Treść opublikowana przez trepek
-
Jaka To Nagrzewnica? Pomocy !
Pewnie po małym polifcie z lat 1997-1999.
-
[B5 AHL] Nie taki znowu typowy Szarak - AVUS
Jakbym nie wiedział, że zdjęcia wykonane w 2014r to pomyślałbym, że pochodzą z katalogów producenta!
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Spokojnie, w swoim czasie :-)
-
Potrzebny schemat instalacji wtyczek obok ECU.
Nie dostałem schematów, odpuściłem narazie :-) Może jak ECU zmienię to wpadnie szyna CAN.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Chyba Ci sie pomylila cyfra Ja nie mam VNT ;-) Tylko WG turbinę. Z resztą T15 to małe gówienko i od dawna myślę o zmianie ale narazie cisza. Każdy mówi, że moc kulawa i kulawa... No wiem, że kulawa, widać, że wszystko powyżej 2600 obr leci w dół Jak ogarnę elektrykę wnętrza to biorę się za logi. A co do pomylenia cyferki na szybko znaleziony wykres sprzed 2 lat: A jeszcze widziałem sprzed roku co moc była między 234 a 237KM. EDIT: Ale racja, moment to mi się walnął i wpisałem tylko 300NM ;-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Ja w piku mam 1.5 ale spada do 1.4. Jazda bardzo fajna, mam program już prawie rok :-) Zrobiłem na nim z 25tys km. A co do doładowania i mocy to widać czarno na białym, że coś nie tak jest bo pierw niutony gonią bardzo szybko do 299 a później jak szybko wzrastały tak szybko opadają. Jakby moment wolniej opadał to spokojnie można mieć 150KM jak i więcej. Kolega w silniku 1.9 TD (co seryjnie miał ten silnik 75KM) miał maksymalny moment ok 300NM i moc ~240KM. Tylko że silnik moment w miarę trzymał do 5 tys obr.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Seryjne :-) Tak mi pokazuje manometr w kabinie, ile widzi ECU to nie wiem bo nie robiłem nigdy logów na tym Ecu
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
rrrudy25 Ok 1.4 bar. fanthomas18 Muszę coś nagrać :-) Frimuś Bardzo dobra sprawa dla pomodzonego 1Z :-) radimm Mam 16 bit plus program od kostrza.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Za szybko NM spadają, ciekawe jak tam ciśnienia w pompie :-) No i dymu za dużo, brakuje powietrza.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Ostatnimi czasy wymieniłem tunel z nagrzewnicą na poliftowy wraz z wszystkimi czujnikami i silniczkami. Musiałem przerobić wiązkę... Wrzuciłem również deskę poliftową bo moja się rozklejała. Skrzynia 6 biegowa ma świetne przełożenia:naughty: Byłem dzisiaj w Kielcach na targach Dub IT i tak się stało, że mój samochód trafił na hamownię. W sumie nie wiedziałem czego można się spodziewać bo ostatnie logi swojego samochodu robiłem przed ostatnią zimą. Ale wjechałem, 5 bieg, cały gaz, 30*C w cieniu, zakopciło mocno... i wypluło: 133 kunie i 299 niutków. Nieźle jak na 1Z na seryjnej turbinie Trzeba jeszcze co nieco dograć ;-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Bedzie poznym wieczorem
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Inne są :-) Audi 80 a A4 to zupełnie dwa innne samochody. A czego szukasz? Tunelu samego? Bo chyba mam jakiś do 80'tki. Odezwij się na pw. ---------- Post dopisany 20-07-2014 at 16:45 ---------- Poprzedni post napisany 12-07-2014 at 09:13 ---------- 133km i 299nm mam
-
[ALL B5] Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą vol.3
Macane w Kielcach na Dub It
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
czlowiek szybko przyzwyczaja sie do dobrego wlej znowu stary olej a bedziesz mowil ze silnik sie popsul
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
ja się za to martwię ostatnimi swoimi poczynianiami... właśnie skończyłem przerabiać instalacje klimatronika z przedliftowej na poliftową (nowy tunel z nagrzewnicą, czujniki, klapki, sterowanie etc), ciekawe czy będzie działać
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Nie przesadzajcie już, że silnik miałby się rozszczelnić...
-
Potrzebny schemat instalacji wtyczek obok ECU.
Potrzebuje schemat instalacji oraz opis wtyczek, ktore wystepuja w obudowie ECU. Są tam cztery wtyczki o różnych kolorach (czerwony, biały, czarny etc). Silniki to 1.9 TDI 1Z z 1995r oraz 2.5 TDI AKN z 2000r.
-
Zetor znowu nie odpala...
Ja tez nie mam zwyklej cyny I tez mam stacje lutownicza.
-
Zetor znowu nie odpala...
No ja wsadzałem ;-) Dwa razy lutowałem. Później po mnie lutowała jeszcze jedna osoba i dalej to samo. Jakieś fatum wisi nad tą pompą bo zawsze puszcza na tych samych pinach. I żeby to chociaż była moja pierwsza pompa... Tylko proszę się powstrzymać od głupich komentarzy typu: "nie umiem", "zła cyna", "olewam sobie" bo Tomek wie jakie mam podejście do pracy i ewentualnych reklamacji i jak tylko pierwszy raz puściły luty to pognałem do niego do domu aby poprawić. Chociaż uwierzyć nie mogłem, że coś poszło nie tak. Ale tak bywa w życiu
-
Zetor znowu nie odpala...
Weź palnik butanowy i zrób jak opisywałem przez telefon :-)
-
Im cieplejszy silnik, tym gorzej odpala.
Raczej tłocząca a nie wstępna. Bo jakby wstępna była to test zimnej wody nie miałby sensu...
-
Jaki ecu do 2.5TDi ma obsluge CAN?
A chcesz taki sterownik? Bo mam.
-
Przerobienie przedlifta na polifta
Jak chcesz to miałby m 4 poszycia drzwi za 80zł wraz z cięgnami ale bez bębenków za 80zł + KW.
-
[ALL B5] Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą vol.3
Do garażu i niech czeka sobie na weekendowe przejazdzki niestety nie kazdy zarabia w juro, dobrze ze marzenia nie kosztuja Pociąć i na części sprzedać. A jak kogoś nie stać by zarabiać w ojro to dokształcić się i przekwalifikować aby polepszyć swój status społeczny :-)
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Jeszcze nie rozwiązałem ale pewnie przełożę same bębenki. Myślę, że powinny pasować