Treść opublikowana przez trepek
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
To samo w A4 B5 było podczas wyciągania dywanu - strasznie dużo pracy. Znowu w A2 większość rzeczy trzyma się na zatrzaskach więc jest tylko pyk-pyk i wychodzi.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
@jedrekx Jeśli by to połączyć ze zwiedzaniem północnej części kraju to można by uczynić coś dobrego i pożytecznego @OGr Z racji podwójnej podłogi dywan musiał być dwuczęściowy ;-) A dokładnie to 3 częściowy, bo jest część kierowcy, pasażera i tył. Z czego dwie pierwsze wyciąga sie w minutę.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Dzięki :-) Troszkę brudu w samochodzie było, szczególnie, że z tyłu poprzednia właścicielka woziła dzieci. Pod dywanikami i obiciami była zaschnięta cola i inne soki oraz spożywka. Na szczęście to już za mną ;-) Wszystko ręcznie (na kolanach!) wyprane a same plastiki i podłoga aluminiowa przetarta do czysta za pomocą szmatki i plaka. Całość trwała prawie 7h.
-
srebrny lift po swapie 1.6 alz --> 1.8t anb
Codziennie rano idę (na nogach) Opolską w kierunku Azorów (od kładki). I właśnie te gumowe okleiny zawsze mi się rzucają w oczy. Mijamy się często.
-
Oklejanie dekorów/elementów wnętrza w Krakowie
Napisz do mnie na PW, moja dziewczyna okleja.
-
srebrny lift po swapie 1.6 alz --> 1.8t anb
Tą srebrną A4 o numerze TKA i z czarnymi gumowymi okleinami na zderzaku nie jeździsz codziennie rano w Krakowie o godzinie ok 8 rano ul. Opolską w stronę Nowej Huty? Bo coś znajoma mi się wydaje ;-)
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Taki zewnętrzny, dedykowany schowek samochodowy, który da się zamontować za fotelem kierowcy bądź pasażera.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Jeszcze nie. Natrafiłem na alledrogo na spacebox w kolorze środka (zdjęcie przykładowe):
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Dziękuję. W tym tygodniu powinien dotrzeć do mnie pewien rarytas z A2 ;-)
-
Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
Tak. Tu za 20zł masz. http://allegro.pl/kolektor-ssacy-sharan-alhambra-galaxy-038129713ag-i5556725022.html
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Znam to forum, jestem jednym z najaktywniejszych użytkowników tam :-) A to prawda, samochód fajny ale wymiana rozrządu w nim to była masakra...
-
Dmucha spod korka
To nie dmuchanie lecz efekt pracy tłoków i ruchu powietrza. Przyłóż kartkę a zobaczysz, że będzie się wyginała w dwie strony - raz jest wydmuch, raz ssanie. Jeśli położysz odkręcony korek na wlewie oleju a on nie będzie się cały czas unosił tylko sobie kolebał z lewa na prawo to nie ma się czym przejmować.
-
Swap z 1.9 TDI na 2.7 Biturbo
Są programy, które pokazują co i jak.
-
Pierwsze Audi, Pierwszy Wóz, Pierwsza Wpadka...
Za emocjonalnie podchodzisz do kwestii samochodu. To jest Twój pierwszy samochód, nie łudź się, że kupując inny, trafisz na perełkę, gdzie nic nie trzeba robić, bo takie auta są w salonie. Z używanymi samochodami już tak jest, że zawsze trzeba przy nich robić. Nawet sprzedając ten i dokładając się do innego zawsze musisz wykonać pakiet startowy, czyli rozrząd, olej, płyny, wszystkie filtry. Często hamulce i opony + felgii. A to też są koszta. Błędem, który zrobiłeś, był zakup samochodu na kredyt i łudzenie się, że nic nie trzeba będzie dokładać. Tak to niestety nie działa. Zawsze kupując samochód trzeba mieć te 3-4 tys zł w zapasie na w.w. pakiet startowy. U Ciebie doszedł jeszcze remont silnika. No cóż, zdarza się. Ale przynajmniej masz zrobione :-) Z drugiej strony sam piszesz, że przy samochodzie niewiele potrafisz zrobić. Na szczęście masz samochód wymagający opieki, jesteś użytkownikiem bogatego merytorycznie forum. Zainwestuj pieniądze w dobre klucze i do roboty :-) Masz okazję aby na tym samochodzie nauczyć się co nie co na temat aut i już nigdy w życiu nie trafiać na miny (wyobrażasz sobie życie, gdzie ciągle kupujesz co rusz to nową minę?). Nauka kosztuje, potraktuj to jako dar od losu aby czegoś się nauczyć.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Rok 2004 a więc pompki już po modernizacji ma (dokładnie te, co AWX posiada). Co z silnikiem się dzieje? W sumie nic szczególnego, dobrze odpala, jeździ. Czasem ma wiąkszą moc a czasem mniejszą. Aktualnie przejechane ma 181 tys km, w momencie zakupu 173 tys km. Od zawszze takie bipy na minusie byly. Korekcje tez super nie sa i na jednym garnku podbija czasami do -1.00, zwykle kolo 0.8. Myślę nad regulacją pompek i ewentualnie jeszcze nad wymianą gumek. Samochód do momentu zakupu przeze mnie jeździł w trybie long life na oleju Elf 0w-30, olej wymieniany zwykle po 25-28 tys km. U mnie zalany Motulem 5w-40.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Co jest powodem minusowych BIPów? http://vaglog.pl/log_201437.html Silnik 1.4 TDI o oznaczeniu ATL. Taki AWX ale o 3 cylindrach.
-
uszczelka pod głowicą?
Co do głowicy to będziesz ewentualne pęknięcie widział po demontażu, jak nie organoleptycznie to ocenisz to możesz oddać na sprawdzenie szczelności. W zależności od miejsca i typu uszkodzenia - da się pospawać głowicę.
-
[B5 AQD]Fake S4 2.8 V6 quattro Recaro xenon czarny sufit hamulce 360mm i pare inych drobiazgów:)
Czym malowałeś zaciski? U siebie, w srebrnym samochodzie (A2), też na złoto pomalowałem.
-
lusterka przed i polifcie
Wszystko pasuje. Odkręcasz stare, przykręcasz nowe. Poliftowe lustra mają wieksze szkla.
-
[AFN] poprawna siła na śruby głowicy ?
Moment śrub i etapy OK. Szpilki wałka pionowe 20NM, śruba na wałku chyba 35NM. Rozrząd co 60-70tys km trzeba wymieniać. Generalnie producent zaleca zawsze wymianę paska po jego zdjęciu. Praktyka, cóż... to jest Polska ;-) Raczej zapieczone kierownice niż zawór N75 spowodował takie ciśnienie. Chociaż cóż to jest ponad 1 bar. Problemów wydmuchania uszczelki jest bardzo dużo. Jak zdejmiesz głowicę to oceń stan uszczelki, jak zobaczysz, że np. wypalona to znak, że wtryskiwacz może podlewać i miejscowo następowało przegrzanie.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Kierownica już na pokładzie :-) Wszystko wykonane dłońmi Trepkowej! Komunikat się już nie pali
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
To w przyszłym tygodniu juz :-)
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
No jakoś tak się dzieje, że z Trepkową mamy wiele wspólnych pasji :-)
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Może zrobić jako wallpaper na komputerze ;-) Przerobione we photoshopie.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
@ogr Duże ptoki mogą sobie latać ;-) Byleby nie nafajdały na lakier. @eenemg 8Z0711333A 1K5 8Z0711333A 3Q7 Etka pokazuje dwa numery, ja mam ten drugi. Przycisk jest aluminiowy (co było lekkim zdziwieniem nawet dla Pana w ASO) także nie trzeba się bać, że kolor odpryśnie.