Treść opublikowana przez trepek
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Dla mnie może się to dziwne wydać ale A2 wcale nie jest małe w środku. Z tylu np. A3 jest duzo mniejsze od A2 jak chodzi o przestrzeń na nogi (tylko do A2 z tyłu wchodzą dwie osoby).
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Historia z zetorkiem się zakończyła, pora rozpocząć coś nowego. Tym razem przesiadłem się z Zetorka na (dosłownie) Traktorka. Audi A2, poliftowe, rocznik 2004, silnik 1.4 TDI o mocy 90KM. W porównaniu do wersji 75KM obecny silnik jest odprężony, ma mocniejsze pompki, VNT, dwumasa i wiele innych usprawnień. Wbrew obiegowym opiniom silnik nie jest jakoś przesadnie głośny a zawieszenie jest, jak to Trepkowa powiedziała: "miodzio"! Lekko twarde aby samochód pewnie się na zakrętach trzymał i odpowiednio miękkie aby nie czuć, że po studzience się przejeżdża ? Samochód sprowadzony z Belgii, od kobiety która była jego jedynym właścicielem. Utrzymany należycie, w czystości i porządku. Przejechane 173 tys km i jest to przebieg jak najbardziej prawdziwy. Wszystkie dokumenty, łącznie z instrukcjami do radia. Koło zapasowe nigdy nie używane. Lakier ori, szyba przednia wymianiana oraz prawy reflektor (na ori z 2011r). Reszta ori. Kilka zdjęć: Środek bez przetarć, zadrapań, uszkodzeń. Nie palone. Normalnie super Z wyposażenia to standard: - alufelgii - 4 x airbag - climatronik - ESP, ASR itp - tarcze z tyłu, z przodu wentylowane Co do planów to wielkich zmian nie będzie. Ot kilka chromów z pakietu S-Line, tempomat. Może FIS... Kiedyś wygłuszę drzwi, podłogę, trafi lepsze audio. Może jakiś program na 110KM. No i aluski 16/17 cali na lato, obecne zostają na zimę.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Audi A2 zakupione
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Żony jeszcze nie mam narazie kupie sobie A2 a za jakiś czas drugi samochód - a6 albo a8. Ciężko utrzymać samochód klasy premium w premium stanie gdy uzytkuje się go na co dzień. Narazie musze skupić sie na swojej pracy także mysle ze A2 będzie idealne jako niewielki, bezpieczny i oszczędny dupowoz
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Sprzedany, chlip chlip Mam nadzieję, że długo będzie służył nowemu właścicielowi. W weekend jadę po A2 poliftowe z silnikiem ATL a więc odprezone 1.4 TDI ze zmodyfikowanym układem paliwowym o mocy 90KM.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Jutro ostatni dzień. Tak ją zapamiętam: samochód jak kobieta, czasem potrafiła wnerwić ale nigdy nie zawiodła i zawsze można było polegać na niej. Zetorkowi przyda się trochę kosmetyki, w niektórych rzeczach lekkiego ogarnięcia. Ale jeszcze wiele km przed tym samochodem. No i żaden samochód jak ten nie dawał tyle frajdy w zakrętach. A miny ludzi widzących 1Z'eta zamykającego budzik - bezcenne ;-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Też mam nadzieję, że trafi w dobre ręcę. Zainteresowanie jest ale do obejrzenia zapraszam dopiero po świętach. A co do informacji, że program źle działał to dlatego, że czujnik temp. mi szalał. Wymieniłem na ori i zupełnie inaczej jeździ i spalanie niższe niż seria.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Sprzedam zetorka za 7500zł. Link do ogłoszenia sprzedaży: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300935-zetorek-19-tdi-6-biegow-mocno-doinwestowany-7500zl/#entry4281467
-
Szarpanie przy ruszaniu
Skrzynie regenerujesz?
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
A czemu nie kupiłeś Tomek Castrola? Przecież do skrzyni Castrole są dobre i sprawdzone.
-
Halogeny w zderzaku b5 przedlift
Tak się poprostu mówi, że turbina puchnie :-) Podczas Małopolskiej nocy naukowców byłem na wydziale mechanicznym PK i tak mieli silnik do testów (zwykłe 1.9 TDI na pompowtryskach, 130KM) i temperatura powietrza za turbiną wynosiła ponad 100*C przy dodawaniu gazu. Więc jaka ta temperatura musi być jak silnik jest w samochodzie, w upale w korku ;-) A silnik badawczy był w klimatyzowanym pomieszczeniu. O ile jeszcze ori IC z ledwością styka to jak już nieco się podniesie moc tak nie wystarcza.
-
Halogeny w zderzaku b5 przedlift
W upalne dni nie puchnąłby na gorącu. U siebie w dieslu bardzo czuć jak turbo puchnie w upale na tym mini ICku ;-)
-
Halogeny w zderzaku b5 przedlift
Ori IC daje ale mało.
-
Problem z odpaleniem po postoju AFN
Odczytaj w BS na ciepłym, grupa 000, kolumnę 02 i 04.
-
Problem skrzynia biegow lub sprzegło.
musisz i tak zdjac skrzynie.
-
Przejście z 1BA na 1BE
Przód tak nie nurkuje w zakrętach :-)
-
Przejście z 1BA na 1BE
Ale warto zmienić, polecam.
-
po wymianie sprężyn z przodu coś stuka
Poluzuj wszystkie śruby od wahaczy, które trzymają tuleje gumowo-metalowe. Pouginaj ręcznie przednie zawieszenie, niech się to ułoży, dopiero skręć. Przynajmniej wyeliminujesz zły montaż wahaczy.
-
po wymianie sprężyn z przodu coś stuka
I montujesz zawieszenie, które idzie o 40mm w górę względem starego, czyli na nowym zawieszeniu masz wahacze wstępnie ugięte. Wjeżdżasz w dziurę i jeszcze bardziej je uginasz. Tuleje metalowo-gumowe napewno to bardzo lubią :-)
-
A3 8L Armiego - 1.9 ASZ 5D
Możesz podać linka?
-
Wygłuszanie drzwi przód audi a4 b5
Kowi87, pisać o dystanse.
-
Halogeny w zderzaku b5 przedlift
Przeszczepiasz mocowania halo z jednego zderzaka do drugiego.
-
po wymianie sprężyn z przodu coś stuka
Wahacze dokrecales na opuszczonym samochodzie?
-
Halogeny w zderzaku b5 przedlift
Ja sprzedaję taki zderzak, ori US :-) Stan, hmmm.... mocno średni ale halo jest i mocowania w zderzaku pod halo także. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297620-zderzak-us-z-halo-czyli-ori-przedlift-z-halogenami/ A i kierownicę powietrza z polifta też bym znalazł za flaszkę u siebie. Oglądajcie bardziej co się sprzedaje, bo kilka rzeczy mam zachomikowane i będę w rzucał na giełdę w dobrych pieniądzach by sprzedać.
-
A3 8L Armiego - 1.9 ASZ 5D
No ja właśnie szukam 8L poliftowego z silnikiem 1.9 TDI 130 KM ;-)