Treść opublikowana przez Labiel
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Miałem zdrowego kata, potem niestety odkleił się cały monolit więc musiałem go wywalić i pewien czas jeździłem z pustą puszką po kacie. Różnicy między katem a pustą puszką praktycznie nie było. Potem wstawiłem rurkę i jest duży różnica na plus jeśli chodzi o wkręcanie się na obroty, szczególnie wyżej. Minus to niestety to pierdzenie.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Też niestety mam to brzęczenie/pierdzenie. Strumiennice niby odradzają. Myślałem o jakimś przelocie w to miejsce. Macie jakieś propozycję?
-
[B5 ADP] Płyn w chłodnicy się zagotował
Jak wyciągniesz termostat to będzie widać wirnik. Można jeszcze ewentualnie patrzeć na niego a druga osoba draśnie rozrusznikiem aby sprawdzić czy wirnik się kręci. Rzadko, ale zdarza się że wirnik urywa się i nie kręci. PS: Oczywiście trzeba zachować ostrożność przy takiej operacji.
-
Czyszczenie przepustnicy w A4 B5 1.8 ADR
Jak doma była walnięta to ssał lewe powietrze więc pewnie ogólnie auto źle chodziło. U mnie problemu z odmą już nie ma bo jest wolna
-
[B5 ADR] Wywaliło olej przez bagnet
Dlatego też o tym wspomniałem, bo podczas robienia wolnej odmy sam zwróciłem uwagę że ten wężyk jest bardzo elastyczny, za bardzo...
-
[B5 ADR] Wywaliło olej przez bagnet
Eh, pisałem żebyś zwrócił na to uwagę w 2 poście.
-
Czyszczenie przepustnicy w A4 B5 1.8 ADR
Smarujesz cienko silikonem i będzie ok.
-
[B5 ANA] Po założeniu gazu ,bierze dość spore ilości oleju
Nie koniecznie. Kumplowi w Hondzie silnik brał 1 litr oleju na 1000 km i nie dymiła ani grama. Być może swoje zrobił katalizator. Silnik chodził dobrze i z jego pracy nigdy bym nie wywnioskował co mu dolega. Po rozebraniu okazało się że głowica krzywa jak banan, jeden zawór krzywy, cylindry podjechana, pierścienie do wywalenia, panewki na wykończeniu. Jednym słowem silnik nadawał się na złom - i tam też trafił, a mimo to do samej rozbiórki chodził bez zastrzeżeń.
-
[B5 ANA] Po założeniu gazu ,bierze dość spore ilości oleju
Moim zdaniem nie gaz jest tutaj przyczyną brania oleju - przynajmniej nie bezpośrednią. Moim zdaniem wynika to z tego iż w momencie kiedy ktoś ma już słabe pierścienie i jeździ na PB to PB dostaje się do oleju (ścieka po cylindrach) niejako uzupełniając oleju, rozrzedza go. Przez to możemy nie zauważyć brania oleju. LPG ze względu na swoje właściwości nie uzupełnia już oleju tak jak PB więc nagle się okazuje że silnik bierze duże ilości oleju a tak na prawdę brał je cały czas czego nie dostrzegaliśmy bo te braki uzupełniała PB. Oczywiście LPG może nieco przyczyniać się do brania oleju, ma wyższą temperaturę spalania, może więc w większym stopniu wypalać olej na gładziach cylindrów, przyczyniać się do szybszego twardnienia uszczelniaczy itp. Ale to raczej po dłuższym czasie eksploatacji. U mnie od założenia (prawie 40tyś) brania oleju nie stwierdziłem to znaczy ubywa go jakieś 0,2l na 10tyś czyli nic.
-
[B5 ADR] Wywaliło olej przez bagnet
Nie koniecznie uszczelka musiała pójść w taki sposób aby olej przedostawał się do płynu i na odwórt, choć tak często jest. Uszczelka mogła pójść tak że kompresja idzie w olej. Kupel miał znowu tak że kompresja poszła w płyn.
-
[B5 ADR] Wywaliło olej przez bagnet
Mniej więcej. Jest plastik mocowany do bloku, potem kolanko, potem wąż i koniec.
-
[ALL B5] Walka z drobnymi wyciekami miski i klawiatury
Starczy spokojnie i jeszcze połowa zostanie bo nie nakłada się tego dużo.
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu zewnętrznego
Jeśli faktycznie jest to lobro to będzie ok. Ja u siebie wymieniałem gumy co 1-2 miesiąca jak na sklepie nie mieli nic innego po za jakimiś gów***. W końcu zamówiłem też te lobro i już jakieś 1,5 roku spokój.
-
[B5 ADR] Wolna wtyczka nr 443906232
Tak, u mnie też jest ta wtyczka.
-
[B5 ADR] Wywaliło olej przez bagnet
Ale to łączy się jedynie z układem dolotowym. Wątpię aby miało to cokolwiek wspólnego z układem smarowania.
-
[ALL B5] Osłona silnika
Teoretycznie wystarczyła by sama osłona silnika, ale.... No właśnie, jest pewne ale. Zimą jadąc do przodu wszystko jest ok. Ale cofając bez osłony skrzyni biegów osłona silnika zaczyna zgarniać śnieg. Dlatego ja u sobie zrobiłem tą pseudo osłonę skrzyni. Po roku jazdy na glebie osłona jest nieźle zmasakrowana, kilka rych, wgnieceń itp, ale spisuje się rewelacyjnie. Plastikowej już z 10 razy bym się pozbył.
-
[B5 ADR] Wywaliło olej przez bagnet
Po pierwsze od min do max na bagnecie jest 1 litr, więc wlałeś o pół litra oleju za dużo. Dodam tylko że nadmiar oleju jest groźniejszy dla silnika niż mały jego brak. Jak masz za dużo oleju to zlej go jak najszybciej. Co do korka to powinien on delikatnie skakać, ale jednocześnie być przyciągany. Czyli jak go położysz to będzie skakał, ale jak będziesz go powoli przysuwał to powinieneś czuć że jest przyciągany. To taki prosty test na sprawdzenie czy silnik nie ma przedmuchów. Szczerze w twoim przypadku nic po za odmą nie przychodzi mi do głowy. Odma łączy się z dolotem po przez taki gumowy przewód pod kolektorem ssącym. Sprawdź czy czasem się nie zagina bo i tak może być.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
U mnie na tych 5.8 jeździ to już prawie rok i w tym czasie 17tyś km i siedzi sztywno.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Ciężko niestety w sklepach dostać coś innego niż 5,8 Ale jak się przykręca z głową to nic nie się stanie.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
proszę bardzo. Wycinek z ETKI. Dodam że co niektóre osoby miały taką już ori, ale mało kto to ma. Po za tym ja nie neguję sensu, sposobu i działania rozpórki montowanej do ramy na dole. Mówię jedynie że da ona mniej odczuwalny efekt niż ta montowana na saniach.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
a zawiecha jest raczej do sanek montowana Si, latają sanki, lata i cała zawiecha. To tak oczywiście w skrócie można powiedzieć.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
oktawiusz5 ramę usztywni, ale sanki w dalszym ciągu będą latały.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Powodzenia w szukaniu. Po za tym podejrzewam że mówisz o innej rozpórce, bo były jeszcze takie montowane nie do sanek tylko do blach osłaniających tuleje tylnych sanek.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No teraz to Środę będę omijał. Ale i tak byłem szoku bo wreszcie załatali te wyrwy koło cukrowni. Wcześniej to można było tam cały autem wpaść.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Następnym razem śmigaj starą A2-ką Miło było poznać Tak zazwyczaj jeżdżę tylko od strony Ikei to albo trzeba się wlec przez Poznań albo jakimiś "burbunami" przebijać się na Swarzędz a już mi się nie chciało. Noga z gazu i starać się jechać "górkami" a nie w koleinach i jakoś przeżyłem.