Treść opublikowana przez mjw83
-
[B5 AEB] Zamiast czarnej sadzy biała w turbo i kacie
Dzięki Maciek juz dawno nad tym myslałem by wstawic downpipe, miałem spawac sam u znajomego ale widze ze on ma w dobrej cene nie opłaca sie bawic samemu, dobra robota
-
[B5 AEB] Zamiast czarnej sadzy biała w turbo i kacie
Jaki syf z katalizatora? płynu nie ubywa luz jest ale nie tra w obudowe
-
[B5 AEB] Zamiast czarnej sadzy biała w turbo i kacie
Tego nie zauważyłem ale może dlatego że nie otwierałem maski jak jest ciemno, ale słyszałem po takim przegonieniu jak by silnik , kolektor czy turbo było ostro nagrzane jak by "pękało" cos taki metaliczny odgłos . Dzięki koledzy postaram się jak najszybciej odwiedzic gazownika niech zrobią korekty mieszanki, bo rozumiem że to ich wina.
-
[B5 AEB] Zamiast czarnej sadzy biała w turbo i kacie
Tankuje zazwyczaj na renomowanej stacji ale wiadomo jak jest w dzisiejszych czasach, Owszem juz 2 rok jeżdze na gazie co prawda ominołem jedem przegląd Wiec pojade do nich bo przy butowaniu czasem rozłancza mi gaz, czy wspomniana głowica i tłoki tez mogą byc w takim stanie? ---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:07 ---------- Ostatnio zauważyłem też że puszcza troche białą chmurkę, rozwiną bym ten temat ale to chyba nie w tym dziale
-
[B5 AEB] Zamiast czarnej sadzy biała w turbo i kacie
Witam dzis postanowiłem zajrzec do turbinki w mojej AEB 1.8T gdyz miałem podejrzenie ze mam nieszczelny zawór WG lub wcale go nie ma bo nie czuje turbinki odkreciłem i zobaczyłem ze zawór jest ok zamkniety nie macha sie domkniety jak trzeba ale turbina i kat jak by wysmarowany kredą z kąd ten biały nalot? chyba powinien byc czarny? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f924cb90f1a046d9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1837a0436aa54234.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b61036a56fc7a96.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00433b0f70aea676.html czy ten kat moze byc zapchany?
-
[B6 AVF] Zmiana z 1BV na 1BE co potrzeba ?
proszę napisz to jaśniej i normalnie bo nie ogarniam o co ci chodziło w tej wypowiedzi.... Pisze na swoim przykładzie mialem glebe za nisko i posypały mi sie tylne amorki wróciłem do serii 1BE na tył kupiłem sachs a przód zostawiłem ten co był sportowe amorki o skróconym stoku, juz przed zalorzeniem czółem róznice przednie chowały sie z wolniej niz tylnie, efekt przód jest stabilny i twardszy tył elastyczny lekko buja, na swoim przykładzie sacha nie plecam po tygodniu zrobiłem pomiar lewy 72% prawy 68% tyle co stare kupione urzywki i smigaja u mnie 2 lata. Moze nie pomoge ale opisałem swoją historie
-
[ALL B5] Obniżenie zawieszenia
Zawias 1BE zielona rózowa , 2 białe szara, tak to u mnie wygląda była gleba jakies 7cm przeswitu ale musiałem podniesc a ze miałem serje w bagarzniku nie było problemu tu masz fote http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23ba445b8854589f.html a było tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a06c6caebcec7925.html
-
[ALL B5] Sprężyny sportowe H&R 29451 VA (F) - warto ?
Ja bym poprosił o foto przed i po wymianie gdyz interesuje mnie ten temat a propo sprezyn tez na nie lukałem heheh jaki ten swiat mały
-
[B6 AVF] Zmiana z 1BV na 1BE co potrzeba ?
Jak i same amorki jak załoszysz sportowe do sprezyn 1be będzie twardziej jak seryjne bedzie mięko, zalezy co preferujesz
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
felga 7,5 J myslę ze w sam raz szerokosc 205
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
szerokosc opony 205 jak bedzie stało auto jak załorze na przód -40 a tył zostawie na 1be przód nizej tył wyzej wchodzi w gre taka konbinacja? mysle ze nie bedzie zle gdyz na tyle bak zbiornik lpg i zapasówka troche wazy, a i auto wygląda agresywniej
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
głebe to ja miałem i wygladało to tak , ale to nie na moje wyboiste drogi i dziury http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b2d6de6b6928cb93.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d1bff530a2bdf9d2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/eec0d2f18423b0bf.html wiec włorzyłem seryjne 1BE ale jakos wysoko jest moze z czasem troche obsiądzie planowanie oponki zima 16/55 lato 17/50 chiał bym uzyskac jakies 2 palce nad oponką jak moje 1BE sie nie ułorzy planuje kupic cos nizszego jak -30 albo -40 mysle ze nie bedzie za nisko i wystarczy
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
16/55/205
-
[B5 AEB] Zawias 1BE różnica międzi Bilstein a Kayaba?
Były na tyle w fabrycznym 1BE ale na ich temat nie moge sie wypowiedziec odnosnie eksploatacji
-
[B5 AEB] Zawias 1BE różnica międzi Bilstein a Kayaba?
Kolega tomaszstn mial racje "Teraz to już ciężko coś dobrego kupić" wsadziłem sachs po tygodniu zrobiłem badanie i okazało sie ze mają 62% lewy i 72% prawy tyle co zakupione urzywane sportowe 2 lata temu amorki na przód madie in UE. Stanowco stwierdzam wedłóg swego uznania ze są za miękie, wsadził bym nieco twardsze
-
[ALL B5] Sprężyny sportowe H&R 29451 VA (F) - warto ?
Ma może ktos foty jak to wyglada na aucie, mam 1BE ale przód siedzi wyżej gdybym wsadził -4, był by niżej i agresywniej a też mogę kupic w dobrej cenie, jaka jest twardosc tych sprerzyn nie są za twarde? co sądzicie o takim połaczeniu?
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
Mam jeszcze te sprezynki i mam foty jak było przed, po jeszcze nie robilem ale jak na 1BE to jakos dla mnie za wysoko myslę nad zakupem -30 jutro zrobię foty jak siedzi teraz i podam linki przed i po
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
czyli przekładam ze starych na 1BE i jest git w takim razie dziękuje
-
[B5 AEB] Powrót do 1BE co potrzebuję?
Powracam do zawieszenia 1BE gdyz furka za nisko stoji jak na moje drogi a i amorki sie juz posypały, mam sprężyny i kupiłem amorki co potrzebuje jeszcze? jakie podkładki pod sprężyny? te same co mam czy potrzebuje specjalne do 1BE? jesli tak prosze o jakies namiary?
-
[B5 AFN] Czy można łączyć 1ba z 1be
Zawias 1BE w serji czarne, nie czerwone przod zielona rózowa ( fioletawa) tyl 2 biale i 1 siwa swdan
-
[ALL B5] Jak rozpoznać 1BE po kropkach?
Na tym bedziesz miał ok -20 od serji optymalne obnirzenie i konfort, takie siedziało u mnie fabrycznie w 1.8T sedan w tej chwili ma glebe ale jest za nisko wracam do seryjnego sportowego 1EB które lezalo w bagarzniku jak kupiłem A4 co potwierdza naklejka przy kole i w ksiarzce serwisowej, w sedanie własnie takie oznaczenia mają sprezynki 1BE, troche sie na ten temat naczytałem
-
[ALL B5] Jak rozpoznać 1BE po kropkach?
U mnie 1BE w serji przód 1 zielony 1 fioletowy (różowy) tył 2 białe 1 szary sedan
-
[B5 AEB] Zawias 1BE różnica międzi Bilstein a Kayaba?
Rozumiem ten kielich moze powodowac roznice jak w gwincie przeunienty w tą lub tą zmieni wysokosc. No a z tym sachem to jak chyba ze wszystkim w tych czasach, lepsze firmy dają na 2 lata gwarancji a ceny między Bilsteinem Kayabą a Sachem czy Monroe nie odbiegają zabardzo od siebie. Przeglądajc katalogi Bilstein czy Sachs na przód sa sportowe amorki a na tył piszą ze do wersji sport a i ten sam nr dedykowany jest do seryjnego. chyba jeszcze poszykam ale musze sie spieszyc bo niezle mi tył juz zanosi na nierównosciach[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 09:47_________________________________________________Jesli ktos by mi podał nr bilstein lub kayaby bo A4 B5 do zawieszenia sport jakie ma u siebie był bym wdzięczny, orginał jaki siedział to 8D0 513 031 C Monroe, czy wystarczy ze bede kierował sie tym nr orginału?
-
[B5 AEB] Zawias 1BE różnica międzi Bilstein a Kayaba?
ok dzięki za potwierdzenie [br]Dopisany: 08 Luty 2012, 22:42_________________________________________________Jeszcze mam jedno pytanie czy jest róznica w konforcie, twardosci zawieszenia między bilstein a kayabą? jakie są wasze odczucia? Wiem ze kiedys zakladałem kyb do golfa 3 i było twardziej
-
[B5 AEB] Zawias 1BE różnica międzi Bilstein a Kayaba?
Masz na mysli Sachs 170 814 czy inny nr?[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 21:59_________________________________________________bo według katalogu sachs mi znalozło ten nr. do wersji sport