Treść opublikowana przez Labiel
-
[B5 ADR] Uszczelka czy masa uszczelniająca?
O właśnie ją miałem.
-
[B5 ADR] Niskie temperatury i wciąga płyn chłodniczy
Jak jest ciepło to wszystko się rozszerza. Z tyłu jest króciec przykręcany do głowicy na dwie śruby. Uszczelnia to oring. Jak jest zimno to wiadomo co dzieje się z gumą.
-
[B5 ADR] Uszczelka czy masa uszczelniająca?
W sklepach są do kupienia takie masy. Jak spytasz to sprzedawca powinien wiedzieć, jeśli choć trochę będzie pojętny. Są droższe od silikonu, bo za dupkę 70ml płaciłem coś koło 30 zł, ale opłaca się. Silikon podług tego chowa się.
-
[B5 ADR] Brak iskry na 2 i 3 cylindrze - jaka przyczyna?
Wiem że podające cewki w ADR to problem który gdzieś tam przewinął się przez forum. Najlepiej byłby podmienić twoją cewkę do jakiegoś innego ADR. W ten sposób na 100% wykluczyłoby się jedną z możliwości. Bo ciężko jest szukać przyczyn gdzie indziej jeśli jedna z możliwości nie jest sprawdzona na 100%. Widzę że masz LPG. Sekwencja?
-
[B5 ADR] Brak iskry na 2 i 3 cylindrze - jaka przyczyna?
Iskrą steruje ECU z tego co mniemam. ADR ma dwie cewki. Każda cewka podaje iskrę na dwa cylindry jednocześnie. Wynika z tego że jedna cewka u ciebie nie funkcjonuje. Jesteś pewien że ta cewka którą brałeś na podmianę jest ok?
-
[B5 ADR] Wyciekł cały olej z silnika.
A czym mu wypchnęło ten olej?
-
[B5 ADR] Sprzęgło wiskotyczne.
Generalnie usłyszysz jak się włączy bo wentylator przy dodaniu gazu będzie buczał dość mocno. Działa to na zasadzie rozszerzania się metalu pod wpływem ciepła, czy jakoś tak. Jest zimno wentylator obraca się wolniej niż obroty silnika i można go zatrzymać - ręką nie radzę próbować. W momencie gdy silnik osiąga określoną temperaturę dwie części wiska stykają się i wentylator zaczyna obracać się z prędkością znacznie większą. Działa to na tej samej zasadzie co sprzęgło silnika z tym że tu nie ma linki.
-
[B5 ADR] Niskie temperatury i wciąga płyn chłodniczy
Albo kolanko z tyłu głowicy - też częsty problem. Ciężko je dojrzeć, wyciekający płyn spływa na skrzynię więc też mogłeś na zauważyć żadnych wycieków. Pomacaj tamte rejony palcem. Jak znajdziesz coś mokrego o słodkim smaku to będzie to płyn, tylko uważaj bo jak smak będzie słony to mogą to być...
-
[B5 ADR] Problem podczas czyscczenia przepustnicy
Za takie usprawnienie to raz na zawsze można ale stracić dowód rejestracyjny, to po pierwsze. Po drugie, to gdziekolwiek staniesz na parkingu będziesz olejem. Po trzecie, w kabinie przy włączonym nadmuchu (zwłaszcza w upały) będzie zawiewało oparami oleju. Kolego TomeksWro odmę trzeba na szczelnie połączyć z wężem widocznym na zdjęciu.Samą odmę będziesz miał uszkodzoną bo w tym wężu chyba został jej kawałek ( króciec łączący). Eh, tak się można wypowiadać jak się nigdy tego nie testowało. 1. Jeżdżę tak już ponad rok. 2. Olejem nie rzyga, bo gdyby rzygał oznacza to że silnik jest już do bani. Z węża kapnie tylko od czasu do czasu emulsją (olej wymieszany z wodą) ale jest tego na tyle mało że żadne ślady nie zostają na moich miejscach parkingowych - ale jeśli ktoś chce to może zrobić sobie CTO do zbierania tego syfu. 3. Nikt mi żadnego dowodu nie zabrał mimo 2 przeglądów. 4. Oparami spalin czy oleju nie śmierdzi w kabinie bo wąż jest puszczony pod auto. Po za tym nie śmierdziało nawet jak miałem odmę pękniętą całkowicie. Po za tym jeśli silnik jest zdrowy to na wolnych obrotach praktycznie nic z odmy się nie wydobywa. Jak ktoś ma skatowany silnik z dużymi przedmuchami to faktycznie może się z tego kopcić ale nie mówimy tu o skatowanych szrotach tylko o sprawnych silnikach. 5. Po za tym silnik nie będzie ssał już tego syfu a będzie dostawał świeże powietrze. 6. Od 2 miesięcy jeździ tak też moja kumpela której również rozsypała się odma. I zamiast wydawać stówkę na kawałek plastiku zrobiłem jej wolną odmę i jest zadowolona. 7. Cała ta odma to wymysł ekologii. A ja walę gdzieś taką ekologie.
-
[B5 ADR] Problem podczas czyscczenia przepustnicy
Demontuj kolektor - to 10 minut roboty a będzie idealny dostęp do odmy. Potem zatkaj dziurę w rurze dolotowej gdzie wchodził przewód odmy, a samą odmę przedłuż i puść pod auto. W ten sposób rozwiążesz problem odmy raz na zawsze.
-
[B5 ADR] Uszczelka czy masa uszczelniająca?
Pewniej jest dać masę uszczelniającą. Jak dobrze to zrobisz to miska nie puści nawet grama oleju a po wymianie uszczelek różnie bywa - przerabiałem to nie raz. Masa ma tylko jeden minus - problem z ponownym demontażem miski.
-
[B5 ADR] Wymiana pompy wody
Jak robiłem to u siebie to przodek demontowałem. Ale jakiś czas temu wymieniałem pompę u kumpeli w 1,8 ADR i zdemontowałem tylko chłodnicę klimy i cieczy. Samego przodu nie odkręcałem i dało radę.
-
[ALL] Co to jest zbieżność połówkowa koła tylnego?
To B5, tam nie ma wahaczy tylko belka Po za tym z tego co oglądałem auto tył ma seryjny. Co prawda całe malowane, ale podłoga nie ruszona, wszystko jak fabryczne. Parę dni temu przerzuciłem czopy prawo na lewo i kumpela pojechała na sprawdzenie zbieżności. Z tego co mówiła to chyba jest tak samo, ale nie byłem u niej więc nie widziałem wydruku. Jak wpadnę to wrzucę fotki.
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Ja właśnie wróciłem od kumpeli. Przerzuciłem jej czopy prawy na lewą. Po 17 jest umówiona w warsztacie w celu sprawdzenia tego tyłu. Mam nadzieje że tym razem prawe koło będzie miało odchylenie od normy. Jeśli tak to jestem w domu.
-
[B5 ADR] Temperatura
To ja wam teraz zadam zagadkę. W A80 miałem taki motyw. Auto trzymało odpowiednią temperaturę. Lato, upały wszystko ok. Przychodziła zima i zaczynały się cyrki. Jak bym mróz przy jeździ do 100km/h było wszystko ok. Przekraczałem 100km/h auto się gotowało i wywalało płyn. Latem mogłem gnać 190km/h po autostradzie i temp nawet nie drgnęła powyżej 87 stopni czyli temp jaka powinna być. Wymieniłem 3 termostaty, cały układ sprawdziłem, pompę sprawdziłem, paski wymieniłem, płyn wymieniłem i przyczyny nie znalazłem. To była jedna wielka zagadka. Na dworze -20% a woda mi się gotowała, niezłe to były cyrki. Jedne z tych termostatów chodzi teraz u mnie w A4 i jest ok.
-
[B5 ADR] Wyrzucanie płynu chłodniczego
Powąchaj to co wydobywa się ze zbiorniczka wyrównawczego - tylko ostrożnie. Jak będzie czuć ostry zapach spali to uszczelka na 99%.
-
[B5 ADR] Zapach benzyny
Dlatego kazałem koledze sprawdzić okolice filtra powietrza gdzie jest on umieszczony.
-
[B5 ADR] Zapach benzyny
Benzyna jest bardzo lotną substancją, tym bardziej na ciepłym silniku. Wycieków może więc nie być widać, ale jakieś ewentualne plamy mogły pozostać. Sprawdź dokładnie, bo z benzyna nie ma żartów. Sprawdź też okolice filtra powietrza.
-
[B5 ADR] Zapach benzyny
Jesteś pewien że jest to zapach benzyny a nie na przykład zapach gorącego oleju ze spalinami bo tak to mogłaby być walnięta odma. Jak ze spalaniem auta i jego mocą? Zaglądałeś pod maskę w okolice wtrysków i zaworka regulującego ciśnienie palia, oraz połączenia wężyków związanych z odpowietrzeniem baku?
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Kolego na oko sprawdzałeś ten czop że wygląda na prosty? jeśli masz wszystko na wierzchu i jakąś sufmiarkę było by najdokładniej , obierz sobie punkt gdzie obwód czopa zaczyna się zmiejszać i od niego zmierz jak najdokłądniej wymiar do samego końca czopa , porównaj to w kilku miejscach mniej więcej co 90 stopni , przy okazji jeśli zamierzasz odkręcać czop to załatw sobie drugie śruby w moim przypadku kilka nie nadawało się już do montarzu Śruby dałem oczywiście nowe bo część oczywiście zjechała się. Zobaczymy, na razie nic tam nie będę grzebał. Jak przyjdą mrozy i kumpela nadal będzie miała problem to może przejadę się tym autem i osobiście zobaczę jakie będą odczucia.
-
[B6 ALL] Czy tuleje metalowo gumowe wahacza są wymienne
Bez wyjęcia wahacza nie ocenisz sworznia. Ale jak masz go na wierzchu to wyczujesz, czy chodzi ciasno czy już luźno. Jak chodzi luźno, ale nie ma jeszcze luzów to znak że za jakiś czas się wysypie. Jak jest ciasny to znaczy ok.
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
No roboty jest trochę i szczerze to nie bardzo mi się chce tym bardziej że auto nie moje Jedną stronę już odkręcałem i są tam nowe śruby więc pozostała by tylko druga. Co do belki to sprawdzałem ją dość dokładnie. i raczej jest ok. Była szarpana, bujana itp i nie było tam żadnych luzów do których można byłoby się przyczepić. Cały tył jest bardzo sztywny.
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Ja czop u kumpeli oglądałem i niestety nie było widać żeby gdzieś był krzywy. Przyszło mi jeszcze jedno do głowy. Czopy są chyba takie same z obu stron, więc może przerzucę prawy na lewy i na odwrót i wyślę kumpelę na sprawdzenie zbieżności. Jeśli wtedy odchyły wykaże druga strona to sprawa będzie jasna.
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Czop który wymieniałeś wydawał się jakiś krzywy czy coś w tym stylu. Coś wskazywało na to że może być z nim jakiś problem?
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Czekam na twoje spostrzeżenia. Bo u kumpeli widziałem to samo. Były minimalne ślady, ale tylko minimalne.