Treść opublikowana przez trepek
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Jak to powiedziała moja Basia: dwa dni razy trzy osoby równa się 6 biegów :-) I takem żem czynność poczynił w swoim samochodzie. Jako, że mój zetor jeździ na doładowaniu w booscie 1.6 bar, wtryski 216, pompa AFN, 16bit + virus, postanowiłem wrzucić do samochodu skrzynię 6 biegową. Warsztatu nie mam, od spodu ciężko by było wyjąć skrzynię więc trzeba było wyjechać z silnikiem. Korzystając z uprzejmości pobliskiego złomu wypożyczyłem podnośnik hydrauliczny. Czasu było niewiele bo tylko dwa dni ale jakoś daliśmy radę... fakt, że w pewnych momentach już myślałem, że nic z tego nie będzie ale jednak towarzyszył Nam niezawodny dziadek Basii i wszystko ogarnęliśmy (m. in. rozwalona obudowa łożyska wyciskowego, urwana śruba wysprzęglika, brakująca śuba do przykręcenia półosi do przedniego koła itp). Dość przynudzania, zecior ma skrzynię 6 biegową, ładnie pociska, dobrze się drogi trzyma itp. Więcej w komentarzach pod zdjęciami. Wyjeżdżamy z silnikiem: Stara skrzynia uszczelniona na silikonie... Montaż kolektora z AWX, wcześniej się wypalał z 15 minut, stary kolektor zabity w 50%, kanały w głowicy... szkoda gadać. Z samych kanałów wyskrobałem całą łopatkę nagaru. Porównanie kołysek z 1.9 TDI i z 2.5 TDI. Moje, po obstukaniu rdzy młotkiem, okazały się przeżarte przez rdzę Kilka fotek zestawu 1Z + skrzynia 6 biegów. I po montażu, wpadło również sportowe zawieszenie - czerwone amortyzatory 1BE + sprężyny czerwone H&R. Narazie sam przód. Wymienione zostało: - skrzynia - sanki - wybierak - półosie - całe przednie zawieszenie z zwrotnicami, amortyzatorami, sprężynami - wsadziłem drugie wygłuszenie między skrzynie a karoserie - kolektor AWX - i wiele dupereli o których teraz nie pamiętam już ;-) Jeździ super, kopyto ma duuużo lepsze, wkręca się bardzo fajnie, przestał dymić. Wbicie przy 120km/h 6 biegu to sama przyjemność Jeszcze wiadomo, że samochód cierpi na wady wieku dziecięcego: to tutaj coś lepiej dokręcić, to tutaj lepiej wybierak ustawić itp. Ale wszystko się ogarnie! A na koniec, pies. Cały czas Nam towarzyszył z budy :-) ---------- Post dopisany at 21:32 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ---------- Ja mam narazie jednomasa w tej skrzyni ale myślę nad dwumasem :-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Chwilka, lekkie opóźnienie ale już się biorę za nadrabianie Ot, śmigałem sobie, tyyyyyle teraz biegów mam do wyboru, że muszę się nacieszyć :-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Po 20 zdjęcia i szczegóły ale japa się cieszy
-
[B5 FL AJM] Smerfetka Pelican Blue Metallic
O, moje fotele Powitac paskude :-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Przeszczep zakonczony sukcesem Chcialem na wstepie podziekowac swojej dziewczynie oraz jej dziadkowi, bez pomocy tych osob ta sztuka by sie nie udala. Czapki z glow! Dzisiaj 16h robilem kolo samochodu. Skrzynia 6g na pokladzie, z przodu 1BE + sprezyny H&R. Zdjecia i opisy problemow oraz modyfikacji jutro:decayed: Ahh... szczesciobiegowy zeciorek
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Narazie jest strasznie kolorowo, ale jak dywan wpadnie niebieski to bedzie dobrze, moim zdaniem :-) ---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ---------- Parę zdjęć na szybko kubełków, jak widać - trzeba przeprać. Podgrzewane i elektryczne lędźwie w poliftach ---------- Post dopisany 20-06-2014 at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 22:33 ---------- Dzisiaj pierwszy dzień swapa skrzyni na 6g. Z racji braku możliwości aby wymienić skrzynię muszę wyjąć silnik... ale przy okazji zrobi się kilka innych rzeczy. Zdjęcia: Przy okazji wymiany skrzyni usunąłem wyciek płynu chłodniczego polegający na wymianie oringu w jednym krućcu (kupiłem ori aby znowu nie ciekło...). Wziąłem się również za kolektor z ARL i widać jak go wypalałem w środku :-) Wyjąłem całe zawieszenie bo jednak tak będzie lepiej, wstawię do przodu chyba ori 1BE ale zastanawiam się również nad zawieszeniem z czerwonymi amorkami i sprężynami czerwonymi H&R, bo mam takie i takie. Chciałem również w alternatorze założyć sprzęgiełko ale... 2h szukania i nikt nie miał odpowiedniego klucza Gdzieś mi się również rzuciła pod rękę pompa wspomagania z 2.5 TDI a jak wiemy, te pompy były 120 bar. Zastanawia mnie tylko i jednocześnie martwi taka rzecz, że pompa jest z 2007r i nic nie pisze jaka firma i jakie ciśnienie. Ale mam nadzieję, że jak wyjęta z 2.5 TDI to jednak będzie te 120 bar. Wszystko poodkręcane jest, o 7 rano przyjeżdża podnośnik do silnika więc silnik wyjeżdża o 7:15:decayed:
-
Wymiana silnika z 1z na afn
Oczywiście, bo komputery są inne. Potrzebujesz komputer, wiązke, przerobić sterowanie turbiny na podciśnienie, pierwsza rura wydechu tez inna. Jak to sa podobne roczniki to nic wiecej, jak rozne, np. Twoj to 1995 a AFN to 1999 to musisz jeszcze przeplywomierz zmienic i dolozyc map sensor w rurze dolotowej za silnikiem.
-
I znowu afera, znowu tasmy w roli glownej ........
Jak taka skurwysiała partia może mieć dalej takie poparcie? Skąd tyle debili na ostatnich wyborach głosowało na PO? Skąd 7 lat temu tyle głosów mieli? Korwin dobrze gada, że Polacy to banda debili. Polska ledwo zipie jak chodzi o zadłużenie a rząd chce drukować pieniądze bez pokrycia. Pięknie! Świetnie! Już historia pokazała, że tak było - hiperinflacja itp. Tak Tusk straszył Polaków, że jak Pis będzie u władzy to zagraniczne firmy będą uciekać a tutaj świat zastanawia się, czy NBP jest niezależne czy podległe rządowi... Ehh... jeszcze trochę PO będzie u władzy i będzie tak jak Kononowicz mówił - nie będzie niczego.
-
Instrumenty na jakich gramy
Ja gram na klarnecie :-)
-
czym sie różni 1z od ahu
widocznie te modele które ja widziałem i miałem okazje naprawiać ,miały inne . a klka widziałem z hdk i 2t i to widac było ,że ori ,nie dłubane. Sam robie przekladki Boscha na Pierburga i jak klient dostarczy mi ori instalacje od Pierburga to tez nie widac, ze cos dlubane :-) I jest pozniej Pierburg z turbina T2 :-) Nawet w krotkiej serii Pierburga z zewnetrznym map sensorem i czujnikiem cisnienia atmosferycznego w Audi 80 bylo T15.
-
Uszkodzona Szkrzynia Biegów Audi A4 B5 1,6 ADP
Jak sie rozbierze skrzynie na czesci to na zlomie jest ok 100zl.
-
syczenie/dmuchanie przy dodawaniu gazu
Na allegro po 30zł są.
-
czym sie różni 1z od ahu
W audi 80 na przepływce Pierburga była już T15 :-) Nigdy nie było połączenia T2 i nastawnik indukcyjny w Audi. Osprzęt w audi 80 na Pierburgu jest taki sam jak w A4 do 97r. Jedynie wizualnie obudowa filtra powietrza się różni i umiejscowienie niektórych elementów.
-
Brak mocy przy wcisnieciu gazu do dechy
Przepływomierz dobrze pokazuje, jeno masz przeładowanie.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Kubełki przywiozłem, grzane, do sedana :-) W stanie naprawdę świetnym, tylko przeprać. ---------- Post dopisany at 10:10 ---------- Poprzedni post napisany at 07:04 ---------- Kolor co prawda niebieski, ale dywan sie da niebieski i bedzie dobrze :-) Wzor tapicerki to jodelka. Fotele poliftowe.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Welury na sprzedaż wraz z tapicerką drzwi :-) ---------- Post dopisany 11-06-2014 at 00:12 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2014 at 23:45 ---------- Coś innego przywiozłem dzisiaj :-)
-
Pęknięty pasek wieloklinowy
Miałem krzywy napinacz i nowy pasek poszedł po paru tys km.
-
Basowa końcówka do A4 B5 1.8T
Jakby ktoś chciał wydech to mam na zbyciu takie coś: Firmy Monti, nierdzewka. Za 140zł + KW. Możecie poszukać ile taki nowy kosztuje.
-
Buchnęło dymem i zgasła
Nosz kur... logi są statyczne i dynamiczne (czyt. podczas jazdy).
-
Wymiana poduszek silnika
Gówno prawda, jedynie ori jest gumowo-olejowa (ori są marki AVON), reszta jest gumowa. Temat wałkowany dziesiątki razy na forum.
-
audik 80 czy audik a4
Sam się czasami zastanawiam nad powrotem do 80'tki... za tyle pieniędzy co dołożyłem do b5 (zawieszenie i hamulce) miałbym w 80'tce elementy z S2 z piastami 5x112 :/ Nie mówiąc, że elementy środka trwałością i jakością biją te z b5. Z drugiej strony b5 jest wygodniejsze, cichsze i lepiej trzyma się drogi.
-
Momenty dokręcenia śrub pompy wtryskowej vp37
Jak mnie pamięc nie myli to 30NM do śrób od rozrządu. A dla osoby, która śmieje się z książki serwisowej radziłbym bardziej zwracać uwagę na to co się pisze :-) Bo samemu się robi tylko opinię.
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Dalej nie czaję, to zderzak z jakiejś S4?
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Fajnie, pdc do przedlifta :-) Też będę polowal.
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Pewnie jakieś światełko albo cusik do środka:grin: