Treść opublikowana przez mjw83
-
[B5 AHU] Dziwne pulsowanie hamulców
Nie posiadam waga pozostaje mi go kupic na allegro lub zapłacic za sprawdzenie,jak juz cos bede wiedział dam znac
-
[B5 AHU] Dziwne pulsowanie hamulców
Witam chial bym sie podpiąc pod temat otórz po toczeniu tarcz i zalozeniu tez mam podobne objawy pulsujace chamulce od poczatku jak by abs sie wlaczał od poczatku chamowania i słychac jakies cherboty do tego czasem predkosciomierz szfankuje od czego mam zacząc co sprawdzic? Tarcze wyjmowałem i wkładałem sam nie zaczepiałem czujników Absu
-
[B6 BFB] Zawór DV
Ja bym sie zastanawiał nad 1 lub 2 nie masz tam chyba tak duzego cisnienia zeby zakładac 3 najgrupszą, mojm zdaniem załóz 1 i zrob test powinno byc ok ale moze inni mają inne zdanie poczekajmy zreszą w kazdej chwili mozesz zmienic sprezynke, zapytaj devastation pomógł mi gdy miałem problem z dv-ką , zna sie na zeczy
-
[B5 AEB] Pytanie do posiadaczy A4 1.8T AEB
Witajcie dzis wyjołem DV mam małe pytanko gdy zasysam powietrze musze którys otwor zaslepic? bo jak ciągne bez zaslepiania to ciągne bez problemu, jak zaslepie ten z boku to sa opory ale cos syczy tłoczek sie nie podnosni a wygląda zdrowo chyba DV mam walnięte? czy potrzeba duzego cisnienia zeby go podniesc? czy to jest przyczyną mego opisu bo ostatnio nawet turbo mi nie ciagnie bo dmucha zaledwie 04 bar
-
[B5 AEB] Jak i czym wyregulować wskaźnik gazu zapala się czerwona jak już nie ma gazu
obroty nie skaczą tylko czasami szarpie przy ok 3tys ale zbliza sie juz przegląd tekze pozostawię to fachowcom dzieki za zainteresowanie
-
[B5 AEB] Pytanie do posiadaczy A4 1.8T AEB
dzieki bardzo za wyjasnienie zrobie to jak najszybciej
-
[B5 AEB] Pytanie do posiadaczy A4 1.8T AEB
macie racje myliłem sie własnie sprawdziłem w autku jak to wyglada , w jaki sposób mozna sprawdzic ten zawór? jest jakis domowy sposób czy trzeba odwiedzac mechanika?
-
[B5 AEB] Pytanie do posiadaczy A4 1.8T AEB
juz chyba wiem co to to ta gruszka przy turbo? ale czy ona ma wpływ na ruszanie? turbo jeszcze sie nie uruchamia na starcie przy ruszaniu ale jak bede miał czas sprawdze ten zaworek czy trzyma cisnienie
-
[B5 AEB] Pytanie do posiadaczy A4 1.8T AEB
Czyli widze ze to normalne w tym motorze, tak jezdziłem wczesniej dislem, nie ruszam tak na codzien jezdze dynamicznie to tylko do testu, zeby opisac sprawe bo jak kolega piotrek260180 pisze mnie to tez troche drazni a lubię miec w autku wszystko cacy. kolego devastation o co chodzi z DV-ka to zawór upustowy? gdzie on sie znajduje jak go sprawdzic?
-
[B5 AEB] Pytanie do posiadaczy A4 1.8T AEB
Witam chciał bym zapytac czy to jest prawidłowe? jak wciskam bieg nawet 1 puszczam sprzęgło auto mi rusza ale obroty spadaja o kreske nawet 2 do dołu przy 2 biegu i puszczaniu bez gazu auto potrafi zgasnąc jak by go cos dusiło lub trzymało to mnie troche martwi czy to jest normalne czy nie? jak to jest w waszych A4 z tym silnikiem? Z góry dziękuję za odpowiedzi
-
[B5 AEB] Problem ze sprzęgłem
jaki to jest przewidywalny koszt samych czesci, co trzeba wymienic?
-
[B5 AEB] Problem ze sprzęgłem
Witam chiał bym podłączyc się pod temat otóz w mojej A4 sprzęgło bierze od połowy a nawet pod samą górą na co stawiacie? na co zwrócic uwagę? Pozdrawiam
-
[ALL B5] Pomocy czy na felge 17' 8J et 35 będzie pasowała guma 205/50
Przyznaje ze przyzwoicie to nawet wygłada i mam nadzieje ze przyzwoicie sie jezdzi wielkie dzieki
-
[ALL B5] Pomocy czy na felge 17' 8J et 35 będzie pasowała guma 205/50
Moze kolega Inspektor pokazał by jakąs fotkę jak to wygląda z boku i od strony bierznika. Tez zastanawiam sie nad taką oponą i dobrze by było na to luknąc
-
[B5 AEB] Wciśnięty uszczelniacz na wprost wałka rozrządu
Rozumiem delikatnie czyli ile? moj siedzi gdzies na paznokiec w najmniejszym palcu ok 1cm moze 1.5 i wydawało mi sie ze delikatny miał luz ale to bede musiał jeszcze sprawdzic czy to mozliwe ze wsuną sie do srodka? nie wpadnie głebiej? wyczysciłem to miejsce zobaczymy czy nadal bedzie sie pocic. A ten uszczelniacz na uszczelkę musi byc termoodporny czy nie koniecznie?
-
[B5 AEB] Wciśnięty uszczelniacz na wprost wałka rozrządu
Witam dzis chciałem trochę poczyscic silnik bo oststnio troche się przypociał miałem go myc ale pogoda nie sprzyjała, wiec postanowiłem oglądac go troche i przetrzec szmatką gdzie sie da. Najpierw stawiałem na uszczelkę pod pokrywą zaworów, gdyż jest spocony z boku od filtra i z tyłu od szyby. Ale gdy czysciłem tą strone od szyby napotkałem dziure okazało sie ze uszczelniacz na wprost walka jest wcisniety do srodka a drugi siedzi rowno z obudową. Tu link to fotki czerwona linja pokazuje lokalizacje wcisnietego uszczelniacza. http://images47.fotosik.pl/600/8c5140a4620345femed.jpg Jak sądzicie to moze byc skutkiem pocenia sie? bo tak na prosty rozum to raczej powinienien siedziec na swoim miejscu równo z obudową jak tamten i uszczelniac. Chyba szykuje sie podnoszenie pokrywy zaworów? trzeba wtedy dawac nową uszczekę czy mozna na starej jak to jest? Co sądzicie o tym?
-
[B5 AEB] Potrzebna misa olejowa do A4 1.8T AEB ma ktos?
Już nie potrzebna juz po zabiegu no tak racja powinienem to wystawic w dziale kupie Sorki
-
[B5 AEB] Mycie silnika 1.8T AEB
Witam moj silnik jest troche przytłuszczony od strony filtra olejowego od kąd go kupiłem, ostatnie wycieki z miski dodały swoje, co mnie troche drazni. Teraz gdy jest juz po wymiane miski, chiał bym go umyc, by wyglądał jak nalezy no i moze to pomoze w okresleniu potencjalnego wycieku. Moze macie jakies doswiadczenia z tym tematem? lub podpowiedzi? lepiej to zrobic na myjni, czy samemu? kupic srodek i delikatnie samemu wykonac zabieg, na co mam zwrócic uwage, które miejsca osłonic? Chcę umyc tylko lewą strone silnika reszta jest ok
-
[b5 AFN] Wtyczka do oświetlenia tablicy rej.
Wtyczki nie mam, ale moze Ci podpowiem, kup 2 najmniejsze wsuwki z izolacją lub zaizoluj je i poprostu wsun i po problemie :>
-
[B5 AEB] Potrzebna misa olejowa do A4 1.8T AEB ma ktos?
Witam potrzebuje mise olejową do A4 1.8T AEB o nr 058 103 603 H1 WWO . Jezeli ktos ma prosze o wiadomosc na pw Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Misa oleju do 1.8T AEB czy pasuje od innego 1.8T np. ADR?
Własnie o ten spływ turbo mi chodziło że w jednych jest a innych nie a na aukcjach pisza ze to od 1.8T i to mnie zastanowiło dzieki za wyjasnienie juz wszystko jasne [br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 11:15_________________________________________________Jakos trudno tą miske dostac moze ma ktos do sprzedania prosze o wiadpmosci na pw
-
[B5 AEB] Misa oleju do 1.8T AEB czy pasuje od innego 1.8T np. ADR?
Witam musze wymienic mise oleju chiał by wiedzic czym musze sie kierowac swoim kodem silnika AEB czy nie koniecznie, czy od 1.8T ADR przykładowo tez bedzie pasowac? Wszystkie mają oznaczenia 058 103 603 a pod spodem H1 , H2, H5 WWO jedne mają na przeciw korka podłaczenie do misy jak u mnie a inne nie
-
[B5 AEB] Jak i czym wyregulować wskaźnik gazu zapala się czerwona jak już nie ma gazu
Po oststniej wymianie filtrów mam juz 7 tys.km niebawem kolejna wymiana. Czyli sam bez sprzetu nic nie zdziałam, musze odwiedzic warsztat, tak czy siak mnie to czeka, po ostatnich mrozach podczas przełanczania z BP na LPG czyje szarpniecie lub dławienie sie przez chwilkę a pozniej jest ok niech sprawdzą wszystko Dziekuje za podpowiedz
-
[B5 AEB] Jak i czym wyregulować wskaźnik gazu zapala się czerwona jak już nie ma gazu
Witam posiadam instalacje sekfenkcyjną i butlę w kole, ostatnio zauwarzyłem ze gdy wejdzie na rezerwe zaraz konczy sie gaz a wczesniej na czerwonej robiłem jakies 40-50km. Przełacznik centralka to STAG, 4 zielone i jedna czerwona. Czy mogę jakos sam ustawic rezerwe by było jak dawniej? czy musze jechac do magików i podłanczac pod kompa?
-
[B5 AEB] Nie pali za pierwszym razem,trzeba trochę pokręcić rozrusznikiem
tak nawet jak postoji z 3 godz pali bez problemu dzis z trudem odpaliłem go ramo a wieczorem po ok 6 godz postoju odpalił po 2 przewaleniach. Zrobie dzis test odpalego jeszcze przed snem ok 11 i zobacze jak bedzie rano po 7 godz bo w dzien po takim czasie pali dobrze moze jakas wilgodz w powietrzu no nic zobaczymy co bedzie jutro [br]Dopisany: 16 Styczeń 2011, 20:15_________________________________________________Problem rozwiązany przyczyną była zbyt mala ilosc paliwa w baku i układ paliwowy zapowietrzał sie wystarczyło dotankowac teraz tego będę pilnował dziekuje wszystkim z udział