Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Nawet jak turbina z VNT? Myślałem, że jak VNT to będzie wstawać szybciej.
  2. To wiem, pójdzie do korekty na początku lutego podczas zmiany rozrządu. A BIPy? Aktualne odczyty są po zmianie filtrów i oleju. Przed zmianą wszystkie BIPy były na -60. Proszę rzućcie okiem na te logi, czy turbina nie wstaje za późno? DYNAMICZNE: Grupa 008: http://vaglog.pl/log_214000.html Grupa 010, 011: http://vaglog.pl/log_214001.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_214002.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_214003.html
  3. Ciepło się zrobiło, stokrotki zakwitły, nowy felunek ;-) Ostatnio zakupiłem jeszcze długo poszukiwaną osłonę ręcznęgo w skórze oraz z srebrnym oringiem (cena bardzo niska była) oraz komplet klamek w kolorze. Fotopstryczkowała and stylizajn by Trepkowa.
  4. W nicku Olkusz, rejestracja z Katowic. Czemu tak?
  5. Jak samochód jest wyposażony w ori webasto to przy wlaczonym trybie ECON do ogrzewania wnetrza nie bedzie odpalane webasto.
  6. W MB jest kąt wtrysku po korekcji przez ECU i jego wartość zależy od różnych czynników (jak temp paliwa, płynu chlodniczego itp) i ECU ustala ten kąt za pomocą zapisanych map. Ten kąt jest wyższy bądź równy temu, co masz w BS.
  7. Jak rzecze stare porzekadło: "bez majzla i młota to nie robota" ;-)
  8. Co to za mechanik, ktory po wymianie rozrządu kąta wtrysku nie ustawiał? To jest partanina a nie robota. Przyśpieszony kąt wtrysku ma negatywny wpłyn na układ korbowo-tłokowy, większe ilości tlenków azotu oraz oczywiście silnik głośniej pracuje. Nie trzeba w 1Z/AFN rozgrzewać silnika aby w BS zobaczyć jaki jest kąt wtrysku.
  9. To nie wał korbowy tylko koło zamachowe, w AFN dwumasowe. Są dwa znaki z czego używane jest tylko "0". Dolna krawędź strzeliny w skrzyni ma przecinać na pół znak "0".
  10. trepek odpowiedział(a) na jaarekm temat w 1.9TDI
    A jak nie będziesz miał gniazda to musisz je sobie sam zrobić, zajrzeć za schowek pasażera do ECU i popatrzeć jak rozwiązali podłączenie.
  11. trepek odpowiedział(a) na jaarekm temat w 1.9TDI
    Jak odłączyłeś przepływomierz i zero reakcji to znaczy, że nie działa on ;-)
  12. trepek odpowiedział(a) na jaarekm temat w 1.9TDI
    Przepływomierz pewnie padł. Gniazdo diagnostyczne masz w podszybiu pod klapką od bezpieczników. Jest starego typu, czarno-białe.
  13. Jedyny znak na wałku rozrządu jaki jest używany to miejsce na blokadę od strony grodzi.
  14. Zawsze przecież było tak, że zakładając hak w audi były odpowiednie zmiany konstrukcyjne i nie było wielkiego halo jak teraz, w b6. W Audi 80 b3 jak był ori hak był podwójny wentylator chłodnicy, grubsza chłodnica (dokładnie takie same elementy jak w wersji na ciepłe kraje), inne zawieszenie przód/tył, jak było wspomaganie to jeszcze chłodniczka do niego. W A4 B5 tak jak powyżej prócz chyba grubszej chłodnicy. To i w B6 jest tak samo.
  15. Kąt wtrysku odczytywany jest z informacji jakie przesyła wtrysk sterujący oraz czujnik na kole zamachowym. Problemów szukałbym właśnie u tych czujników.
  16. Mialem 1Z z mocą 133KM i skrzynię 6g, rwało do przodu jak szalone
  17. Poczytajcie sobie: http://www.audia2.fora.pl/img-src-https-dl-dropboxusercontent-com-u-77775465-foto-20na-20forum-m-6-png-a-font-size-2-color-6a0303-diagnostyka-vag-font,12/aktualizacja-oprogramowania-silnika,1260.html PinkFloyd pracuje, o ile się nie mylę, w ASO w USA. Wydaje mi się, że osoba konkret.
  18. Tak, są. Nawet przez kilka lat po zakończeniu produkcji danej jednostki silnikowej. Na forum A2 użytkownik Pink Floyd, który pracuje w ASO (chyba), zrobił porównanie między softem seryjnym a ostatnią aktualizacją i zmiany są znaczące. W skrócie w efekcie było +5% do mocy i NM oraz minus 0.5l w spalaniu. I to dla prostego silnika jak 1.4 benzyna z pośrednim wtryskiem. Dla współczesnych diesli może być jeszcze lepiej.
  19. Sprzedać po kosztach, dołożyć się i kupić również niewiadomo co? Bezsens i podwójna strata pieniędzy.
  20. Ano, pokazywałem :-) I miałem brać te co Ci pokazywałem ale dzisiaj szybki rzut okiem na allegro, patrzę i te felgi były niedaleko Krakowa. Więc pojechałem ;-) Rozmiar to 16 cali, teraz szukam opon, pewnie jakieś 185/50 trafią. Raczej nie założę 205/40 do A2.
  21. Za 300zł grzechem było nie wziąć tego radia :-) Kiedyś to flagowiec Sony był za cenę grubo ponad 6000zł. Nowy felunek:
  22. Zabierałeś się do remontu mając 3 tys? I jeszcze odstawiając samochód do warsztatu? Optymista ;-) Rzeczą świętą jest po kupnie samochodu wymiana rozrządu, olejów, filtrów. Druga rzecz - albo samemu robimy albo u kogoś zaufanego bo już tyle aut po fachmanach widziałem, że szkoda mówić, mówią że coś robili a jedynie pieniądze biorę za nie robienie niczego. Właśnie trafiłeś na taki samochód po fachmanach ale sprzedający był takim niechlujem. Zrób samochód i jeździj dalej, przynajmniej wiesz co masz ;-) Podczas montażu turbiny zalej ją olejem.
  23. Za 309zł http://bitcomputer.pl/pl_PL/p/s/16965
  24. Wiązke silnika trzeba zmienić. Węże nie pasują od klimy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.