Treść opublikowana przez Labiel
-
[B5 ADR] Pomocy -poszukuje schematów zdjęć ....
A więc tak - pomogę ile będę mógł. Podstawowe pytanie: z którego roku jest ten ADR. Pytam ponieważ ADR z pierwszy lat produkcji nieco różnią się od tych z lat późniejszych (napchali tam nieco więcej elektroniki). Jeśli nie wiesz to daj chociaż jakieś zdjęcia to może coś doradzę. Ja mam ADRa z pierwszych lat produkcję, pod maską trochę grzebałem z nudów więc trochę mogę pomóc.
-
[B5 AWT] Dolna osłona silnika
U mnie dolna osłona właśnie się robi ze starej maski od passata
-
Głośno po wycięciu katalizatora w A4 B6 1.6 AHL
Chwilowo jeżdżę z pustą puszka po kacie. Reszta wydechu jak nowa. Zaraz po wywaleniu kata (monolit oderwał mi się od obudowy kata i trzeba było go wywalić) też mi pierdział, ale wina leżała po stronie nieszczelności układu - miał przedmuchy na łączeniach. Poprawiłem to i teraz jest tylko minimalnie głośniej, już nie pierdzi. Jest za to fajny dźwięk przy schodzeniu z obrotów na zapiętym biegu - tak w okolicach 3tyś obrotów
-
Głośno po wycięciu katalizatora w A4 B6 1.6 AHL
I to ma duże znaczenie.
-
[B5 ADR] Wymiana zimeringu skrzyni
Jakiegoś dużego wycieku nie ma, jest oczywiście ciemna plama na skrzyni i na drążku zbierają mi się pojedyncze krople oleju. Niby nic groźnego, ale wkurza mnie jak patrzę na brudną skrzynię.
-
[B5 ADR] Wymiana zimeringu skrzyni
Witam Chciałbym wymienić zimering skrzyni biegów, w miejscu w którym wchodzi w nią drążek zmiany biegów, bo mam tam delikatne ślady oleju. I teraz pytanie: jak tego dokonać? Czy ten zimering jest tylko wciskany, czy to bardziej skomplikowana operacja. I jakiej firmy zimering polecacie bo nie chce kupować jakiegoś badziewia.
-
[ALL B5] Problem. Przygasa na jedynce
Potwierdzam. Wcześniej miałem A80 1,6TD i jak to w dieslu ruszałem prawie bez gazu, nie było siły żeby zdechł. W A4 1,8 jest całkiem inaczej, łatwo ją zdusić nawet jak na benzynę. Musiałem się przyzwyczaić że tu przy ruszaniu trzeba dodać więcej gazu niż normalnie. Tak więc jeśli macie te silniki od nie dawna, to możecie mieć takie wrażenie. Później się przyzwyczaicie.
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu zewnętrznego
Skręć kołami maks w jedną stronę i ruszaj tak. Potem to samo w drugą stronę. Jeśli to przegub to będzie strzelał. Jeśli nic nie będzie strzelać to mało prawdopodobne żeby u ciebie był to przegub zewnętrzny.
-
[B5 ADR] Wymiana przegubu zewnętrznego
Ostatnio musiałem niestety po raz kolejny wymienić gumę przegubu zewnętrznego - ostatnio chyba sam ją delikatnie przeciąłem i to niestety z tej prawej gorszej strony. Cała operacja zajęła mi 30 minut bez ściemy. Nie odkręcałem żadnych drążków czy innych rzeczy. Wyciągałem całą półośkę tak jak opisywałem to wcześniej. Nie ściągałem nawet koła. Najpierw odkręciłem śrubę przy piaście, potem auto na lewarek aby swobodnie móc odkręcać kołem i po kolei odkręciłem śruby trzymające przegub wewnętrzny. Potem auto należy postawić na kołach (inaczej będzie problem z wyjęciem całej półosi) i skręcić koła maks w lewą stronę. Wtedy półośka wychodzi idealnie. Całość szybko na stół, błyskawiczne zbicie przegubu (czyścić go nie musiałem bo przecięcie gumy była akurat minimalne więc nawet smaru za dużo nie u było a brud nie miał opcji się dostać), wciskając nowy smar wypchnąłem stary który usunąłem. Szybka wymiana gumy i montaż całości w odwrotnej kolejności. Kumpel który na mnie patrzył zrobił tylko wielkie oczy. Ta sama operacja na przegubie od strony kierowcy jest prostsza, bo jest znacznie więcej miejsca.
-
[B5 ADR] Brak mocy
Nie tylko z twoich odczuć. Wystarczy spojrzeć na krzywą momentu obrotowego. W granicach od 3,5 do 4,5 z tego co pamiętam jest maks moment obrotowy więc wtedy odczuwa się najbardziej "wciskanie" w fotel.
-
[B5 ADR] Brak mocy
Tak jak wojtek mówi - logi. Po za tym sprawdź ciśnienie oleju. Nikt nie zwrócił uwagi na stukanie a to nie jest zbyt dobry objaw. Regulatory oczywiście są hydrauliczne i nie zgodzę się że nie mają wpływu na moc. Przecież za ich pośrednictwem otwierane są zawory. Jeśli będę już mocno niedomagać zawory nie będą się w pełni otwierać, oraz nie w takim czasie jak powinny co ma wpływ na pracę i osiągi silnika.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Między 70 a 90 cm. Mam gdzieś w garażu rurkę która była ciut za krótka. Jak ją znajdę to podam dokładne wymiary.
-
[B5 ADR] W zakresie temp. 30-70 stopni nie chodzi na 1 cylinder
VAG coś pokazuje? Masz LPG czy samą benzynę?
-
[INNE] Beznadziejne odpalanie -VW Passat 1,8T
Normalne zjawisko. Zależy od pogody.
-
Głośno po wycięciu katalizatora w A4 B6 1.6 AHL
Wywal to co koleś wstawił ci zamiast kata i wspawaj tam zwykłą rurę.
-
[B5 ADR] Stukanie pod pokrywą zaworów, spadek mocy
Dokładnie. Zużyte szklanki nie pracują tak jak powinno co przekłada się na pracę zaworów - mogą reagować z opóźnieniem, nie otwierać się w 100% itp. co przenosi się na osiągi silnika.
-
[ALL B5] Włącza się wentylator od chłodnicy na zimnym silniku
Może czujnik do wymiany.
-
[B5 ADP] Zawór filtra węgla aktywnego
Zawsze można pozbyć się tego ustrojstwa w całości. Gdzieś kiedyś czytałem o tym, ale nie wiem czy czasem nie było to w 1,8T.
-
[B5 ADR] Problem z silnikiem
VAG kolego, VAG.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Albo i może 10.8 to było :mysli:W każdym bądź razie nie miękkie - nie dałby rady.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Śrubami :tongue4:Oczywiście tymi "twardymi" czyli 8.6 czy jakoś tak.
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
No niestety w tym momencie wymiarów ci nie podam bo nigdzie ich nie zapisywał a chwilowo z powodu wielkiego burdelu w garażu nie mam dostępu do kanału żeby to zmierzyć.
-
[ALL B5] Kupiłem springi H&R tylko nie wiem co to za springi... gdzie szukac??
No niestety, tak bywa :-/
-
[ALL B5] Kupiłem springi H&R tylko nie wiem co to za springi... gdzie szukac??
Raczej zły pomysł. W zasadzie nic ci to nie da, a sprężyna nie będzie miała swojego "gniazda" co może prowadzić na przykład do "strzelania" sprężyny podczas skręcania.
-
[ALL B5] Kupiłem springi H&R tylko nie wiem co to za springi... gdzie szukac??
Czyli mogą być pod jakąś Vke które są znacznie cięższe. Stąd może auto nie poszło w dół o tyle ile powinno.