Treść opublikowana przez Labiel
-
Spoty Słupecko - Konińskie
E tam. Wiadomo że auto z dużą mocą nie ma szans być ekonomiczne w mieście. Wykorzystuje się ułamek mocy takiego auta a ciężar trzeba dźwigać. Nie mówiąc już o tym że Vki z pierwszych lat produkcji B5 nie należały do najnowocześniejszych jednostek. Poliftowe 2,4 i 2,8 wygląda już lepiej.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wkraczamy w sferę fizyki, ale nadal nie rozumiem dla czego większe turbo dające to samo ciśnienie ma być lepsze niż mniejsze - pomijam fakt przebiegu doładowania, bo wiadomo że małe turbo nie będzie w stanie utrzymać maks doładowania do końca a co za tym idzie na większym turbo uzyskamy większą moc bo jeśli w peku na jednej i na drugiej turbawce będzie 1,3 bara to już w okolicach 6tyś obrotów gdzie będzie maks moc na jednej doładowanie spadnie powiedzmy do 0,5 a druga będzie trzymać nadal 1,3 - sprawa jasna: większe turbo większa moc bo dłużej jest w stanie utrzymać zadane ciśnienie. Ale jeśli chodzi o tą masę powietrza. Wiadomo że o to w tym wszystkim chodzi aby mieć jak największą zawartość tlenu w tej samej pojemności, dla tego sprężamy powietrze, dodatkowo na jego gęstość wpływa również temperatura - im wyższa tym gęstość mniejsza, dlatego montujemy FMIC aby je schłodzić. Te zjawiska są mi doskonale znane, ale nadal nie rozumiem dla czego większe turbo ma generować większą jego gęstość przy tym samym ciśnieniu i powiedzmy temperaturze - aczkolwiek nie wiem czy nie jest to czasem wartość stała (pomijam fakt wilgotności który również ma wpływ na gęstość).
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jednak czegoś nie rozumiem. Co z tego że zasysa więcej powietrza w przeliczeniu powiedzmy na jeden obrót. Ciśnienie to ciśnienia. Co najwyżej taka turbina będzie potrzebowała mniej obrotów na sekundę aby wytworzyć to samo ciśnienie co mniejsza turbina - jeśli dobrze myślę.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Rozwiń mysl, bo nie bardzo lapie... No właśnie też nie bardzo rozumiem. 0,5bara to 0,5bara, możemy oczywiście zastanawiać się ile jest tlenu przy tym ciśnieniu, ale to zależne jest od temperatury w dolocie. Rozumiałbym też gdyby chodziło o przebieg tego doładowania - szybciej wstaje, dłużej trzyma bo jest inna charakterystyka turbiny.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Prędzej - takie mamy doładowanie Ale żeby sprawę merytorycznie wyjaśnić - na czym polega problem? Przecież teoretycznie po zmianie turbo ECU i tak powinien sterować odpowiednim ciśnieniem doładowania itp. Z czego więc wynika problem? Z innej charakterystyki wstawania turbo? Utrzymywania ciśnienia itp?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Rower A tak po za tym, jak jeżdżę w Poznańskich korkach to moje 1,8T też potrafi 14-15 łyknąć, ale LPG
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A ja dopiero nie dawno do Pozka dobiłem. Eh... i po długim weekendzie. Trza chyba na pocieszenie piwko otworzyć.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
No ba. 3 razy wybierałem się na ryby. Za pierwszym zachlałem się i kumpel nie był w stanie mnie obudzić, za drugim padało a za trzecim nic nie brało. Rafał nie masz czasem przepływki od adr'a Już nie, poszła dość szybko. Tak jak i przepustnica.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Wczoraj sprawdzałem działanie wszystkiego i chodzi super. Prędkość czasówek w zależności od prędkości auta również fajnie działa.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
No ba. 3 razy wybierałem się na ryby. Za pierwszym zachlałem się i kumpel nie był w stanie mnie obudzić, za drugim padało a za trzecim nic nie brało.
-
Ciężko pali [ADR]
Czekaj, czekaj, gdzieś tu miałem moją kryształową kulę. A tak na serio - zbyt mało danych. Paść mogło wiele rzeczy. Może nie dostawać iskry, może nie dostawać paliwa, mogło paść jeszcze kilka innych rzeczy. Trzeba to sprawdzić po kolei. Można podpiąć jeszcze VAGa, ale nie zdziwię się jeśli nic nie pokarze. Śmierdzi benzyną z wydechu? Coś łapał, czy w ogóle nic?
-
Ciężko pali [ADR]
W ADR którego miałem pompowała po rozruchu. Po SWAPie na APU po przekreceniu kluczyka tylko dobija na moment, jak przekreci sie ponownie to już nie. Dopiero po jakimś czasie znów dobija. I zależy to od ECU bo w instalacji od pompy nic nie było robione.
-
Elektryczne przednie szyby - dokończenie montażu
Tak, wiem: biało-złoty. Był tylko biały ale na nim cały czas miał mase. Dodam że szyby są poliftowe.
-
Elektryczne przednie szyby - dokończenie montażu
Tak bynajmniej zwali to w A80 gdzie domykania nie było w standardzie i za to odpowiadał osobny moduł. W instrukcji A4 opcja ta zwie się chyba "komfortowe zamykanie". Tak czy siak będę grzebał w wolnej chwili. ---------- Post dopisany 03-05-2014 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 20:20 ---------- Sprawdzałem, ale niestety nie ma kabla biało-złotego - bynajmniej w wiązce która idzie między jedną stroną a drugą. Chyba że powinienem szukać tego kabla przy panelu kierowcy.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Raczej nie ma co patrzeć że dana kostka jest tylko i wyłącznie od jednej funkcji. Tak samo w kostce na słupku. Idą tam jakieś kable od wycieraczek jak i od pompy paliwa.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Na pewno jest inaczej, bo przecież nie ma pompy paliwa w zbiorniku
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Wiem bo siedziałem pół dnia i rozkminiałem czemu nie chodzi pompa paliwa i w końcu doszedłem. Po podłączeniu masy pod ten przewód wycieraczki oczywiście chodziły ale pompa już nie. A jak i to i to było podłączone to po odpaleniu wycieraczki same chodziły. Ty masz tdi więc nie masz pompy paliwa więc sytuacja jest inna. Ja mam pb i na 100% zielony przedód jest od pompy paliwa - idzie do bezpiecznika.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Nic na siłę, wszystko młotkiem
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Nieźle odjebali ci niebiescy.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Ok, temat dzisiaj ogarnąłem i wszystko działa, ale nie obyło się bez problemów. W opisie na pierwszej stronie jest błąd. Kostkę za starym przekaźnikiem wycieraczek zostawiamy a w niej zielony kabel - nie ruszamy go. To kabel od pompy paliwa - w TDI oczywiście nie ma problemu, ale w PB już jest. Brązowy kabel masowy od nowego przekaźnika ciągniemy do jakiejś masy na słupku i wtedy będzie ok.
-
Ciekawy problem z olejem.
W takim przypadku sprawdzenie ciśnienia oleju to podstawa. Z czujnikami to bawić można się jak jesteśmy pewni że silnik ma dobre smarowanie. Znam takich co to szukali przyczyn wszędzie tylko nie w niskim ciśnieniu - no bo jak kontrolka się świeci to przecież pewnie czujnik, albo jakiś błąd no bo jak to może wskazywać prawidłowo - kończyło się zajechaniem silnika. Nie mówię że u ciebie na pewno jest problem z ciśnieniem oleju, może faktycznie czujnik itp. Ale sprawdzenie ciśnienia to zawsze musi być podstawa. Po za tym jesteś pewien że bagnet wskazuje dobry poziom? Nie masz tulejki na bagnecie popsutej - często pęka.
-
Maska powyginana od silnika
Z przodu w pasie przednim jest gniazdo - jest ono demontowane, bo sam kiedyś ściągałem. Dodatkowo sprawdziłbym pozostałe poduchy, szczególnie tą od skrzyni od strony kierowcy.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Ok, to już jasne. Gdzieś tam wcześniej pisałeś że jeden z tych kabli idzie do manetki, ale w odniesieniu do starego przekaźnika i główkowałem. Ale widocznie chodziło pewnie o nowy przekaźnik. Eh, sorki że tak truje Ale mam jeszcze jedno pytanie/uwagę. Mianowicie o kabel Niebiesko-Czerwony - czyi plus po stacyjce. Nie wiem czy to zasilanie przekaźnika nie powinno iść po bezpieczniku a nie bezpośrednio. PS: Z tymi przewodami Fioletowo-Czarnymi chyba się kopsnąłeś W sumie są trzy i generalnie wszystko opisujesz poprawnie na stronie 3, bo nie dawało mi to spokoju i sam siedziałem nad schematami. A potem dokładnie wczytałem się w drugą część twojego opisu na stronie 3ciej i skapnąłem się że opisujesz dokładnie to do czego doszedłem w schematach.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Ktoś streści, bo siedzę w robocie i nie mogę odsłuchać.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Mi też by się nie chciało Ale miałem zestawik od polifta, więc na spokojnie mogłem się z tym pobawić i jak całość była gotowa to przerzuciłem.