Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Siatki są ori oem, kupione u Nas na forum. Diody led to: http://allegro.pl/lampki-led-podswietlenie-audi-a3-a4-b6-b7-a6-c6-q7-i6579205901.html Bardzo fajnie świecą, wraz z funkcją coming home tworzy ciekawy efekt za samochodem po zmroku.
  2. Samochód przeszedł odnowę hamulcy, głównie tylnych. Kilka dni pracy wieczorami, w wolnej chwili. Generalnie rzecz ujmując to od 14 lat chyba nikt nie zaglądał do tyłu. Rdzy co nie miara. Ale jakoś udało się wszystko poodkręcać, wyczyścić, kilka śrub nowych wpadło. Osłony tarcz mają wyczyszczoną rdzę + położony środek na rdzę i kolor. Jarzma wyczyszczone do sreberka, zaciski również. Tarcze nowe, klocki też. Hamulec fajnie się poprawił ale tylko przez pierwsze 2-3 hamowania, później nagle tak jakby puchł(?) albo jakby nagle zaczęło brakować wspomagania. Dodatkowo prawe tylne koło podczas testów masakrycznie grzeje się (a grzało się i przed renowacją hamulcy). No nic... wydawało mi się, że tłoczek był zastany. Przyrządem do wciskania tłoczków kilka razy ten tłoczek wykręcałem i wkręcałem do zacisku, wydawało mi się, że rozruszał się. Dźwignia ręcznego również zaczęła działać pod naciskiem kciuka (gdzie przed demontażem zacisków ciężko było dźwignie ruszyć używając ścisku). Czeka mnie teraz zdejmowanie prawego tylnego zacisku, rozebranie go na czynniki pierwsze i sprawdzenie co to się dzieje z tym tłoczkiem i czemu to koło tak grzeje się. Damy radę Jest to drugi samochód więc mam czas. Na szczęście niezawodna A2'jka daję radę BTW. Samochód dostał filtry Knecht, płukankę Liqui Moly i olej Motul, w poczekaniu jest jeszcze płukanka do ON marki Datacol ale czekam, aż w baku będzie 40l paliwa. Filtry w samochodzie były prawie jak nowe więc można przyjąć, że faktycznie były wymieniane te 2 tys km temu, tak jak na to wskazywała wlepka pod maską. Ale nie wiem jakiego producenta były bo oznaczenie ich było jakieś "KRA" i numer seryjny. Ale mechanicy strasznie po łebkach robią samochody - zaciski przewodów niepodokręcane, obudowa filtra powietrza słabo wsadzona w podłużnicę, płyta pod silnikiem skręcona tak sobie, śruba od spustu oleju dopierniczona jakby to śruba od koła była... Generalnie trzeba wszystko sprawdzać i poprawiać. Podziękowania również dla mojej żony, która towarzyszyła mi przy każdym etapie prac i pomagała mi w nich jak umiała, bądź dodawała mi sił, gdy żadne słowne zaklęcia na "k" nie pomagały, by odkręcić śruby.
  3. Przepływomierz tnie dawkę paliwa. Nie ma się co dziwić, że samochód słaby. O powietrzu samym silnik nie pojedzie.
  4. Kolejny element ukladanki cel od jutra -> hamulce, olej i filtry. Z nowosci to wpadly dzisiaj piora wycieraczek Valeo pod ramiona Aero. Cena poraza...
  5. Właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że mam ramiona przednich wycieraczek Aero. A było to spowodowane tym, jak kupiłem pióra starego typu i nie pasowały ;-) P.S. Czy każde Valeo tak ciężko wchodzi na Aero czy trzeba jakiś myk wykonać aby było lżej? I pytanie: czy sprawność tylnego zawieszenia na poziomie 62% i ugięcie 44mm świadczą, że amortyzatory do wymiany czy co? Byłem na trzepakach dzisiaj (stuki z prawej strony z tyłu) i są podejrzenia co do poduszki amortyzatora w prawym tylnim kole. A skoro już mam robić (od jutra też biorę się za renowację hamulcy) to dobrze wiedzieć, czy nie zrobić czegoś jeszcze.
  6. Odnośnie BIPów to trójka kuleje.
  7. Próbuję Ciebie dogonić z podejściem do samochodu A pianka to Forch do tapicerki: Na lekkie zabrudzenia badz do co tygodniowego przelecenia samochodu jak znalazl. Jednak do ciezszych zabrudzen trzeba mocniejsza chemie.
  8. Korzystając z ładnej pogody i chwili wolnego wziąłem się za porządki w środku. 30 minut mordęgi i wsiowe nakładki zdemontowane. Proszę zwrócić uwagę na arcy-wykwintny sposób montażu polegający na przewierceniu gumowych nakładek na pedały i przymocowaniu na śruby... Głównie czas pozwolił mi na gruntowne upranie bagażnika. Wszystko wyjęte, łącznie z boczkami. Szczotka ryżowa, proszek do prania i sruu! Nareszcie ładny zapach. Do bagażnika zapraszam tylko na bosaka I zdjęcie na tle mojego drugiego samochodu - amelinowej A2 W tle przyszły garaż dla A4. W wakacje budynek przejdzie remont i wkońcu będę miał własny garaż z warsztatem. Jeszcze jedna ciekawostka - A4 ma dalej oryginalne gumowe dywaniki, rok produkcji - 2003.
  9. Żona mnie uprzedziła Powoli zaczynamy coś działać, małymi krokami. Zbieramy informacje co i jak. Następnie pewnie będą hamulce z tyłu (nowe tarcze i klocki) + rozebranie 4 zacisków (przód/tył), wymiana uszczelnien, nasmarowanie, pomalowanie i złożenie. Wczoraj byłem u lakiernika z samochodem aby opowiedział co i jak można w nim zrobić oraz jaką mniej więcej miał przeszłość. Są wiadomości dobre i złe. Dobre - bez dzwona i mocno nie bite. Złe - szpachla na prawych drzwiach między środkową listwą o klamkami, doły drzwi nie były ruszane. Lewe tylne nadkole na rancie w okolicach progu również nosi ślady naprawy i jakiś placek na masce. Reszta - fabryka (tylna klapa nie malowana i bez rdzy). Do wymiany mam lewy przedni błotnik (rdza) i prawe przednie drzwi (szpachla, w niektórych miejscach ponad 1mm i rdza pod listwą). Powoli się ogarnie A tak to samochód jeździ zajekurczebiście! Cichy, zrywny i mega trzyma się drogi w zakrętach
  10. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Zobaczymy co finalnie wyjdzie bo samochód pójdzie na poprawki lakiernicze I może faktycznie jeszcze by doły zderzaków dać w kolor. Nie wiem, zastanawiam się
  11. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Szybkie pytanie - avant, czarny, bez s-line i malowanych dolow zderzakow oraz progow + listwy drzwiowe s-line w kolor samochodu. Będzie to jakoś wyglądać?
  12. trepek odpowiedział(a) na Ronnie temat w 1.9TDI
    Po wpisaniu w google "budowa pompy vp37", pierwszy link i mój poradnik - http://www.audi80.pl/topics75/allrozbieranie-pompy-wtryskowej-bosch-vp-37-vt65472.htm
  13. Jak będę miał wolną chwilę to muszę przejrzeć hamulce, czyli rozebrać, przeczyścić, nasmarować/wymienić uszczelnienia, pomalować, złożyć. Zauważyłem, że polskich warunkach serwis hamulcy polega jedynie na wymianie klocków, ewentualnie tarcz. A tak nie może być w moim samochodzie ;-) No i pranie trzeba zrobić tapicerki bo chyba nigdy nie prana. No i silnik z komorą silnika trzeba cały umyć bo brudno. No i widziałem gdzieś wczoraj, że na niektórych elementach metalowych gdzieś się pojawia rdza - trzeba by wyjąć, obczyścić, zakonserwować i pomalować. Aaa... ja to mam pierdolca na punkcie detali ;-) Powoli też rozmyślam nad modami
  14. Które podświetlenie rejestracji zakupiłeś? Podeślesz linka z przykładową aukcją?
  15. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Chciałbym wszystko razem obszyć aby uniknąć sytuacji, że te elementy miałyby inne odcienie skóry (obszycie szara skora).
  16. trepek odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kto na forum zajmuje się jeszcze obszywaniem kierownic/ręcznych/gałek? Reggi od dawna nie wchodził na forum, zajmuje się dalej tym?
  17. Pobawiłem się kompem ale nic specjalnego nie znalazłem. No, kierunkowskaz prawy przod nie dziala i blad od prawego swiatla cofania (a dziala).
  18. Narazie przeglądam jakie mody można w b6 zrobić. Myślałem, aby zacząć od: - obszycie kierownicy/gałki/ręcznego, bądź - nakładki na pedały sportowe, ale... - żona mówi, że audio gra słabiej niż w A2. No tak... w A2 jest Bose.
  19. W korekcjach nie dalem zera ;-) Powinno byc -0.30 do +0.30 ;-) Pisałem tamtego posta późno w nocy. Powiem Ci, że A2 po chipie lepiej zbiera się od AVF'a przed chipem, ale myślę, że jak będzie 160KM i z 370NM to A4 będzie zwinniejsze. Tylko ciekawe, czy szybsze, bo A2 gnałem 210 km/h i jeszcze się rozpędzał.
  20. Stęskniłeś się za samochodem?
  21. Właśnie ciekawi mnie jak wyjdzie obszycie kierownicy, galki i recznego. Czy beda roznice w kolorze czy nie.
  22. W A2 rezanie w większości zakończone ;-) Teraz jedynie pielęgnacja i utrzymywanie stanu technicznego na należytym poziomie. Jeszcze do A2 tylko szukam kubełków w materiale A co do A4 to najpierw sprawy techniczne a później, jak czas pozwoli, doposażymy go nieco.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.