Treść opublikowana przez trepek
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Dekielki, dywaniki i twórczość Trepkowej :-)
-
Cieknąca gumowa rura sinika 1.9TDI AHH
To olej z turbiny, zawsze przy takich pęknięciach cieknie. Nazwa tego elementu, hmm... gumowy łącznik.
-
po wymianie rozrządu nie ma mocy i głośno chodzi.
Zawsze przy zdejmowaniu paska rozrządu konieczne jest sprawdzenie kąta wtrysku! Różne paski, różne stopnie ich zużycia, być może różne delikatne odchyłki przy naciąganiu napinacza i kąt będzie inny. Z resztą co to za znajomy, co nawet nie sprawdził rozrządu na znaki? Producent wyraźnie mówi: po złożeniu rozrządu obrócić silnikiem 2-3 razy, sprawdzić znaki i naciąg napinacza. Później sprawdzenie VAGiem. Bez wiedzy i narzędzi diagnostycznych niech ten człowiek naprawia maluchy bądź polonezy a nie dotyka się do 1.9 TDI. Bo później słychać, że to, że tamto nie działa. To, że silnik stary nie znaczy, że młotkiem się go naprawia. W silnikach 1.9 TDI na pompie robiłem rozrząd grubo ponad 100 razy (może i ponad 200, głównie przy wyciąganiu i uszczelnianiu pomp) i stosując się do zaleceń producenta nie było problemów z ustawieniem rozrządu.
-
Warunki gwarancji na nadwozie
Perforacja nadwozia to dziury na wylot zrobione przez rdzę. Gwarancja taka nie obejmuje rdzy pojawiającej się w zakamarkach.
-
fis przedlift a fis polift pytanie
Da się, trochę przeróbek ale da się.
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
u mnie też prostują za 50zł/szt. alu.. U mnie, pod Olkuszem, jest i prostowanie za 50zł a jest i za 100zł. Jednak za 50zł to na odczep a za 100zł jest jak należy. Ceny bez paragonu.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Całkiem nieźle. A2 wiele nie waży więc 90KM i 230NM starcza aż nadto. Dynamika lepsza niż z poczciwego 1Z. Ma specyficzny dźwięk ale tak to trafiłem na, odpukać, w dobrą jednostkę.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Też mnie ciekawi ile to wytrzyma :-) Farba z utwardzaczem, wszystko odtłuszczone.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Jeszcze nie mam tych chromów ale mam to w planach ;-) Kilka zmian wprowadzonych w samochodzie: - półkę obok lewarka skrzyni biegów obkleiłem alcantarą aby rzeczy tam położone nie rysowały plastików ani nie rezonansowały: - zmieniłem pokrętło lusterek na chromowane: - przeprowadziłem regenerację hamulcy, odnowiłem, pomalowałem, przesmarowałem dedykowanymi smarami. usunąłem dokładnie rdzę, uszczelki powymieniałem. Z przodu nowe tarcze i klocki TRW, z tyłu tarcze przetoczone i klocki ATE. Nareszcie działa jak należy Kolor zacisków to złoty metalic od Foliateca, zdjęcia dokładnie tego nie oddają. W tle, na zdjęciach środka, widać nowe dedykowane dywaniki welurowe z napisem Audi A2.
-
SPRZEDANY A2 2005r, BHC, LZ5C, 17"+KW; RNSE+BT;
Sorry że odgrzewam, jak kupisz wersję z czteromiejscową i wyjmiesz tylne fotele, to z A2 się robi mała ciężarówka , wejdzie i wózek dla bliźniaków Ponad 150cm płaskiej przestrzeni.
-
Uszczelnienie pompy wtryskowej
Ponoć są ludzie, którzy wymieniają 2 bez demontażu pompy. Ale imho to ryzyk-fizyk.
-
Rozwalona Turbosprężarka- przyczyny
Po drodze jest intercooler więc myślę, że na jego żebrowaniu się mogło coś zatrzymać.
-
Rozwalona Turbosprężarka- przyczyny
Każda turbina ma luz, pytanie tylko jak duży był ten luz.
-
Uszczelnienie pompy wtryskowej
Za uszczelnienie całej pompy? Wyjęcie itp? Bo nie chce mi się w to wierzyć, totalnie. A jeśli tylko nastawnik to proszę - nie siać zamętu, bo to się robi na samochodzie w parę minut. Niedługo wyjdzie, że pompę całą można zrobić za 100zł! A w rzeczywistości okaże się, że tylko jedna z wielu uszczelek została wymieniona i za rok zdziwienie, że czemu się leje z pompy jak robiona była.
-
Uszczelnienie pompy wtryskowej
Droga bo roboty dużo. Zdjąć przód, rozrząd rozpiąć, pompę wyjąć, uszczlnić, założyć, odpowietrzyć, ustawić, zrobić logi. 6-7h to zajmuje jak chce się dobrze zrobić. Szkoda, że jesteście tak daleko ;-) EDIT: Ja to samodzielnie robię. I nie ma żadnych przeciwskazań aby samemu to zrobić. Ot, dużo wolnego czasu, narzędzia, wiedza itp.
-
Części od 2,5 TDI do 1,9 TDI
Największe masz w 2.5 ale bez zmiany zwrotnic ich nie przeszczepisz. Do obecnych Twoich zwrotnic nie ma nic lepszego niż półosie, które posiadasz.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Jest pomysł by okleić dach na czarno, zawzorowałem się tutaj wyglądem A2 w wersji OpenSky. Zrobiło się ciepło, miałem trochę wolnego czasu więc można było spędzić część soboty z moją drugą, lepszą połówką i z samochodem ;-) Klamki w kolorze zamontowane na samochodzie: Ręczny w skórze + przycisk z aluminium nówka z ASO, zaślepka zapalniczki w chromie. Manetka tempomatu + sterowanie FIS zamontowana, wtyczka z wiazką do tempomatu pociągnięta ale 1.5m przewodów to za mało by dosięgnąć do ECU, w następnej wolnej chwili będzie przedłużanie wiązki i spięcie jej z ECU.
-
Stare diesle zostaną w garażach
Zamiast rocznika powinni patrzeć na normę spalin jaką spełnia dany samochód.
-
objawy padnietej dwumasy ?
I na ile gwarancję dają i jak później z jej respektowaniem?
-
[B5 1.9 AHU] ziemniak na codzień
Pewnie wyleciał zaworem wylotowym. Sprawdź w jakim stanie strona gorąca od turbiny.
-
Błotnik polift do przedliftu ?
Założyć można, jednak poliftowy ma inny kierunek i listwy boczne.
-
Chip tuning Audi A2 1.4 TDI
Ja jestem z Krakowa ale mógłbym np. dojechać te kilka kilometrów, powiedzmy do 200.
-
[B5 1.9 AHU] ziemniak na codzień
Wirnik od turbiny wleciał Ci do tłoka?
-
Chip tuning Audi A2 1.4 TDI
Czy ktoś zna ogarniętą osobę, która podjełaby się napisania programu do 1.4 TDI o oznaczeniu ATL? Turbo ze zmienną geometrią. I jaki przyrost mocy można oczekiwać ze standardowych 90KM i 230NM?
-
Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców
Jak złożysz sprawę na policji, pokażesz rozmowy itp to policja sama może się domagać od Hugo takich danych. Hugo takich danych Ci raczej nie udostępni.