Treść opublikowana przez Labiel
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Przepływkę, sondę, korekty sony długo i krótko terminowe, można zobaczyć jak przepustnica pracuje, jak EVAP, czujniki spalania stukoweg itp. Specjalistą od VAGa nie jestem, więc i też kanałów z pamięci ci nie podam, ale jak wejdziesz w działa forum o VAGu to tam jest wszystko.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Co najlepsze chata niczego sobie.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
U mnie gazownik robił w ten sposób że wszystko było połączone blisko wytrysków. Nie było żadnego ucinania kabli itp, dla tego w każdym momencie można było powrócić do oryginalnego podłączenia, sprzed zakładania LPG.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Normalnie wtyczki od ori instalacji wpinane są do wtrysków PB. Przy zalożeniu LPG, są wypinane, podłączane do wiązki LPG i z niej idą nowe wtyczki do wtrysków PB. Chodzi o to że sygnał z ECU do wtrysków PB idzie przez kompa od LPG. Chodzi o odłączenie tego i podłączenie tak jak było ori.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jadę do Bydgoszczy i po drodze szyld na chacie: SPYZEDAM
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Odłącz jeszcze całkiem wtryski LPG od instalacji pb. W sumie to 10 minut roboty. Chodzi o to żeby odciąć całkowicie połączenie LPG od PB. Potem znów reset i sprawdzenie.
-
Chmura białego dymu z wydechu podczas odpalania, czuć spalenizną
Luz raczej nie do końca odpowie na pytanie - co najwyżej jaki jest ogólny stan turbiny. Znam przypadki gdzie luz był całkiem spory, a turbo chodziło jeszcze dobrze, oleju nie puszczało i pompowało ok, mimo że do końca miało raczej bliżej niż dalej. Z drugiej strony może być i tak że luz będzie "znośny" a turbo olej będzie już puszczać w znacznych ilościach.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
No trochę jest. Zawsze można zrobić sobie przejściówkę ze starych na nowe liczniki żeby nie ciąć kabli - po za tym lutowanie w takim miejscu nie należy do najłatwiejszych. Kwestia też gdzie masz immo. Czy jeszcze po za licznikami czy już w licznikach. Bo jak w licznikach to sprawa się trochę komplikuje. Już teraz nie pamiętam dokładnie, bo mnie temat nie dotyczył, ale chyba jest problem w przypadku kiedy immo jest w liczniku a auto jest z I lifta i chce się zmieniać na liczniki z II lifta. Mogę się mylić ale chodziło chyba o inny typ immo. W przypadku aut gdzie immo jest po za licznikami nie ma żadnego problemu. Tak samo jeśli chodzi o podłączenie radia do FISa. Ja mam już liczniki z II lifta które obsługuje komunikację cyfrową, więc nie ma żadnego problemu żeby podłączyć radio na przykład z B6. Liczniki z przed II lifta nie obsługują komunikacji cyfrowej więc trzeba dawać adaptery. Po za tym u mnie to jeszcze całkiem inna bajka bo mam silnika z II lifta, więc liczniki mam między innymi po to żeby nie bawić się w wyłączanie immo w ECU. Nie wszystko jeszcze podłączyłem, bo czeka mnie jeszcze sygnalizacja otwarcia pozostałych drzwi, klocki, muszę wrzucić instalację poduch żeby podłączyć poduchy w siedzeniach i pasy pirotechniczne itp. Ostatnio podłączyłem płynną regulację wycieraczek z polifta Fajny bajer, bo są 4 pozycje czasowych wycieraczek, plus zależne to jest jeszcze od prędkości auta, więc można idealnie dobrać sobie czas pacy wycieraczek.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Wymienić na liczniki po II lifcie
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Jak robisz logi statyczne to nie dodajesz gazu. Auto ma chodzić na biegu jałowym, bez dotykania pedału gazu.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ano, bo do filtra się zagląda Pamiętam jak kumplowi w B4 wymieniałam nagrzewnicę. Wyjęliśmy filtr kabinowy który.... rozleciał się w rękach. Chyba jeszcze ori
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Nie ma to znaczenia. Masz w sumie 3 zawory. Przy butli, przy parowniku i w dodatku same wtryski LPG są zaworami. ---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ---------- Ale ewentualnie możesz odłączyć wtryski LPG i podłączyć PB tak jak były ori. Ja miałem takie przypadek że też mi szarpał, szukałem przyczyn i nie znalazłem. Najprawdopodobniej uwalony był ECU PB. Co dziwne z odłączonym LPG i wtryskami PB podłączonymi ori działał ok. Przy podłączonej instalacji LPG ale przy jeździ na PB, nawet jak LPG było całkiem wyłączone szarpał. O dziwo działał ok chodząc na 3 wtryskach PB i jednym konkretnym LPG. Myślałem więc że to wina LPG, ale po SWAPie na APU i zostawieniu tej samej instalacji wszystko jest ok.
-
Czy silniki z aluminiowym blokiem szybko się przegrzewają
No też mi się tak wydawało że jest jakiś błąd w wypowiedzi. W japońcach często stosowane są bloki aluminiowe. U kumpla wygląda to w ten sposób że cylindry w całości otoczone są wodą a nie idą kanały jak u nas w VAGu.
-
F1, Rajdy i Motorsport
ta, ponoć od niektórych teamów juz lepsze czasy okrążeń maja w niższych klasach Ale to o Caterham chodzi.
-
Czy silniki z aluminiowym blokiem szybko się przegrzewają
W 1,8T jest aluminiowy blok? Mam APU i tam na bank jest żeliwny.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Zdejmę jak zmienię klapę na poliftową Teraz mi się nie chce
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Pamiętam że kiedyś męczyłem się z tym na Viście (zanim nie wywaliłem jej w kosmos i nie zainstalowałem XP). Generalnie chodziło, ale trzeba było wjeść prawym myszy, właściwości, zgodność i uruchomić w zgodności z XP. ---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ---------- PS: jeśli chodzi o proste sprawdzanie błędów to ja używam Polskiego VAGa. Moim zdaniem do odczytywanie błędów nadaje się - i zaraz wsio po polsku. A od reszty mam VAG-COM.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Gazu wypalać nie musisz. Zakręć mu zbiornik i tyle.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Może być tak że po resecie ustawień ECU chodzi przez chwilę ok, do póki LPG nie narobi znów mu bałaganu - jeśli jest źle ustawione.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jak w Poz to ja mam.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jest gleba i gleby nie ma
-
Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu.
A no tak, przecież 1,6 ma jeden wałek a nie dwa jak w ADR.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
LPG jakie? Przy którym kompie grzebał? Od PB czy LPG? Bo jak od PB to za wiele zrobić nie mógł: kasowanie błędów, adaptacja przepustnicy, reset itp.
-
Stuki w silniku i spadek mocy
Pierwsza i najważniejsza sprawa - sprawdź ciśnienie oleju.
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Świece i kable do sprawdzenia - to podstawa. Cewki niestety nie sprawdzisz, jedynie podmieniając. Wysoki bieg, niskie obroty i gaz do dechy. Jak wtedy będzie szarpał to wielce prawdopodobne że coś z układem WN. Na PB i LPG tak samo? Jaki masz gaz? Podaj więcej danych bo z tego co napisałeś to jedynie wróżyć można.