Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jak już dostaje dwa meile o odpowiedziach w spotach Poznańskich i Słupeckich to wiadomo że Arek pojawił się na forum
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z chęcią zawitałbym na spota bo już mega dawno nie byłem, ale na długi weekend wybywam z Pozka.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Wiem o co chodzi ale nie pomogę. Przełączniki mają w sumie chyba 4 styki. Nigdy się tym nie bawiłem. A co paneli nie masz? Bo mam za groszę komplet przodu do sprzedania.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
Kiedyś coś gdzieś czytałem że lepiej je dać, ale w sumie chyba nie są konieczne. Ja dawałem na wszelki wypadek bo podłączałem od razu info o otwartych drzwiach do mojego FISa.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
Dokładnie.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
Tak.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
Można, ale otworzysz lewe drzwi a zapalą się i prawe. Ponieważ tam masa pojawia się nie zależnie które drzwi otworzysz Chyba nie do końca tak jest , bo jak z tyłu otworzę prawe drzwi to świeci tylko prawa lampka nad drzwiami No tak, a jakie krańcówki masz w tylnych drzwiach? Lampki dokładałeś czy już miałeś? Dokładałem u siebie (mam przedlifta) i na krańcówce z jednym stykiem nie dało się tego zrobić. Na szczęście miałem krańcówki z polifta z dwoma stykami i teraz lampki mam podłączone jak fabryka nakazała.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
Można, ale otworzysz lewe drzwi a zapalą się i prawe. Ponieważ tam masa pojawia się nie zależnie które drzwi otworzysz.
-
[A4 B5] Gdzie najlepiej sie wpiąć w instalacje żeby świeciły lampki w drzwiach
To jeszcze zależy jak drzwi i który rok. W skucie tak jak mówisz. Miejsce z których możesz wziąć plus jest 100tyś. Ja podpiąłem się pod oświetlenie wnętrza bezpośrednio po bezpieczniku z tego co pamiętam. Jak plus będzie podłączony to najmniejszy problem. Z przodu wpinałem się w kostki (jest kostka od strony pasażera jak i kierowcy gdzie pojawia się masa po otwarciu drzwi - miernik i szukałem). Z tyłem podobnie, tylko tam wpinamy się w krańcówki, z tym że jeśli nie masz alarmu to masz krańcówkę z jednym stykiem - tam pojawia się masa nie zależnie które tylne drzwi otworzysz, więc potrzebne są krańcówki które mają dwa styki. Wtedy jeden z nich wykorzystujesz do sterowania lampkami. Oczywiście stosujemy też diody prostownicze jak na rysunku wyżej.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Kolego, a co było wyżej napisane? Dokładnie to samo co napisałeś ty. Plus stały i minus i dodatkowy plus do kostki, tylko już po stacyjce aby szyby nie działały cały czas.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Tak. Do zielonej plus po stacyjce, bo inaczej będą działać cały czas - aku padnie. niebeda wogole dzialac..... Co masz na myśli? Bo przecież sam tak podłączałem i szyby działają - oczywiście podstawowa funkcjonalność, bez domykania. Który kabel z tej dodatkowej kostce trzeba podłączyć dokładnie nie pamiętam ale nie było z tym większych problemów.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
A od czego mamy google? Wpisujesz daną frazę i szukasz. Choćby krańcówki drzwi: https://www.google.pl/search?q=kra%C5%84c%C3%B3wka+drzwi&rlz=1C1PRFB_enPL547PL547&espv=2&biw=1280&bih=699&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=yshYVJ-lKsa7PdfngaAD&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=BSz7_xiNweAmvM%253A%3BTUrj17bY3nvHPM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.remotronix.com%252Fimage.php%253Fmain%253Dimages%252Fkrancowka.jpeg%2526watermark%253Dwatermark.png%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.remotronix.com%252Fkrancowka-styk-stycznik-do-drzwi-uniwersalny-p-105.html%3B280%3B278
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Jak byś chciał aby tylne lampki otwierały się po otwarciu danych drzwi to potrzebne są nowe krańcówki drzwi które dają masę ale z dwoma obwodami a nie tak jak pewnie masz aktualnie z jednym obwodem.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Odkręcisz półkę to zobaczysz gdzie jest masa. Tematy na pewno są bo sam je kiedyś szukałem i zbierałem informację. Lampki to nic trudnego. Pytanie czy 4 czy tylko przód. I tak ja mówiłem do tyłu potrzebne są inne krańcówki.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Tak, tu należy przykręcić. Masę masz na słupku po lewej. Wiem, bo podłączałem. Ale jest to na forum opisane.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Nad nogami kierowcy.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Lampki też chyba były tylko w poliftach - tak mi się wydaje. O podłączeniu lampek to też jest cała epopeja na forum. Ogólnie z przodem nie ma problemu, z tyłem jeśli chcesz żeby każdy drzwi odpalane były osobno to trzeba wymieć tylne krańcówki na takie z dwoma wyjściami.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Blokada centralnego, w poliftach chyba to było.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Ja miałem wiązkę od anglika (nie wiem czy się różnią) ale bynajmniej miałem kabla aż nadto.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Ja tak właśnie puszczałem. Odkręć jeszcze tą podstawkę pod lewą nogę i puść gable pod nią. nie rozumiem No jak zamykasz drzwi to dochodzą one do karoserii prawda? Jak ramka drzwi będzie źle wyregulowana to może ci zachodzić na słupek itp, albo w ogóle nie zamkniesz drzwi.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Regulacja podłóg karoserii. Muszą się dobrze zamykać, nie zachodzić na słupki itp.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Ja robiłem wszystko sam, nie trzeba drugiej osoby do pomocy. Ramka ma tak jakby swoje wpusty z zabezpieczeniem. Nie wpadnie ci głębiej niż określony poziom. Wiadomo że łatwiej z drugą osobą coś regulować, ale nie jest to konieczne.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Ramki przełożyć to nie problem, trzeba tylko chwilę pobawić się z ich ustawieniem. Ja muszę to jeszcze poprawić u siebie.
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
U mnie to chyba osobno na każdą szybę było. U ciebie może jest jeden tylko. A masz same silniczki czy kompletne ramki szyb?
-
POMOCY! Podłączenie elektrycznych szyb przód
Tak. Do zielonej plus po stacyjce, bo inaczej będą działać cały czas - aku padnie.