Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. To zależy które części. Ale temat termostatu w tych silnikach jest tak znany, że każdy dla spokoju idzie do ASO.
  2. A dlaczego z góry decydować się na droższą płytę fundamentową? Rozumiem tam gdzie grunt jest "słaby", ale wszędzie i zawsze? 1) Ława fundamentowa to nie płyta. 2) Płytę warto stosować jeszcze jeśli fundament byłby powyżej poziomu przemarzania gruntu, wtedy (jak gdzieś by występował) grunt wysadzinowy ciągle będzie wprowadzał nierównomierne naprężenia na ławę. Źle zrobiony projekt fundamentu pod warunki gruntowo-wodne bądź złe wykonanie samego fundamentu. Generalnie fundament powinien stanowić ok 20-30% inwestycji pod surowy stan. Funtamentu nie da się tanio wzmocnić, jeśli coś nie tak będzie to generalnie rozbiórka domu i postawienie od nowa czeka.
  3. http://www.derwesten.de/region/auch-in-hamburg-sexuelle-uebergriffe-auf-frauen-an-silvester-id11428037.html "Sylwesterowa noc. Kolonia, Niemcy. Jest krótko po północy. Grupa blisko tysiąca imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w pobliżu dworca głównego odpala fajerwerki, a następnie zaczyna atakować wszystkie kobiety, które znajdowały się w pobliżu. Wiele z nich zostaje okradzionych, pobitych. Z części zrywane są ubrania i bielizna. Dochodzi do gwałtów oraz prób gwałtów. Krzyki, płacz, policja bezradna... Na policję do dziś zgłosiło się już blisko sto poszkodowanych kobiet. Policja zatrzymuje kolejnych podejrzanych. Wszyscy mają azyl. Wszyscy to uchodźcy." Także ten tego...
  4. A w polifcie przednie zawieszenie jest inne?
  5. Czujniki temp i termostat zawsze kupuje się w ASO. Kolega pisał, że nowy termostat i ten, co wyjął z samochodu były identyczne - to znak, że ktoś już termostat zmieniał. Ori z ASO delikatnie różni się od tego, co kupuje się w sklepie (trzymałem oby dwa w dłoniach). Rok temu wymieniłem termostat na ori i silnik 1.4 TDI (który notabene wydziela mniej ciepła od 1.9 TDI) nie ma problemów z trzymaniem temperatury. Termostat w ASO kosztuje ok 110zł, czujnik temp między 50-70zł (tak mi się wydaje, każda z tych rzeczy jest dwa razy droższa od zamiennika). I tutaj ważna rzecz - silnik musi mieć wszystkie osłony i pokrywy przewidziane przez producenta, łącznie z dolną osłoną silnika i owiewkami na chlodnicy.
  6. Czasem w D2 nie ma z przodu wahaczy jak w B5?
  7. Fajny wózek :-) Chyba widziałem go nawet w ogłoszeniach na otomoto. Z wyposażenia brakuje jeszcze pakietu skórzanego, gdzie dolna część deski, część tunelu środkowego i plastiki w boczkach drzwi są obszyte skórą. Pamiętam, że był jeszcze pakiet skórzany, gdzie cała deska rozdzielcza była obszyta skórą. Ehh... też poluję na D2 ale nie wiem czy polift czy przedlift.
  8. Ostatnio sprawdzałem spalanie A2'ki (ostatnie 2 tygodnie). Cykl mieszany, dynamiczny - 4.62l / 100km. Testowane po spaleniu ~32l paliwa. Przejechanie 100km kosztuje mniej niż 20zł (ostatnio tankowalem ON za 3.8zł za litr więc wychodzi 17.5zł) ;-)
  9. Możesz zebrać trochę materiału po środku - rozpórka metalowa pracuje na krawędziach.
  10. Zdrowych, spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie świąt!
  11. Przy takich obciążeniach jakie występują na górnej rozpórce, aluminium w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o wytrzymałość na rozciąganie i skręcanie to można wykonać elementy z jednego i drugiego metalu/stopu o takiej samej wytrzymałości (z aluminium te elementy będą lżejsze). Tylko stal ma taką przewagę nad innymi materiałami, że posiada dość dużą granicę plastyczności. Po przekroczeniu granicy sprężystości (a ta granica uważana jest za granicę wytrzymałości danego materiału bo po przekroczeniu jej są trwałe odkształcenia) aluminium praktycznie zaraz pęka a stal przechodzi w stan plastyczny (można dalej zwiększać obciążenia ale następuje trwałą deformacja) aż do zerwania.
  12. trepek odpowiedział(a) na trepek temat w 1.9TDI
    Zgodnie ze schematem, istnieje coś, na przewodzie paliwowym zasilającym, co mogłoby być zaworem odcinającym. Na poniższym rysunku zaznaczyłem to w kółku. Część nie jest opisana osobno tylko jest integralną częścią.
  13. trepek odpowiedział(a) na trepek temat w 1.9TDI
    Etka też nic nie pokazuję ale aż sprawdzę. A co do objawów to po odpaleniu czasami trzęsię silnikiem jak galaretą, korekcję bywają pod +/- 3.0 mmg ale do czasu aż sprzęgło wcisnę. Wtedy, po paru sekundach, wszystko ustaje.
  14. trepek odpowiedział(a) na gumis93 temat w 1.9TDI
    Nie pisałeś, że jest tam dziura. Taki cypelek do dostania na szrocie/allegro/ASO i być może w sklepie. Jak nic takiego nie masz pod ręką to weź kawałek węża przelewowego, utnij z 5cm, jedną stroną wsadz na wtryskiwadz, do drugiej wkręć śrubkę i zaciśnij opaską. Takie rozwiązanie spokojnie wystarczy abyś tymczasowo mógł jeździć samochodem i znaleźć docelową rzecz.
  15. Silnika nie zatrzesz bo oleju Ci nie ubywa, jedynie możesz go przegrzać. Sprawdź osadzenie czujnika temp. czy tamtendy nie wydostaje się płyn.
  16. trepek odpowiedział(a) na gumis93 temat w 1.9TDI
    Zaślepka aby się nie wylewał nadmiar paliwa tylko wracał do pompy.
  17. trepek odpowiedział(a) na trepek temat w 1.9TDI
    Tandempompa jest identyczna jak w 1.9 pd (chyba nawet te same numery).
  18. trepek odpowiedział(a) na gumis93 temat w 1.9TDI
    Zacisnąć opaską.
  19. trepek odpowiedział(a) na trepek temat w 1.9TDI
    Do tej pory byłem przekonany, że 1.4 TDI nie ma pompy w zbiorniku ale swoim zdziwieniem dałeś mi do myślenia. A2 nie ma pompy paliwa w baku.
  20. trepek odpowiedział(a) na trepek temat w 1.9TDI
    Nie mam pompy paliwa w zbiorniku, filtr paliwa wymieniałem rok temu ale BIPy cały czas na takim samym poziomie.
  21. trepek opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Silnik co prawda 1.4 TDI ale wydaje mi się, że nie ma znaczenia, czy 3 cylindry czy 4 bo konstrukcje pokrewne. Walczę z niskimi BIPami na pompkach (po -50 na każdej), po odpaleniu na każdej pompce BIPy wynoszą 0, później na trzeciej pompce BIPy szybko spadają do okolic -50, jak spadną na trzeciej to zaczynają spadać na drugiej pompce, jak spadną na drugiej to zaczynają spadać na pierwszej, co to za czary?
  22. Wczoraj w swoim samochodzie, po odpaleniu (stał przez kilka dni) zaobserwowałem dwie rzeczy: - kilkanaście secund po odpalniu silnik zaczął się bardzo trząść i słychać było dudnienia (korekcje na pompkach zaczynały świrować i dobijaly do +/- 3.0), po wciśnięciu sprzęgła dudnienie momentalnie ustało a korekcje po paru sekundach się ustabilizowały (zmalały o rząd wielkości), czy świadczy to o końcu dwumasy? - walczę z niskimi BIPami na pompkach (po -50 na każdej), po odpaleniu na każdej pompce BIPy wynoszą 0, później na trzeciej pompe BIPy szybko spadają do okolic -50, jak spadną na trzeciej to zaczynają spadać na drugiej pompce, jak spadną na drugiej to zaczynają spadać na pierwszej, co to za czary?
  23. Możesz wymienić orign uszczelniający między turbiną a rurą dotolową. A tak to pewnie turbo do regeneracji.
  24. Rozumiem, że to egzamin z matematyki klasa II gimnazjum?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.