Treść opublikowana przez Labiel
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Oj tam, oj tam. Wszystko byście chcieli mnie P&P A tak na serio, to będę się zastanawiał i szukał jak już będzie na to kasa. Na razie inne rzeczy mają pierwszeństwo. PS: A co to za problem żeby po docinać rury? Ważne żeby wszystkie kolanka itp były odpowiednie, a spasowanie i docinanie rurek to żadna filozofia.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
650 a 1200 to jednak różnica. To tak jakby ktoś zapłacił ci 550 zł za dopasowanie FMICa. Opcja na pewno nie dla każdego. Napisałem w sprawie wysyłki, ciekawe jaki koszt. ---------- Post dopisany at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ---------- Wysyłka 28 funciaków, czyli całość za 157, przy kursie 5,1 daje to 800 zł.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To jakiś nasz klubowicz?
-
Polecane opony zimowe
Nie wszystko co dobre jest na tor nadaje się do jazdy "cywilnej". Oczywiście nie neguję tego że ta opona może być bardzo dobra.
-
Polecane opony zimowe
A kto tu kupuje zimówki żeby jeździć na nich po torze
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Hmy, ciekawe i cena dobra.
-
Prędkość maksymalna ok 120 km.
Oczywiście, spalanie na pierwszym biegu jest większe w przeliczeniu na 1km ale nie oznacza to że zapotrzebowanie na PB w przeliczeniu na przykład na 1s jest większe niż na 5tym biegu. Liczy się jeszcze obciążenie. Na 1 biegu obciążenie masz znacznie mniejsze niż na 5tym. Generalnie więc zapotrzebowanie na PB przy bucie będzie większe na 5tym biegu niż na 1szym.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Będzie różnica w wydajności między tą 14" i 18" czy to jedynie kwestia zapasu na przyszłość. I jak wygląda potem różnica w pojemności układu?
-
Opinia na temat 1.8
Małe sprostowanie. A w 1,8 cewki nie padają? Padają tak samo, tylko że tam jest już lipa bo jest jedna podwójna cewka. Używkę ciężko dostać, zamiennik 600 zł, ori 2400 zł więc jeśli chodzi o cewki to w 1,8T jest ten plus że są cztery osobne. Używek jest sporo po 50 zł, a i zakup nowej tak nie boli jak padnie jedna. Co do turbiny to powiem tak - zależy jak auto było traktowane. Nie jest to jakiś duży problem, ale wiadomo że na pewno łatwiej znaleźć zadbanego 1,8 niż 1,8T.
-
Olej w dziwnym miejscu, pomóżcie
Jak dasz zwykły silikon to powrót problemu gwarantowany. Jak dla mnie żadnego silikonu. Czyścić wszystko do sucha i zakładać nową uszczelką. jak już można dać masę uszczelniającą, ale nie tak zwany "silikon silnikowy". Te zwykłe, tanie to jedno wielkie badziewie. Zaraz puszczają i nic to nie trzyma.
-
Ciężko pali [ADR]
Niestety diagnostyka w tych silnikach jest bardzo skromna. Błędy oczywiście można odczytać, ale nie koniecznie coś powiedzą. Logi statyczne i dynamiczne.
-
Ciężko pali [ADR]
Kolega pisze że musi długo kręcić. Odrzucam problem z aku. Jakby miał problemy z aku to nie miałby siły na długie kręcenie. Jak wszystko jest ok z całą resztą silnika to benzynę wystarczy lekko popchnąć, byle jakoś tam wałem obrócił i odpali.
-
Ciężko pali [ADR]
Dla diesla może i tak, bo tam musi być kop, ale w PB czegoś takiego nie zauważyłem. Wystarczy że jakoś tam zakręcił i zawsze odpali jeśli reszta jest ok.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
A myślałem że to w standardzie wychodzi. Chyba nic więcej oprócz przełącznika i silniczków nie jest potrzebne. Bynajmniej nie wiedziałem nic takiego.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Nie zrozumiałem. Nie masz regulacji tak?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Musiałem się trochę przełamać. Do tej pory Reżanie zawsze w swoim garażu, kupa narzędzi itp. Najpierw musiałem zaopatrzyć się w swoje prywatne klucze, lutownice na 220V i na 12, miernik itp. Trochę już tego nazbierałem, więc po woli będzie można zacząć nadrabiać zaległości bo lista jest długa: podłączenie poliftowych czasowych wycieraczek, tempomat, domykanie szyb itp. Lista jest długa.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Podłączałem klakson. Na starej kolumnie masa szła przez kierę i dalej przez kolumnę, natomiast w poliftowej kolumnie masa już nie dała rady przejść. Dla tego od roku jeździłem bez klaksonu, ale ostatnio ludzie tak mnie wkurwili że postanowiłem wreszcie to zrobić. Wcześniejszą taśmę miałem już grzebaną, więc musiał dać nową poliftową, poprzerabiać trochę instalację itp. No ale już działa. Trochę odzwyczaiłem się do używania klaksonu, może trochę mniej będę wyzywał za kierownicą Jutro zmiana tylnych boczków na poliftowe
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No to zakończyłem swoje pierwsze podblokowe reżanie
-
Zawór DV do wymiany?
Też gdzieś czytałem, a to jeden pierun Inna marża po prostu.
-
Zawór DV do wymiany?
Otworze filmik jak będę w chacie, bo w robocie ciężko z dźwiękiem Generalnie żadnych niepokojących dźwięków nie słychać, sprawdzałem kiedyś ładowanie turbo i dochodzi do 0,5 bara (chyba tyle powinno być w APU, albo 0,4 - już nie pamiętam). Bynajmniej tyle ile być powinno to do tylu ładuje w peku, choć boli mnie to że nie trzyma tego do odcinki - no ale cóż, taka specyfika tego motoru i turbiny.
-
Zawór DV do wymiany?
Witam, ostatnio postanowiłem sprawdzić zawór DV - podczas SWAPa nie miałem jeszcze o nim pojęcia - teraz już wiem. A więc tak, dmuchając od strony gdzie występuje ciśnienie zawór jakby delikatnie przepuszczał - nie był w 100% szczelny. Przemyłem go, wyczyściłem i niby trzymał szczelność, ale z tego co zauważyłem membrana ma delikatne luzy na boki co powoduje że nie zawsze zamknie się tak jak niby powinna, choć nie wiem czy to wpływa na szczelność. Jak myślicie? Generalnie auto chodzi dobrze, choć oczywiście ciężko stwierdzić czy zawsze tak samo bo i warunki zewnętrzne się zmieniają.
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Problemu raczej szukałbym po stronie instalacji LPG. Piszesz że masz II gen, czyli trochę lipa. Pewnie przydałoby się ją porządnie wyregulować. Podejrzewam że LPG miesza ci w ustawieniach ECU który jednym słowem po pewnym czasie jazdy na LPG głupieje. Dla tego jego reset ci pomaga.
-
Ciężko pali [ADR]
Jak paliwa jest za dużo to zalewa świece. Wcale tak nie jest że im więcej PB tym lepiej.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Hehe.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Eh, pożyjemy zobaczymy. Co najwyżej stówka. Chyba że łapał jeszcze auta z przeciwległych pasów i walił foty od tyłu.