Treść opublikowana przez Labiel
-
Wymiana czujnika położenia wałka rozrządu.
Nie wiem jak w 1,6, ale w 1,8 sam czujnik odkręcało się bez problemu. Nic nie trzeba było dodatkowo rozbierać.
-
Chmura białego dymu z wydechu podczas odpalania, czuć spalenizną
Może turbo puszcza gorącą stroną. Podczas jazdy tego oleju może nie być dużo i nie widać tego tak bardzo, ale jak auto postoi, trochę się tego nazbiera w wydechu i podczas odpału taki oto masz efekt. Wujaszek miał coś takiego, tylko że u niego ciekło chyba trochę więcej, bo jak stał na światłach i ruszał to wtedy też puszczał białą chmurę. I nie była to oczywiście para wodna.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Ciągle nie mogę przeżyć tego dźwięku. Oglądam wyścig i prawie nie słychać tych bolidów.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Lubie to!
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Nie ma. Pod przepustnicą masz potencjometr razem z regulacją biegu jałowego.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Piwa byście się napili PS: za starych dobrych czasów w Golfie II wiozłem w bagażniku trochę kostki brukowej. Siadł na maksa - zero amortyzacji. To była dopiero gleba
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jak ci się nie śpieszy to o 16 kończę pracę więc mogę podjechać, tylko nie mam kabli.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Zwarcie cel? Czasem jak aku pada to może działać niby dobrze. Gasisz auto, podchodzisz za 5 minut a tu zero prądu. Potem jeździsz i znów jest ok a za jakiś czas powtórka z rozrywki. Kumple tak miał.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Aku padł? Ja niestety najszybciej to po pracy.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
dzięki za konsultacje telefoniczną Nie ma za co
-
Opinia na temat 1.8
Katalizator, plecionka. Bez sprawdzenia organoleptycznego się nie obejdzie.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A służbowa wizyta u klienta. Niestety również służbowym autem.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Witam z Gryfic
-
zimny - ciężko odpala na benzynie
Bo u nas nie ma mechaników. Są wymieniacze części. Po za tym powinno się szukać i usówać przyczyny awarii a nie tylko skutki.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Na forum A80 widziałem kiedyś "SWAP", gdzie B3 miało wstawiony przód od B5. Też ni w ząb to wyglądało. Po prostu przód wydawał się za duży w stosunku do reszty auta.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
c**j ten przód nie pasuje do tyłu.
-
wymiana paska alternatora
Nie, aczkolwiek często napinacz już nie domaga - hałasuje, ale jest opcja wymiany samego łożyska napinacza. W każdym bądź razie to nie pasek rozrządu, więc śmiało możesz wymieniać tylko go.
-
Jakie sprzegło po modzie
Tu masz wszystko na ten temat: http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/ Niestety trzeba się trochę przekopać.
-
zawór podciśnienia
Dokładnie jest to zawór par paliwa. Za prawym nadkolem masz zbiornik węgla aktywnego w którym gromadzą się opary paliwa a zawór ten odpowiada za "upuszczanie" ich do dolotu kiedy są ku temu odpowiednie warunki, czyli na przykład na biegu jałowym. Generalnie to badziew zamontowany ze względów ekologicznych.
-
Opinia na temat 1.8
Różnice w ADRach jakie znam to: hydrauliczny, elektroniczny napinacz łańcuch rozrządu, o raz kolektor ssący bez i ze zmienną długością. Wiem że była też jakaś inna odmiana ADRa na rynek amerykański. Gdzieś coś kiedyś się na to natknąłem. Teraz już nie pamiętam o co chodziło, ale była jakaś różnica ze względu na przepisy. Katalizatora nie miały albo coś takiego.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wąż zbrojony nie wiem czy się na da, ma falowaną strukturę
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Oj tam, oj tam. Każdy ma ekonomiczne auto dopóki nie jest zmuszony do jazdy w miejskich korkach. Jak zamieszkałem w Poznaniu i pierwszy raz spotkałem się z sytuacją że 5km jedzie się czasem prawie godzinę to spalanie też mnie przeraziło. No ale nie ma co się dziwić. Każda godzina pracy silnika na biegu jałowym to jak przejechanie 50 kilometrów.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Chodziło mi o Vki z B5. 2.4 i 2.8 z poliftów. Kucy jednak wiecej a spalanie mniejsze.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Dużo, nie dużo. Chodzi o to że w nowszych Vkach wygląda to lepiej, przy większych mocach.
-
Odkręcający się filtr oleju
Tak jak koledzy piszą. Pewnie poluźniła się śruba która trzyma chłodnicę oleju. Ale warto byłoby również zajrzeć do uszczelki która jest między podstawą a chłodnicą oleju.