Treść opublikowana przez Labiel
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Niektórzy mawiają że na ośkę to maks 200-250Km. Potem to już nie ma sensu, bo co z tego że jest moc jak nie ma przyczepności.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Koszt SWAPa na 2.7 bit to pewnie 3 razy wartość auta.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ja niestety po raz kolejny odpadam. Tym razem nawał pracy i zostałem w Pozku. Tak może na 20tegoo spota uda mi się wreszcie zawitać.
-
Nie odpala po wymianie silnika
Co do pompy paliwa to nie wiem jak wygląda u ciebie sterowanie. U mnie, po przekręceniu kluczyka pompa włącza się tylko na sekundę "dopompowując" ciśnienie. Kolejne przekręcenia już nic nie dają. Dopiero po dłuższym czasie ponownie "dopompowuje". Włącza się na stałe dopiero przy odpale. W ADR bodajże nawet nie dopompywała, tylko startowała razem z rozrusznikiem, więc i u ciebie tak może być.
-
Nie odpala po wymianie silnika
W "sam naprawiam" masz jak sprawdzić dokładnie pompę i jej przekaźnik.
-
Nie odpala po wymianie silnika
Nie wiem jak jest w 1,6 ze sterowaniem zapłonu, czy realizuje to ECU czy tam jest jakoś inaczej bo chyba tam jest kopułka itp. Ale wtryskami PB steruje już na pewno ECU. Jak go uwaliło to pewnie nie dostaje PB.
-
Nie odpala po wymianie silnika
Obstawiam uwalony ECU. Nie ma co szukać w ciemno tylko trzeba od tego zacząć. Przed wymianą silnika chodził ok?
-
Ciężko pali na zimnym
To tylko potwierdza że trzeba zajrzeć do halla.
-
Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Nie koniecznie kable za słabe, tylko ty masz AEB z 95 roku a on podobnie jak ADR ma dość słabą diagnostykę. Ja w APU mam znacznie więcej czujników pod maską więc i pewnie więcej mogę sprawdzić.
-
Wyciek płynu ze zbiorniczka
O takim przypadku nie słyszałem, ale często się zdarza że zbiorniczek od płynu hamulcowego potrafi kruszeć - szczególnie od strony szyby. Słońce robi swoje.
-
Ciężko pali na zimnym
Sprawdź jeszcze złącze hala i kabel który do niego idzie. Bo może sam czujnik jest ok, ale jest instalacja może być uwalona. Sprawdź czy przewód jest cały, czy kostka ok itp.
-
Ciężko pali na zimnym
No jak jakieś urządzenie jest uszkodzone i wywołuje błąd to raczej go nie usuniesz. To znaczy usuniesz, ale zaraz powróci - normalna normalność. Nie wiem niestety jak tam hall wygląda w 1,6. 1,8 jest prościzna bo jest na drugim wałku rozrządu.
-
Ciężko pali na zimnym
561 - błąd niedopasowania mieszanki. Może wynikać z innych, choćby z tego od Halla. Skoro cały czas masz błąd czujnika halla to czemu zajmujesz się szukaniem przyczyn gdzie indziej? Zlikwiduj błąd halla a jeśli to nie pomoże to dopiero szukaj przyczyn gdzie indziej.
-
Ciężko pali na zimnym
Kasowałeś błędy? Bo sporo ich. Jeśli nie to usuń i chwilę pojeździ, dopiero wtedy zrób odczyt bo nie wiadomo co jest stare a co nie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
- Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Nie wiem jak w 95r ale w silniku który ja mam czyli APU z 2000 da radę sprawdzić nieszczelność dolotu VAGiem. Cytat z opisu jaki posiadam: "Jakiekolwiek nieszczelności w dolocie objawiać się będą przede wszystkim spadkiem mocy. Przy okazji problemom może towarzyszyć wydobywający się z okolic silnika dźwięk ulatującego powietrza (syk, świst, szum). Diagnozę elektroniczną można przeprowadzić podglądając korekcje na kanale 032 bloku pomiarowego silnika. Jeśli wartości w pierwszych dwóch kanałach bloku 32 są ujemne (osiągające np. -10%) możemy spodziewać się nieszczelności w dolocie – w ten sposób sterownik „broni się” przed jazdą na zbyt bogatej mieszance spowodowanej niedocieraniem do komory spalania zmierzonej ilości powietrza. Diagnoza polegać będzie na dokładnym sprawdzeniu szczelności dolotu i/lub cienkich przewodów podciśnieniowych (np. pęknięcie przewodu sterującego pracą DV rozszczelnia układ doładowania w sposób uniemożliwiający osiągnięcie pełnej mocy)." Bo jeśli chodzi o "macanie" nieszczelności to szkoda czasu. To może być minimalna dziurka gdzieś w dolocie, której nie "wymacasz" ale jak suszarka zaczyna pompować to powietrze ucieka. Nieszczelność można sprawdzić też "mechanicznie" pompując ciśnienie sprężarką w cały układ. Ale to było już opisane na forum.- Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Tak na szybko znalezione odnośnie błędu 561 - czyli ogólnie niedopasowania mieszanki: 00561 - regulacja mieszanki możliwe przyczyny: - za niski poziom paliwa - ciśnienie paliwa lub pompa paliwa - nieszczelność po stronie ssącej / wydechowej - przerwa w zapłonie - czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym - funkcja swobodnego palenia miernika masy powietrza - podgrzewana sonda lambda - zawór elektromagnetyczny filtra z węglem aktywnym - zawór lub zawory wtryskowe albo dysza lub dysze wtryskowe - nadmiar paliwa w oleju silnikowym- Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.
Błąd 17978 to błąd blokady ECU przez Immo. Nie związany z pracą silnika tylko z możliwością odpalenia.- Spoty Słupecko - Konińskie
Arek, weź jeszcze doinwestuj trochę w uszczelnienie silnika bo ujebałem się ostatnio o niego jak nie wiem- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ta, z nowym paskiem wielorowkowym :-D- Spoty Słupecko - Konińskie
No to będzie na wymianę maglownicy- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No ba, zawsze jest niedostatek mocy.- Ciężko pali na zimnym
Ja i tak upierałbym się od rozpoczęcie od tego co sugerowały błędy. LPG zawsze można zakręcić.- Spoty Słupecko - Konińskie
No właśnie. Zamiast o 18:00 byłem po 19:00 w Słupcy :-(- Spoty Słupecko - Konińskie
Kuźwa, jednak się nie wyrobię. Przez kobietę kwitnę jeszcze w Poznaniu :-( - Wysokie spalanie oraz błąd w silniku.