaty na bramkach to po przeliczeniu kilometrów wychodzą naprawdę dobrze. ( można płacić w Kun lub EURO). W zeszłym roku przy kursie EUR 3,30 było naprawdę tanio. teraz wyjdzie na pewno troszkę drożej ale warto. Powiem tak nie pojadę nad polskie morze bo zapłacę tam tyle samo co w Chorwacji za dużo gorsze warunki.
-
Wakacje w Chorwacji
Witam! byłem w Chorwacji kilka razy więc dołączę sie do wątku Zawsze jechałem w ciemno i znalazłem kwaterę za rozsądne pieniądze i w dobrym poleżeniu. co prawda wymaga to troszkę cierpliwości i siły bo po całej nocy jazdy za kokiem czeka dość długie szukanie. To co mogę polecić to region Malarskiej riwiery. Jedziesz pokoleji miejscowości które oddalone są od siebie o kilka kilometrów i szukasz tam gdzie ci sie podoba. ( omijaj makarską- miasto bez atmosfery "moje zdanie") Trasa przez Czechy-Austria-Słowenia jest ok. Osobiście jeżdżę przez Słowację. tak jak juz wyczytałeś omijaj Węgry - fatalne drogi ( jak w Polsce ) Słowenia to niestety korki i opłata 35 EUR za odcinek 10 km. AndyN - jak zna drogę żeby to ominąć to wal do niego bo niech ci wytłumaczy. Ja osobiście próbowałem to ominąć ale bez dokładnej mapy sie nie dało Ubezpieczenie zawsze!!
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
tez mam taki problem i poprosze kolege "dlaczego" o opis tego magicznego zestawu naprawczego :>
-
[B5 AKN] Pedał hamulca się zapada, przy zwalnianiu tarcza dźwięczy i grzeje się
czyli cylinderki poruszają sie luźno tak? Rozumiem że układ masz odpowietrzony? Grzanie tarcz powoduje nie powracający cylinderek. powrót cylinderka realizowany jest poprzez gumkę uszczelniająca cylinderek. Kiedyś miałem problem grzania sie tarcz przez to że pękł przewód hamulcowy w środku tzn przepuszczał ciśnienie do cylinderka lecz nie puszcal go z powrotem.
-
[B5 AKN] Pedał hamulca się zapada, przy zwalnianiu tarcza dźwięczy i grzeje się
Sprawdz czy cylinderek się nie zapiekł. to że tarcze rozgrzewaja sie do czerwoności moze byc spowodowane zapieczeniem cylinderków.
-
[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi
Moim zdaniem takie rozwiązanie powinno być " wieczne " szkoda tylko że nie było go od początku produkcji BLB
-
[ALL B7] Trzecie światło stop nie działa
Miałem podobny problem z podświetleniem tablicy. 1- metoda na lekki strzał :> 2 - metoda rozebralem przeczyściłem styki i teraz juz długi czas spokój.
-
[B6 AVF] Problem z odpowietrzeniem układu z ABS/ESP po naprawie zacisku
ESP pracuje na tej samej pompie ABS
-
[B6 AVF] Problem z odpowietrzeniem układu z ABS/ESP po naprawie zacisku
Masz zapowietrzony układ hamulcowy. Przy naprawie zacisku najprawdopodobniej uległa zapowietrzeniu pompa ABS. Jej odpowietrzenie jest możliwe za pomocą urządzenia do napełniania i odpowietrzania układów hamulcowych (odpowietrzanie ciśnieniowe).] no chyba że kros zna inny sposób pozdro!
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
No tak, tylko konrola stanu to nie jest pomiar ilości oleju bagnetem, żeby napęd i wałki skontrolować trzeba rozebrać cały przód, a jak się okaże że Wystarczy zlecić sporawdzenie napędu wałków podczas wymiany paska rozrządu. Tak czy siak masz cały przód rozebrany. Co do sensu wprowadzenia wałków to juz było o tym pisane. niestety ta konstrukcja umarla ze względu na awaryjność, wiekszą masę silnika, bardziej skomplikowana konstrukcję. Szybciej skonstruowano silnik ktory posiada wałki. Nikt nie broni tego rozwiązania tylko opisuje co sie moze stac i dlaczego.
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Zgadzam się z Musashi Zastanawiam się dlaczego Audi nie zaleca w swoiej instrukcji obsługi wymiany napedu wałków po okreslonym przebiegu. Wiadomo że jest to naped lańcuchowy ma swoja żywotność (tak jak napęd rozrzadu w innych markach ). To że Audi wycofalo ten napęd łańcuchowy i stosuje teraz zestawy koł zębatych to wynika z faktu że rozwiazanie takie jest praktycznie wieczne.
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
:good: :good:
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Zapisując sie do forum nie wiedziałem jeszcze że silniki BLB maja problemy. Po pierwszym tygodniu czytania wszystkich postów na temat wadliwego BLb złapałem wielkiego doła . Gorączkowo szukałem silnika BKD, nasłuchiwałem pracy mojego silnika itp. Teraz juz jestem spokojniejszy co do silnika bo wiem co sie może stać i jak z tego wybrnąć. Myślę że sianie zamętu typu : wymienić silniki BLB na BKD bo zaraz wam padnie napę jest bezsensowne. Moim skromnym zdaniem lepiej pisać: Kubowicze posiadający silniki BLB- sprawdzajcie swoje silniki pod względem pracy tj. czy w okolicach rozrządu nie zaczyna wam trzeszczeć dziwnie ocierać itp. To podstawa. zużywanie sie kół zębatych nie nastepuje z minuty na minutę. Jeżeli pada nam naciąg łańcuszka, czy zużywa sie kolo zębate to wiadomo że ten łańcuch inaczej sie układa i będzie słyszalny. Jeżeli ktoś ma warsztat , podnośnik czy cos takiego może sie postarać aby odkręcić miskę olejowa i sprawdzić stan napędu. Co do zasadności stosowania wałków to ich zastosowanie ma swój cel. Przy konstruowaniu silników nic nie bierze sie zniczego. Zastosowanie wałków ma na celu wy równowarzenie pracy sinika. Jako ciekawostka podaje fakt że silnik Toyoty V6 posiada 4 wałki i napęd przekazywany jest łańcuszkiem. Zastosowanie tych wałków wyeliminowało praktycznie do 0 wibracje silnika. Zadajecie pytanie dlaczego BKD tego nie ma a silnik nie wykazuje wibracji. Otóż dlatego że na pewno został przekonstruowany układ korbowy silnika który zmniejszył wibrację. Nie porównywałem wałów korbowych, korbowodów i tłoków tych silników ale jestem przekonany że tak właśnie jest. Czynnikiem wpływającym na drgania silnika są również fazy wtrysków paliwa oraz fazy rozrządu. Dawno temu liznołem, na politechnice i technikum zasady konstruowania silników spalinowych więc na tej podstawie opieram moją tezę.
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
Kolega maro71m-1 mało w widział co może stać sie z silnikiem i nie ważne czy to blok żeliwny czy aluminiowy!
-
[ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID
To taka psychologia! wiesz że masz lepsze paliwo które teoretyczne powinno dawać lepsze osiągi więc wciskasz bardziej w pedał żeby to zobaczeyć. Stąd spalanie większe
-
Spocik w Wieluniu
- [ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID
3,76 Wroclaw- [ALL B8] Nareszcie A4 B8 2009
Furka Git - [ALL TDI] Nowe paliwo Shell V-power Diesel GAS-TO-LIQUID