Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Jak to powiedziała moja Basia: dwa dni razy trzy osoby równa się 6 biegów :-) I takem żem czynność poczynił w swoim samochodzie. Jako, że mój zetor jeździ na doładowaniu w booscie 1.6 bar, wtryski 216, pompa AFN, 16bit + virus, postanowiłem wrzucić do samochodu skrzynię 6 biegową. Warsztatu nie mam, od spodu ciężko by było wyjąć skrzynię więc trzeba było wyjechać z silnikiem. Korzystając z uprzejmości pobliskiego złomu wypożyczyłem podnośnik hydrauliczny. Czasu było niewiele bo tylko dwa dni ale jakoś daliśmy radę... fakt, że w pewnych momentach już myślałem, że nic z tego nie będzie ale jednak towarzyszył Nam niezawodny dziadek Basii i wszystko ogarnęliśmy (m. in. rozwalona obudowa łożyska wyciskowego, urwana śruba wysprzęglika, brakująca śuba do przykręcenia półosi do przedniego koła itp). Dość przynudzania, zecior ma skrzynię 6 biegową, ładnie pociska, dobrze się drogi trzyma itp. Więcej w komentarzach pod zdjęciami. Wyjeżdżamy z silnikiem: Stara skrzynia uszczelniona na silikonie... Montaż kolektora z AWX, wcześniej się wypalał z 15 minut, stary kolektor zabity w 50%, kanały w głowicy... szkoda gadać. Z samych kanałów wyskrobałem całą łopatkę nagaru. Porównanie kołysek z 1.9 TDI i z 2.5 TDI. Moje, po obstukaniu rdzy młotkiem, okazały się przeżarte przez rdzę Kilka fotek zestawu 1Z + skrzynia 6 biegów. I po montażu, wpadło również sportowe zawieszenie - czerwone amortyzatory 1BE + sprężyny czerwone H&R. Narazie sam przód. Wymienione zostało: - skrzynia - sanki - wybierak - półosie - całe przednie zawieszenie z zwrotnicami, amortyzatorami, sprężynami - wsadziłem drugie wygłuszenie między skrzynie a karoserie - kolektor AWX - i wiele dupereli o których teraz nie pamiętam już ;-) Jeździ super, kopyto ma duuużo lepsze, wkręca się bardzo fajnie, przestał dymić. Wbicie przy 120km/h 6 biegu to sama przyjemność Jeszcze wiadomo, że samochód cierpi na wady wieku dziecięcego: to tutaj coś lepiej dokręcić, to tutaj lepiej wybierak ustawić itp. Ale wszystko się ogarnie! A na koniec, pies. Cały czas Nam towarzyszył z budy :-) ---------- Post dopisany at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ---------- Ja mam narazie jednomasa w tej skrzyni ale myślę nad dwumasem :-)
  2. Chwilka, lekkie opóźnienie ale już się biorę za nadrabianie Ot, śmigałem sobie, tyyyyyle teraz biegów mam do wyboru, że muszę się nacieszyć :-)
  3. Po 20 zdjęcia i szczegóły ale japa się cieszy
  4. O, moje fotele Powitac paskude :-)
  5. Przeszczep zakonczony sukcesem Chcialem na wstepie podziekowac swojej dziewczynie oraz jej dziadkowi, bez pomocy tych osob ta sztuka by sie nie udala. Czapki z glow! Dzisiaj 16h robilem kolo samochodu. Skrzynia 6g na pokladzie, z przodu 1BE + sprezyny H&R. Zdjecia i opisy problemow oraz modyfikacji jutro:decayed: Ahh... szczesciobiegowy zeciorek
  6. Narazie jest strasznie kolorowo, ale jak dywan wpadnie niebieski to bedzie dobrze, moim zdaniem :-) ---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ---------- Parę zdjęć na szybko kubełków, jak widać - trzeba przeprać. Podgrzewane i elektryczne lędźwie w poliftach ---------- Post dopisany 20-06-2014 at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 22:33 ---------- Dzisiaj pierwszy dzień swapa skrzyni na 6g. Z racji braku możliwości aby wymienić skrzynię muszę wyjąć silnik... ale przy okazji zrobi się kilka innych rzeczy. Zdjęcia: Przy okazji wymiany skrzyni usunąłem wyciek płynu chłodniczego polegający na wymianie oringu w jednym krućcu (kupiłem ori aby znowu nie ciekło...). Wziąłem się również za kolektor z ARL i widać jak go wypalałem w środku :-) Wyjąłem całe zawieszenie bo jednak tak będzie lepiej, wstawię do przodu chyba ori 1BE ale zastanawiam się również nad zawieszeniem z czerwonymi amorkami i sprężynami czerwonymi H&R, bo mam takie i takie. Chciałem również w alternatorze założyć sprzęgiełko ale... 2h szukania i nikt nie miał odpowiedniego klucza Gdzieś mi się również rzuciła pod rękę pompa wspomagania z 2.5 TDI a jak wiemy, te pompy były 120 bar. Zastanawia mnie tylko i jednocześnie martwi taka rzecz, że pompa jest z 2007r i nic nie pisze jaka firma i jakie ciśnienie. Ale mam nadzieję, że jak wyjęta z 2.5 TDI to jednak będzie te 120 bar. Wszystko poodkręcane jest, o 7 rano przyjeżdża podnośnik do silnika więc silnik wyjeżdża o 7:15:decayed:
  7. trepek odpowiedział(a) na vapor16 temat w 1.9TDI
    Oczywiście, bo komputery są inne. Potrzebujesz komputer, wiązke, przerobić sterowanie turbiny na podciśnienie, pierwsza rura wydechu tez inna. Jak to sa podobne roczniki to nic wiecej, jak rozne, np. Twoj to 1995 a AFN to 1999 to musisz jeszcze przeplywomierz zmienic i dolozyc map sensor w rurze dolotowej za silnikiem.
  8. Jak taka skurwysiała partia może mieć dalej takie poparcie? Skąd tyle debili na ostatnich wyborach głosowało na PO? Skąd 7 lat temu tyle głosów mieli? Korwin dobrze gada, że Polacy to banda debili. Polska ledwo zipie jak chodzi o zadłużenie a rząd chce drukować pieniądze bez pokrycia. Pięknie! Świetnie! Już historia pokazała, że tak było - hiperinflacja itp. Tak Tusk straszył Polaków, że jak Pis będzie u władzy to zagraniczne firmy będą uciekać a tutaj świat zastanawia się, czy NBP jest niezależne czy podległe rządowi... Ehh... jeszcze trochę PO będzie u władzy i będzie tak jak Kononowicz mówił - nie będzie niczego.
  9. Ja gram na klarnecie :-)
  10. trepek odpowiedział(a) na wojti856 temat w 1.9TDI
    widocznie te modele które ja widziałem i miałem okazje naprawiać ,miały inne . a klka widziałem z hdk i 2t i to widac było ,że ori ,nie dłubane. Sam robie przekladki Boscha na Pierburga i jak klient dostarczy mi ori instalacje od Pierburga to tez nie widac, ze cos dlubane :-) I jest pozniej Pierburg z turbina T2 :-) Nawet w krotkiej serii Pierburga z zewnetrznym map sensorem i czujnikiem cisnienia atmosferycznego w Audi 80 bylo T15.
  11. Jak sie rozbierze skrzynie na czesci to na zlomie jest ok 100zl.
  12. Na allegro po 30zł są.
  13. trepek odpowiedział(a) na wojti856 temat w 1.9TDI
    W audi 80 na przepływce Pierburga była już T15 :-) Nigdy nie było połączenia T2 i nastawnik indukcyjny w Audi. Osprzęt w audi 80 na Pierburgu jest taki sam jak w A4 do 97r. Jedynie wizualnie obudowa filtra powietrza się różni i umiejscowienie niektórych elementów.
  14. Przepływomierz dobrze pokazuje, jeno masz przeładowanie.
  15. Kubełki przywiozłem, grzane, do sedana :-) W stanie naprawdę świetnym, tylko przeprać. ---------- Post dopisany at 10:10 ---------- Poprzedni post napisany at 07:04 ---------- Kolor co prawda niebieski, ale dywan sie da niebieski i bedzie dobrze :-) Wzor tapicerki to jodelka. Fotele poliftowe.
  16. Welury na sprzedaż wraz z tapicerką drzwi :-) ---------- Post dopisany 11-06-2014 at 00:12 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2014 at 23:45 ---------- Coś innego przywiozłem dzisiaj :-)
  17. trepek odpowiedział(a) na Jotek temat w 1.9TDI
    Miałem krzywy napinacz i nowy pasek poszedł po paru tys km.
  18. Jakby ktoś chciał wydech to mam na zbyciu takie coś: Firmy Monti, nierdzewka. Za 140zł + KW. Możecie poszukać ile taki nowy kosztuje.
  19. Nosz kur... logi są statyczne i dynamiczne (czyt. podczas jazdy).
  20. trepek odpowiedział(a) na lordmani temat w 1.9TDI
    Gówno prawda, jedynie ori jest gumowo-olejowa (ori są marki AVON), reszta jest gumowa. Temat wałkowany dziesiątki razy na forum.
  21. Sam się czasami zastanawiam nad powrotem do 80'tki... za tyle pieniędzy co dołożyłem do b5 (zawieszenie i hamulce) miałbym w 80'tce elementy z S2 z piastami 5x112 :/ Nie mówiąc, że elementy środka trwałością i jakością biją te z b5. Z drugiej strony b5 jest wygodniejsze, cichsze i lepiej trzyma się drogi.
  22. Jak mnie pamięc nie myli to 30NM do śrób od rozrządu. A dla osoby, która śmieje się z książki serwisowej radziłbym bardziej zwracać uwagę na to co się pisze :-) Bo samemu się robi tylko opinię.
  23. Dalej nie czaję, to zderzak z jakiejś S4?
  24. Fajnie, pdc do przedlifta :-) Też będę polowal.
  25. Pewnie jakieś światełko albo cusik do środka:grin:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.