Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Najśmieszniejsze że obaj zwolniliśmy przy ograniczenie żeby jechać w granicach tych 70 km/h.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tak się zastanawiam czy zrobili mi dzisiaj fotkę czy nie Fotoradar w Swarzędzu, ograniczenie do 70km/h a miałem jakieś maks może 75km/h, jechałem prawym pasem, pół auta przede mną prawym jechało jakieś inne auto z prędkością mniej więcej taką jak ja no i błysło Zawsze tyle tam miałem i nic nie mrygało.
-
Ciężko pali [ADR]
Na listwie wtryskowej to nie czujnik, tylko regulator ciśnienia paliwa.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Poliftowe progi ściąga się super bo są bardziej gumowe. Przedliftowe to raczej masakra. Kiedyś je demontowałem w A80, zabawy na cały dzień.
-
Problem z jedną rurką od przepustnicy.
Najprościej i najszybciej jest wyjąć kolektor. Wiem co mówi bo wyciągałem go kilka razy, z alternatorem też się bawiłem i raczje nie polecam. Czasem są z nim problemy.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Ja tam zawsze wpisuje w google i coś się uda znaleźć. A jak live nie mogę to ściągam z chomika
-
Ciężko pali [ADR]
Mierzy temp silnika, a co za tym idzie ustawia dawkę pb. Inna będzie jak silnik będzie zimny, inna jak ciepły. To też idzie w VAGu sprawdzić.
-
Wolno schodzi z obrotów
jak jest tam zwykły gaz to może i działa bo on chyba nie wiele ma wspólnego z ECU. W sumie to pierwsza i najważniensza rzecz - wszystko robisz na PB i dopiero jak na PB będzie ok to grzebierz na LPG. Teraz tak myśle że chyba jednak szukasz dziury w całym. Zjebane jest LPG. Odłączyłeś przepustnicę, ściągasz nogę z gazu to zamyka się w 100% to nie ma co się dziwić że szybciej leci z obrotów.
-
Problem z obrotami 1.8 Benzyna . POMOCY !!!
Mechaniczni - małe szanse. Pod przepustnica masz potencjometr. Dzięki niemu ECU wie w jakim stopniu przepustnica jest otwarta - to łatwo idzie sprawdzić w VAG, bo na którymś kanale będzie widać % jej otwarcia. Po za tym jest tam regulacja wolnego biegu. Zaraz po przekręceniu kluczyka powinno być słychać pis z przepustnica. W tym czasie ECU pracuje nią i ustawia na 2,5-4,5% otwarcia. Też możesz sprawdzić w VAG jak ona pracuje na wolnym biegu. Popsuta oczywiście może być, ale nie ma co wymieniać w ciemno.
-
Wolno schodzi z obrotów
Generalnie odłączyłeś całą przepustnicę. Czyli ECU nie wie na ile masz otwartą przepustnicę i nie działa regulacja biegu jałowego. Dziwie się że auto w ogóle chodzi.
-
szyberdach
Gdzieś czytałem na forum tekst typu "czy ktoś już rozwiązał jak podpiąć sterowanie szybrem z polifta". Więc nie wiem czy czasem nie będzie z tym problem.
-
Pytanko dot zestawu napawczego lakieru.
Podejrzewam że jest z jakimś utwardzaczem. Zwyczajowo lakier bezbarwny schnie bardzo szybko.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Jak się modzi 1,8T to są specjaliści którzy regenerują sprzęgło i dwu masa pod większe moce.
-
Problem z obrotami 1.8 Benzyna . POMOCY !!!
Za miarką oleju, pod kolektorem ssącym. Kolanko wychodzi z bloku, łączy się wężem z dolotem, przed przepustnicą.
-
Czary mary czyli znikający olej w 1.8T
Dla tego tak jak pisałem - możliwe że turbo zaczęło puszczać na całego. Auto dymi?
-
Wolno schodzi z obrotów
Co ty tam masz? Zwykły gaz a nie sekwencję?
-
Czary mary czyli znikający olej w 1.8T
1. Wymianę oleju przy 1,8T robiłbym co 10k a nie 15k, zależy jeszcze od stylu jazdy, jak pałujesz to tym bardziej. Nie chodzi tyle o sam silnik co o turbo. 2. Każdy silnik bierze olej, nie ma takiego który nie bierze, tym bardziej turbo. Jakbyś wczytał się w książkę serwisową to mówi o normie na poziomie 1l na 10k - ale to tak na marginesie. 3. Mój T bierze jakieś 0,3-0,5l na 10k co jest według mnie całkowitą normą. Generalnie nie trzeba dolewać. Jakbym więcej pałował to pewnie siorbnąłby więcej. 4. W twoim przypadku za zwiększenie brania może odpowiadać turbo które puszcza olej.
-
Problem z jedną rurką od przepustnicy.
Jednym słowem odma do wymiany bo się rozleciała. Na twoim miejscu, jeśli masz wywaloną przepustnicę to ściągałbym cały kolektor ssący. 10 minut zabawy: 2 śruby + musisz dokupić opaski na łączniki i po sprawie. Wtedy jest znacznie lepsze dojście.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tak, ten pierwszy model ale po lifcie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ojciec ma, ale z 2002. Sam silnik bardzo przyjemny, żwawy i oszczędny. Sama Toyota, jak to Japończyk. Dziwne rozwiązania, blacha cienka i c**jawa tapicerka
-
Problem z obrotami 1.8 Benzyna . POMOCY !!!
Eh, nigdy nie kupuje się części w ciemno. W takich przypadkach zawsze trzeba sprawdzić kilka podstawowych rzeczy - czyli szczelność całego dolotu w tym odma, oczywiście filtry do wymiany, czyszczenie przepustnicy, adaptacja, w VAG można sprawdzić jak pracuje przepustnica itp.
-
Problem z obrotami 1.8 Benzyna . POMOCY !!!
Odpowietrzenie bloku silnika. Wpisz w google bo nie chce mi się już tego opisywać. Na forum masz pełno informacji o tym.
-
Prędkość maksymalna ok 120 km.
Jak filtra nie zmieniałeś to zmień. Inne masz zużycie paliwa przy bucie na I biegu, a inne przy przyśpieszaniu powyżej 120km/h. Takie rzeczy jak diagnoza podstawowych elementów eksploatacyjnych typu wszystkie filtry to pierwszy krok. Jak tego nie wymienisz a nie wiesz w jakim jest stanie to nie ma nawet co szukać dalej.
-
Problem z obrotami 1.8 Benzyna . POMOCY !!!
Pierwsze co to odma do sprawdzenia. Pewnie standardowo jak w tych silnikach, jest pęknięta, albo już całkiem się urwała.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Prezes, nie wpadł ci gdzieś w oko takie boczek? http://a4-klub.pl/kupie-23/prawy-przedni-boczek-polift-321776/