Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ktoś z naszych ładną czerwoną B7 nadział się na taczki na Grunwaldzkiej?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Zaraz, zaraz. Przecież ECU w przedlifcie i polifcie jest umieszczony tak samo. ---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ---------- LPG... i wsio jasne
-
Spoty Słupecko - Konińskie
ECU ci zawadza?
-
Audi a4 b5 brak pracy na jednym cylindrze. POMOCY!!!!
No tak, ale to chyba delikatnie inny przypadek. U ciebie źle założone było LPG co powodowało że silnik na LPG pracował źle a to znowu rozjeżdżało mapy PB. Kolega wyżej ma błąd na VAGu odnośnie wtryskiwacza więc tu trzeba szukać przyczyny w pierwszej kolejności.
-
Audi a4 b5 brak pracy na jednym cylindrze. POMOCY!!!!
Podepnij wtryski PB tak jak było ori, czyli z pominięciem LPG. Będziesz wiedział czy problem leży po stronie instalacji LPG czy PB.
-
problem z obrotami i przyśpieszaniem
Abstrahując od sondy którą musisz zająć się w pierwszej kolejności to czego spodziewasz się po wolnossącym 1,8? Że będzie rwał asfalt od dołu jak jak 1,8T? To silnik wolnossący, w dodatku lubiący wysokie obroty. Moment obrotowy rośnie znacząco od 3tyś, od 3,5 do 4,5 jest jego maks i na takich obrotach trzeba jeździć jeśli chcesz żeby auto dobrze się odpychało.
-
Audi a4 b5 brak pracy na jednym cylindrze. POMOCY!!!!
Jaki gaz? Sekwencja? Po pierwszy musisz rozwiązać problem z tym wtryskiem. Co z tego że będziesz miał iskrę na tym cylindrze jak nie będzie tam paliwa?
-
Brak mocy słabe przyspieszenie 1.8t anb
Przyczyn może być wiele łącznie z odczuciami. 1,8T będzie lepiej przyśpieszał, szybciej się rozpędzał od TDi, ale to TDi będzie bardziej wciskał w fotel - ma większy moment z tego co kojarzę.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
rozłożysz stół wszystkie graty położysz i wszystko po 5 zł I chyba kiedyś tak zrobię. Muszę ogarnąć w końcu kiedyś ten burdel. Pełno tam jakiś łap aluminiowych, kolektor dolotowy itp. Trochę alu z tego będzie. Po za tym zostawiłem sobie jeszcze tylną poliftową klapę, którą planuje wrzucić kiedyś do siebie, tylko trzeba ją pomalować. Jest też tylny poliftowy zderzak i przedni - też w planach mam wrzucenie ich do siebie. Szczególnie przydałby się zamontować przedni zderzak bo ma większe otwory na kratki co przy planach na FMIC byłoby wskazane.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Nic specjalnego.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ta, zrobię kiermasz
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ciężko mi powiedzieć. Coś tam jeszcze na strychu leży, ale trudno to wymienić jak się nie wiem czego się szuka
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A co cię interesuje
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A kobieta zawsze mnie pyta co ja tak zwalniam i patrzę na tego Orlena w Słupcy
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A ILE ZA TAKĄ PRZYJEMNOŚĆ Tanio, bo po znajomości. U mnie i tak to leży.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Na zbiorniczek wyrównawczy i puszkę filtra mam.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Sorki nie miałem ostatnio czasu śledzić wątku na bieżąco. Wypadanie zapłonu - przyczyn znów może być wiele. Świece, kable, cewka, przewody do ECU i sam ECU. Kolejna sprawa to taka że zapłon może występować ale nie w tym momencie co trzeba. I tu przyczyn znów może być wiele. Pisałeś że nie możesz podłączyć wtrysków pb tak jak były ori. Kabla od LPG też pewnie nie masz, bo można byłoby zrobić jeszcze tak że jadąc na LPG odłączać poszczególne wtryski LPG i sprawdzać co się dzieje. Ja tak doszedłem do problemu u siebie. Po za tym, co raz bardziej myślę że problem może leżeć w ECU tak jak było to pewnie u mnie. Powiem ci że po SWAPie okazało się że u mnie ECU już był wymieniany na inny, mimo dość małego ori przebiegu. Gdzieś też natknąłem się na kilka innych postów gdzie ludzie pisali że zmieniali u siebie ECU bo wariował.
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Co do przestawienia na wale to pewnie zużycie paska rozrządu który się rozciągnął. W moim ADR przed wymianą paska też było takie przestawienie, a może nawet ciut większe. Jak się ustawiło górę na znak a potem delikatnie cofnęło tylko o tyle aby z jednej strony pasek naciągnąć a z drugiej poluźnić to przesunięcie zmniejszało się. Po zmianie paska ustawienie było praktycznie idealne. Tak czy siak mimo przesunięcia silnik chodził ok.
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Nie będzie synchronizacji między silnika, czyli zawory nie będą zamykać się i otwierać na czas, co jak najbardziej wpłynie na złą pracę silnika.
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Na tym jednym z wałków przesunięcie jest spore. Łańcuch nie ocierał o pokrywę zaworów?
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Mogło, nie mogło... Trzeba sprawdzić ustawienia a nie filozofować. Wiele rzeczy mogło się stać, a sprawdzenie czy rozrząd jest na znakach nie jest tak trudne.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ja niestety siedzę wtedy w Poz, choć jest mała szansa że jednak wrócę na ten weekend do Kle.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Za chwilę UE będzie obcinać jaja facetom, żeby nie dyskryminować tych co jajec nie mają
-
Temperatura silnika 110 stopni AUDI A4 B5 1995r 1.6 ADP
Jak był wyciek i płyn uciekł to mogło nie być go wystarczająco aby krążył w obiegu, więc auto mogło się zagotować plus do tego zapowietzrenie układu. Czy po naprawie, zalaniu płynu nadal problem występuje?
-
Wyciek z trójnika
To jest trójnik z tyłu głowicy? Osobiście mam PB ale ogólnie jest to chyba mniej więcej taka sama konstrukcja. Generalnie ten trójnik to syf. Powinien być przykręcany na minimum trzy śruby a nie dwie. Po za tym najlepiej jakby był wykonany z alu a nie plastiku który się odkształca. Po pierwsze, sylikon wywal do śmieci - gówno daje, zaraz się odparza. Kup masę uszczelniającą reinzosil. Zdemontuj całość, oczyść, osusz, odtłuść, sprawdź oring który jest w tym trujniku i ewentualnie wymień. Nakładasz maskę, przykręcasz na 50%, dajesz zaschnąć masie, potem dokręcasz na 100%. Trójnik zostawiasz przykręcony na noc, aby całość dobrze zaschła i dopiero wtedy montujesz resztę.