Treść opublikowana przez Labiel
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Ok. Skompletowałem już wszystko co potrzebne więc niedługo może zacznę się bawić. Jest tylko jeden problem. Otóż kostkę od kiery mam jednak nieco inną niż jest przy taśmie. Generalnie z kiery wychodzą mi 4 kable (więc chyba bez żadnych udziwnień) Dwa od poduszki i dwa od klaksonu (jak mniemam). Sama kostka jest po prostu większa - pewnie przystosowana to większej ilości funkcji. Przerobienie kostki to może nie problem bo mam też odpowiednią. Kwestia tylko odpowiedniego podłączenia kabli. Mam tylko takie pytanie. Co stanie się jeśli błędnie podłącze kable od poduchy - odwrotnie? Czy będzie to groziło wywaleniem poduchy czy tylko błędu?
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Były ostatnio takiej przejściówki na allegro po 25 zł. Sam taką kupiłem. Nie ma sensu wymieniać całej kolumny.
-
[ALL B5] Dziwny osad
Rzecz normalna tak jak piszą koledzy. Wpływ na to ma niedogrzewanie auta oraz kijowy olej.
-
[B5 ADR] Układ zbiornika węgla aktywnego
Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to puszcza on opary benzyny na głównie na wolnych obrotach, więc teoretycznie może mieć wpływ. A co się dzieje?
-
[ALL B5] Gril poliftowy, co zrobić z ramką.
Witam Za śmieszne pieniądze dostałem cały gril poliftowy. Pieniądze były małe, ale gril też nie jest idealny. A mianowicie, w kilku miejscach schodzi z niego ten chrom z ramki. Nie jest to może jakoś bardzo widoczne, ale podejrzewam że z czasem może być gorzej, szczególnie podczas mycia. Nowy gril na pewno odmłodzi mi nieco auto z przodu, ale nie chce go zakładać w takim stanie. Więc tak myślę co zrobić z tą ramką. Mam możliwość przemalowania jej (jest niezbędny sprzęt) tylko na co to przemalować? Mógłbym walnąć to na srebrno, na to bezbarwny aby był połysk ale... Ale i tak na pewno nie będzie to wyglądać jak ori, będzie się odróżniać od znaczka (chyba że znaczek też pomaluje). Alternatywa to inny kolor. Na przykład przemalować ramkę i znaczek na czarno + bezbarwny dla połysku. Co myślicie o tym?
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Wtyki są chyba takie same jak przy tych kierach od poliftów. To znaczy jedna żółta wtyczka. Wieczorem mogę pyknąć zdjęcie. [br]Dopisany: 25 Luty 2011, 09:47_________________________________________________A, no i jeszcze jedno pytanie. Po co właściwie wymienia się tą taśmę. Każdy pisze że trzeba zmienić, ale ja nie wiem dla czego. Czy to kwestia innych wtyczek? Czy chodzi o coś innego. Bo jeśli to tylko wtyczki to podejrzewam że można byłoby problem rozwiązać.
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Mam do was tylko jedno pytanie. Pacjent to A4 95 rok. Kiere mam aktualnie zwykłą natomiast zdobyłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/audi-a4-b6-kierownica-z-poduszka-powietrzna-i1473376609.html Wiem że jest inny wieloklin - to już mam. Wiem że jest jeszcze kwestia obudowy. No i wiem że trzeba zmienić taśmę. Tyle tu o tych taśmach już było że całkiem zgłupiałem. Gdyby ktoś mógł mi podesłać konkretny link do taśmy którą muszę zakupić to byłbym wdzięczny.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tośmy sobie pograli w 1/8. Może gdyby spadł śnieg....
-
[ALL B5] Regulacja zderzaka przedniego
Leniwiec, nie tylko. Tak jak pisałem wcześniej na pierwszej stronie - u mnie rozeszły się same ślizgi. Zakładając ślizg na zderzak był spory luz co tego powoduje opadanie zderzaka.
-
[B5 ADR] Wymiana paska klinowego pompy wody (pompa wody-pompa wspomagania)
Nie ucz ojca dzieci robić bo tą pompę i jej koła pasowe znam doskonale. Wymieniałem ją w Golfie, w Passacie i dwóch Audi 80 więc doskonale wiem jak to wygląda. Problem z A4 polega na tym że jest c**jowe dojście do koła pasowego więc po co miałem się z tym bawić skoro dało radę wymienić pasek bez odkręcania koła pasowego? Jeśli nie wierzysz to mogę przesłać ci moje fotostory z wymiany pompy w Audi 80.
-
[B5 ADR] Wymiana paska klinowego pompy wody (pompa wody-pompa wspomagania)
To wiem, tak generalnie powinno się robić standardowo.
-
[ALL B5] Silnik 1.8 o mocy 129 KM, ale nie ADR/APT/ARG/AVV - jakie oznaczenie?
Można wiedzieć w jakiej cenie to było?
-
[ALL B5] Silnik 1.8 o mocy 129 KM, ale nie ADR/APT/ARG/AVV - jakie oznaczenie?
Z tego co czytałem to generalnie ADR ma nałożony spory kaganiec jeśli chodzi o moc. Głównie chodzi o wałki, soft i kilka innych rzeczy. Gdyby fabryka chciała to z tego silnika można uzyskać znacznie więcej mocy ale kto wtedy kupowałbym 1,8T? We własnym zakresie nikt tego się nie podejmuje bo to zbyt duże koszty, każdy woli swapować na 1,8T. U mnie w mieście jest koleś który też ponoć ma kręconego ADR coś w granicach 140PS. Niestety nie mam z nim kontaktu.
-
[B5 ADR] Wymiana paska klinowego pompy wody (pompa wody-pompa wspomagania)
Robiłem dokładnie tak jak radzi mstan.
-
[B5 ADR] Wymiana pompy wody
Świetna robota. Mnie też niedługo to czeka. Już się cieszę na samą myślę tego rozbierania (poważnie się cieszę). Tyle części będzie można wyczyścić do których normalnie nie ma dostępu
-
[B5 ADR] Wymiana paska klinowego pompy wody (pompa wody-pompa wspomagania)
O jakim miejscu ty mówisz. Między kołem pasowym o wzmocnieniem czołowym jest minimalna przerwy. Tak więc odkręcenie koła pasowego bez demontażu przodka w ogóle nie wchodzi w grę chyba że ktoś ma jakiś super dopasowany klucz imbusowy. Ja pasek założyłem bez demontażu czegokolwiek. Stary pasek przeciąłem, a nowy naciągnąłem.
-
[B5 ADR] Wymiana paska klinowego pompy wody (pompa wody-pompa wspomagania)
Da się wymienić. Dzisiaj to przerabiałem
-
[B5 ADR] Ciężko odpala
To że jakaś część była wymieniana niedawno wcale nie oznacza że nie mogła paść. Nie wiem jak dokładnie wygląda to w ADR bo nigdy nie miałem z tym problemów, ale przy innych autach była możliwość podpięcia pod listwę wtryskową manometru w celu zmierzenia ciśnienia paliwa. Zabieg powinien być bezinwazyjny a odpowie na kilka kluczowych pytań.
-
[B5 1Z] Weitec -35 plus amorki 1BE
U mnie jeździł taki komplet i było ok.
-
[B5 ADR] Wymiana sprężyn -30mm
Ja robiłem to w ten sposób. Brałem nasadówkę, przytrzymywałem ją kluczem żabką przez co od góry mogłem włożyć imbus.
-
[B5 ADR] Wymiana sprężyn -30mm
Popuść śruby obu dolnych wahaczy (i tak będziesz musiał je odkręcić aby dokręcić następnie na postawionych kołach bo zmieni się ich pozycja pracy). Jeśli to ci nie pomoże (u mnie starczyło - musiałem trochę nacisnąć całość) to odkręć łącznik stabilizatora, wtedy już na pewno całość zjedzie ci w dół.
-
[B5 AEB] Misa oleju do 1.8T AEB czy pasuje od innego 1.8T np. ADR?
ADR to nie 1,8T tylko wolnossący 1,8.[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 20:14_________________________________________________Ty potrzebujesz miskę gdzie będzie spływ oleju od turbo. W ADR tego nie ma.
-
[ALL B5] Wygłuszenie maski
Ja mam ADR z 95 i też mam wygłuszenie.
-
[ALL B5] Co to za sprężyny
No i jestem w domu. Faktycznie będzie to pewnie sprężyna od passata. W sumie to zawieszenie tylne różni się tylko umiejscowieniem sprężyny coś alla omegi, mercedesy i maluchy Tam jest podobnie.
-
[ALL B5] Co to za sprężyny
Hmy, i to by miało sens. Przód wiem że jest taki sam, ale tył właśnie nie wiem. Muszę to sprawdzić w ETCE.