Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Labiel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Labiel

  1. E tam. Wiadomo że auto z dużą mocą nie ma szans być ekonomiczne w mieście. Wykorzystuje się ułamek mocy takiego auta a ciężar trzeba dźwigać. Nie mówiąc już o tym że Vki z pierwszych lat produkcji B5 nie należały do najnowocześniejszych jednostek. Poliftowe 2,4 i 2,8 wygląda już lepiej.
  2. Wkraczamy w sferę fizyki, ale nadal nie rozumiem dla czego większe turbo dające to samo ciśnienie ma być lepsze niż mniejsze - pomijam fakt przebiegu doładowania, bo wiadomo że małe turbo nie będzie w stanie utrzymać maks doładowania do końca a co za tym idzie na większym turbo uzyskamy większą moc bo jeśli w peku na jednej i na drugiej turbawce będzie 1,3 bara to już w okolicach 6tyś obrotów gdzie będzie maks moc na jednej doładowanie spadnie powiedzmy do 0,5 a druga będzie trzymać nadal 1,3 - sprawa jasna: większe turbo większa moc bo dłużej jest w stanie utrzymać zadane ciśnienie. Ale jeśli chodzi o tą masę powietrza. Wiadomo że o to w tym wszystkim chodzi aby mieć jak największą zawartość tlenu w tej samej pojemności, dla tego sprężamy powietrze, dodatkowo na jego gęstość wpływa również temperatura - im wyższa tym gęstość mniejsza, dlatego montujemy FMIC aby je schłodzić. Te zjawiska są mi doskonale znane, ale nadal nie rozumiem dla czego większe turbo ma generować większą jego gęstość przy tym samym ciśnieniu i powiedzmy temperaturze - aczkolwiek nie wiem czy nie jest to czasem wartość stała (pomijam fakt wilgotności który również ma wpływ na gęstość).
  3. Jednak czegoś nie rozumiem. Co z tego że zasysa więcej powietrza w przeliczeniu powiedzmy na jeden obrót. Ciśnienie to ciśnienia. Co najwyżej taka turbina będzie potrzebowała mniej obrotów na sekundę aby wytworzyć to samo ciśnienie co mniejsza turbina - jeśli dobrze myślę.
  4. Rozwiń mysl, bo nie bardzo lapie... No właśnie też nie bardzo rozumiem. 0,5bara to 0,5bara, możemy oczywiście zastanawiać się ile jest tlenu przy tym ciśnieniu, ale to zależne jest od temperatury w dolocie. Rozumiałbym też gdyby chodziło o przebieg tego doładowania - szybciej wstaje, dłużej trzyma bo jest inna charakterystyka turbiny.
  5. Prędzej - takie mamy doładowanie Ale żeby sprawę merytorycznie wyjaśnić - na czym polega problem? Przecież teoretycznie po zmianie turbo ECU i tak powinien sterować odpowiednim ciśnieniem doładowania itp. Z czego więc wynika problem? Z innej charakterystyki wstawania turbo? Utrzymywania ciśnienia itp?
  6. Rower A tak po za tym, jak jeżdżę w Poznańskich korkach to moje 1,8T też potrafi 14-15 łyknąć, ale LPG
  7. A ja dopiero nie dawno do Pozka dobiłem. Eh... i po długim weekendzie. Trza chyba na pocieszenie piwko otworzyć.
  8. No ba. 3 razy wybierałem się na ryby. Za pierwszym zachlałem się i kumpel nie był w stanie mnie obudzić, za drugim padało a za trzecim nic nie brało. Rafał nie masz czasem przepływki od adr'a Już nie, poszła dość szybko. Tak jak i przepustnica.
  9. Wczoraj sprawdzałem działanie wszystkiego i chodzi super. Prędkość czasówek w zależności od prędkości auta również fajnie działa.
  10. No ba. 3 razy wybierałem się na ryby. Za pierwszym zachlałem się i kumpel nie był w stanie mnie obudzić, za drugim padało a za trzecim nic nie brało.
  11. Labiel odpowiedział(a) na rhinbac temat w 1.8
    Czekaj, czekaj, gdzieś tu miałem moją kryształową kulę. A tak na serio - zbyt mało danych. Paść mogło wiele rzeczy. Może nie dostawać iskry, może nie dostawać paliwa, mogło paść jeszcze kilka innych rzeczy. Trzeba to sprawdzić po kolei. Można podpiąć jeszcze VAGa, ale nie zdziwię się jeśli nic nie pokarze. Śmierdzi benzyną z wydechu? Coś łapał, czy w ogóle nic?
  12. Labiel odpowiedział(a) na rhinbac temat w 1.8
    W ADR którego miałem pompowała po rozruchu. Po SWAPie na APU po przekreceniu kluczyka tylko dobija na moment, jak przekreci sie ponownie to już nie. Dopiero po jakimś czasie znów dobija. I zależy to od ECU bo w instalacji od pompy nic nie było robione.
  13. Tak, wiem: biało-złoty. Był tylko biały ale na nim cały czas miał mase. Dodam że szyby są poliftowe.
  14. Tak bynajmniej zwali to w A80 gdzie domykania nie było w standardzie i za to odpowiadał osobny moduł. W instrukcji A4 opcja ta zwie się chyba "komfortowe zamykanie". Tak czy siak będę grzebał w wolnej chwili. ---------- Post dopisany 03-05-2014 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2014 at 20:20 ---------- Sprawdzałem, ale niestety nie ma kabla biało-złotego - bynajmniej w wiązce która idzie między jedną stroną a drugą. Chyba że powinienem szukać tego kabla przy panelu kierowcy.
  15. Raczej nie ma co patrzeć że dana kostka jest tylko i wyłącznie od jednej funkcji. Tak samo w kostce na słupku. Idą tam jakieś kable od wycieraczek jak i od pompy paliwa.
  16. Na pewno jest inaczej, bo przecież nie ma pompy paliwa w zbiorniku
  17. Wiem bo siedziałem pół dnia i rozkminiałem czemu nie chodzi pompa paliwa i w końcu doszedłem. Po podłączeniu masy pod ten przewód wycieraczki oczywiście chodziły ale pompa już nie. A jak i to i to było podłączone to po odpaleniu wycieraczki same chodziły. Ty masz tdi więc nie masz pompy paliwa więc sytuacja jest inna. Ja mam pb i na 100% zielony przedód jest od pompy paliwa - idzie do bezpiecznika.
  18. Nic na siłę, wszystko młotkiem
  19. Nieźle odjebali ci niebiescy.
  20. Ok, temat dzisiaj ogarnąłem i wszystko działa, ale nie obyło się bez problemów. W opisie na pierwszej stronie jest błąd. Kostkę za starym przekaźnikiem wycieraczek zostawiamy a w niej zielony kabel - nie ruszamy go. To kabel od pompy paliwa - w TDI oczywiście nie ma problemu, ale w PB już jest. Brązowy kabel masowy od nowego przekaźnika ciągniemy do jakiejś masy na słupku i wtedy będzie ok.
  21. Labiel odpowiedział(a) na z.i.o.m. temat w 1.8
    W takim przypadku sprawdzenie ciśnienia oleju to podstawa. Z czujnikami to bawić można się jak jesteśmy pewni że silnik ma dobre smarowanie. Znam takich co to szukali przyczyn wszędzie tylko nie w niskim ciśnieniu - no bo jak kontrolka się świeci to przecież pewnie czujnik, albo jakiś błąd no bo jak to może wskazywać prawidłowo - kończyło się zajechaniem silnika. Nie mówię że u ciebie na pewno jest problem z ciśnieniem oleju, może faktycznie czujnik itp. Ale sprawdzenie ciśnienia to zawsze musi być podstawa. Po za tym jesteś pewien że bagnet wskazuje dobry poziom? Nie masz tulejki na bagnecie popsutej - często pęka.
  22. Labiel odpowiedział(a) na shanley369 temat w 1.6
    Z przodu w pasie przednim jest gniazdo - jest ono demontowane, bo sam kiedyś ściągałem. Dodatkowo sprawdziłbym pozostałe poduchy, szczególnie tą od skrzyni od strony kierowcy.
  23. Ok, to już jasne. Gdzieś tam wcześniej pisałeś że jeden z tych kabli idzie do manetki, ale w odniesieniu do starego przekaźnika i główkowałem. Ale widocznie chodziło pewnie o nowy przekaźnik. Eh, sorki że tak truje Ale mam jeszcze jedno pytanie/uwagę. Mianowicie o kabel Niebiesko-Czerwony - czyi plus po stacyjce. Nie wiem czy to zasilanie przekaźnika nie powinno iść po bezpieczniku a nie bezpośrednio. PS: Z tymi przewodami Fioletowo-Czarnymi chyba się kopsnąłeś W sumie są trzy i generalnie wszystko opisujesz poprawnie na stronie 3, bo nie dawało mi to spokoju i sam siedziałem nad schematami. A potem dokładnie wczytałem się w drugą część twojego opisu na stronie 3ciej i skapnąłem się że opisujesz dokładnie to do czego doszedłem w schematach.
  24. Ktoś streści, bo siedzę w robocie i nie mogę odsłuchać.
  25. Mi też by się nie chciało Ale miałem zestawik od polifta, więc na spokojnie mogłem się z tym pobawić i jak całość była gotowa to przerzuciłem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.